Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A menyegzői példázat résztvevő...

A menyegzői példázat résztvevői közül kik az igaz keresztények?

Figyelt kérdés

Lukács Evangyélioma 14. rész


16. Ő pedig monda annak: Egy ember készíte nagy vacsorát, és sokakat meghíva;

17. És elküldé szolgáját a vacsora idején, hogy megmondja a hivatalosoknak: Jertek el, mert immár minden kész!

18. És mindnyájan egyenlőképen kezdék magokat mentegetni. Az első monda néki: Szántóföldet vettem, és ki kell mennem, hogy azt meglássam; kérlek téged, ments ki engem!

19. És másik monda: Öt iga ökröt vettem, és elmegyek, hogy azokat megpróbáljam; kérlek téged, ments ki engem!

20. A másik pedig monda: Feleséget vettem, és azért nem mehetek.

21. Mikor azért az a szolga haza ment, megmondá ezeket az ő urának. Akkor megharagudván a gazda, monda az ő szolgájának: Eredj hamar a város utczáira és szorosaira, és a szegényeket, csonkabonkákat, sántákat és vakokat hozd be ide.

22. És monda a szolga: Uram, meglett a mint parancsolád, és mégis van hely.

23. Akkor monda az úr a szolgának: Eredj el az utakra és a sövényekhez, és kényszeríts bejőni mindenkit, hogy megteljék az én házam.

24. Mert mondom néktek, hogy senki azok közül a hivatalos férfiak közül meg nem kóstolja az én vacsorámat.


2014. febr. 25. 09:03
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem értem a kérdést, keresztények vagyunk a példázatban. De míg pontosítasz, válaszolnák egykét észrevételre, mely kapcsolódik a kérdésedhez is.


Mindenekelőtt, mi is tulajdonképpen a Biblia szerinti szolga? A Keresztény Görög Iratok eredeti nyelvében a "szolga" szó megfelelője a di‧a′ko‧nos. De hát mit is kell tennie tulajdonképpen egy szolgának? Erre úgy válaszolhatunk, ha figyelembe vesszük a valaha élt legnagyobb vallásszolga, Jézus Krisztus tevékenységét. Jézus azt mondta: "Az ember Fia nem azért jött, hogy szolgáljanak neki, hanem hogy szolgáljon és a lelkét váltságul adja cserébe sokakért" (Máté 20:28). Mint szolga, kinek a parancsát teljesítette Jézus? Kinek a szolgája volt ő? És milyen formában szolgált? Jézus a mennyei Atyja parancsát teljesítette (János 8:28). És kezdetként csak a zsidóknak szolgált (Róma 15:8). De végső soron a szolgálata hasznára volt minden becsületes szívű embernek (János 3:16).


Tehát Jézus szolga volt-e??


"Ezenkívül a rabszolga nem marad örökre a házban; a fiú marad ott örökre."


Nem szép dolog a szövegkörnyezetéből kiragadni egy kis részt, ami önmagában félrevető értelmet ad az egésznek:


"Így aztán Jézus ezt mondta azoknak a zsidóknak, akik hittek neki: „Ha megmaradtok a szavamban, valóban a tanítványaim vagytok, 32 és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket.” 33 Ezt felelték neki: „Mi Ábrahám utódjai vagyunk, és sohasem voltunk senkinek a rabszolgái. Hogyhogy azt mondod: »Szabaddá lesztek.«” 34 Jézus ezt válaszolta nekik: „Bizony, bizony mondom nektek, mindenki, aki bűnt cselekszik, rabszolgája a bűnnek. 35 Ezenkívül a rabszolga nem marad örökre a házban; a fiú marad ott örökre. 36 Ezért, ha a Fiú szabaddá tesz titeket, valóban szabadok lesztek. 37 Tudom, hogy Ábrahám utódjai vagytok; de azon igyekeztek, hogy megöljetek, mert szavamnak nincs helye köztetek."


Ugye, hogy teljesen más értelmet adott Jézus itt a "rabszolga" szónak?

2014. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

Jaj Testvérem, sajnos nem értik ezeket, s sokszor már fáradtnak érzem, a sok magyarázatot. Pedig egyszerű.


amikor azt írja Jézusról, hogy engedelmességet tanult, akkor, elgondolkodtam, hogy vajon a Mindenható Atya Istennek ha valóban Jézus lenne az, miért kell engedelmességet tanulni, és ki felé kell engedelmeskednie?


(Héberek 5:7–10) 7 Testének napjaiban Krisztus könyörgésekkel és kérésekkel, erős kiáltásokkal és könnyekkel járult Ahhoz, aki képes kimenteni őt a halálból, és kedvező meghallgatásra talált istenfélelméért. 8 Jóllehet Fiú volt, engedelmességet tanult azokból, amiket elszenvedett; 9 s miután tökéletessé tétetett, felelős lett mindazok örök megmentéséért, akik engedelmeskednek neki, 10 mert az Isten kifejezetten Melkisédek módja szerinti főpapnak hívta őt.


Ez a vers is rávilágít, hogy a Fiú nem egyenlő az Atyával, és Az atyjának való engedelmességet kellett Fizikai, emberi testben is megmutatnia,


Fent engedelmes volt mint Fiú, De emberként is kitud tartani az atyja mellett, ha próbák érik?


Mert hát Sátán azt állítja, hogy az ember elfordul az Istentől, ha valami rosszul sikerül.


a Másik pedig, hogy Jézus amikor épen meghalni készült, azt mondta:


"Istenem, Istenem, miért hagytál el engem?"


a kérdés, hogy Jézus, most elhagyta saját magát, vagy az Atyja hagyta el?

S ha az Atyja hagyta el, akkor hogyan lehet egy az Atyával?


egyébként ennek a versnek is nagyon egyszerű a megértése.

ahhoz, hogy Jehova Fia, teljesen kipróbált legyen emberként is, egy pár percre levette a "kezét" róla, hogy teljesen átélje az emberi szenvedést.

Mert csak így lehet együtt érezni azokkal akik fizikai testben élnek, és Jézus ettől lesz, vagy ettől Jó király,


De itt ez a vers is arra világít rá, hogy Jézus nincs egyen rangban a Teremtőjével.

De hát valamilyen "misztikus" magyarázatot kitalálnak, hogy a háromságot támogassák.

Pedig nem egy Bibliai szaktekintély nyilatkozik arról, hogy a háromság soha nem volt a biblia tanításának a része.


De ha ezeknek nem hisznek, akkor Nekünk, miért is kellene, hiszen mi "Tanulatlanok" vagyunk....

2014. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Kedves tanúk!


Egyszerű kérdésre egyszerű választ várok! Szerintem nem bonyolult a kérdés!


Tehát máshogy kérdezem, mert NEM az volt a kérdés, hogy a példázatban ki kicsoda, hanem az, hogy te (ti) mint keresztény(ek) ki(k) vagy(tok) ebben a példázatban.

Te mely "résztvevője vagy a menyegzőnek!


Szeretném a ha a témánál maradnánk! Köszönöm!

2014. febr. 25. 21:34
 14/47 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező! A keresztények azok, akiket elhívott Jézus Krisztus és elmentek. Akik nem mentek el, nem váltak keresztényekké, a kereszténynek fordított khrisztianosz szó ugyanis arra utal, hogy valaki a Khrisztosz, azaz a Felkent kenetéből részesült (1Jn 2,20:27). Aki nem ment el, nem részesült a kenetből. Részesült volna, ha elment volna, de nem ment. Hogy ki milyen kifogással maradt távol, lényegtelen. Aki elment, abból lett felkent. A Nagy Felkent a Krisztus, a kis felkentek pedig azok, akik kaptak a Krisztus kenetéből, azaz a keresztények. Azok, akik nem csupán névlegesen keresztények, hanem ténylegesen.
2014. febr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
76%

Kedves jehovisták!

Ti nem tanulatlanok vagytok, hanem intellektuálisan magas szinten félreképzettek, szívetekben pedig vakok és süketek. Jézus rajtatok is tud segíteni, de nem a ti közreműködésetek nélkül. Ha segítségül hívjátok Jézus nevét, megmenekültök. Ha nem hívjátok segítségül Jézus nevét, semmiképpen sem menekülhettek meg.

2014. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
Azért nem válaszolok, mert a témánál kell maradni, és még mindig nem értem a témát. :) Lehet, hogy mégis alul vagyok képezve? :-((
2014. febr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

Üdvözlet mindenkinek.

Mivel sokaknak "hiányzom", ezért visszatértem, egy időre

A kérdést értem.


Én nem tartozom a "hivatalosok" közé, mivel nem vagyok a 144.000 felkent társörökös tagja.

Én a más juhok nagy sokaságához tartozom, akik abban reménykednek, hogy túl élik Armageddont, és a földön élhetnek örökké.


Katy Weaver

2014. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Na így már érthető.


Én sem tartozom a menyegzői résztvevőkhöz, vagy is a 144.000 felkent keresztényekhez, Én is a nagy sokasághoz tartozom, akik nem égi, hanem Földi reménységet táplálok, és itt élek majd örökké ha Isten is úgy akarja.

Azért nevezik más juhoknak, mert nem az égi "akolból" valók....


E.T.

2014. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

15-ÖS VÁLASZOLÓNAK.


A biblia szerint Jézus nevében kell Istenhez imádkozni, és nem Jézushoz.


A Rómaiakhoz írt levél pedig idézi Jóel könyvét, mely szerint aki segítségül Hívja Jehova nevét az részesül megmentésben


a Zsidók soha nem beszéltek Jézus nevében, és a Mai napig sem ismerik el.

Ezért kizárt dolog, hogy Pál aki ezt a levelet megírta, és maga is aktív gyakorlója volt kereszténnyé válása előtt a Judaizmusnak, Jézus nevére gondolt, vagy Jézus nevét írta volna ebbe az idézetbe.

s akkor azt történne, hogy a Jóel könyve Jehova nevét írja, a Római levélben meg Jézus neve lenne.


s akkor most kinek a nevét kell segítségül hívni?

Mert nem ugyan az.

(Jóel 2:32) 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül; . . .


(Róma 10:13–15) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”.


Egyébként ezt a verset sok fordításban megtalálhatod, ahol Jehova neve van írva, és Nem Jézus neve

Nézz utánna:


Isten neve a Róma 10:13-ban, különböző fordításokban

Hutter héber, görög, latin és német nyelvű Bibliája

Rotuma Biblia

Tobai batak Biblia


Katy Weaver

2014. febr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
84%

Jézus szerint az övéit üldözni fogják. De nem Jehova nevéért, hanem az Ő nevéért, Jézus nevéért. Azt is mondta, hogy gyűlöletesek lesztek az én nevemért. Nem Jehova nevéért, hanem Jézus nevéért.

"Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd. De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, aki küldött engem." (Jn 15,20-21) Titeket egyébként nem azért utálnak sokan, mert Jehováról beszéltek, hanem azért mert pszichikai nyomást helyeztek az emberekre. Azért, mert meghatározott időt kell eltöltenetek azzal, hogy az embereknek azt hirdetitek, ami szerintetek az evangélium, és sokaknak az agyára mentek. A Biblia szerint azonban nem pszichikai erő kényszeríti be az embereket az Egyházba, hanem Isten Szelleme győzi meg az embereket a bűnről, az igazságról és az ítéletről (Jn 16,7-8), ahogyan az Apostolok cselekedeteiből az világosan meglátható.

2014. febr. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!