Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valakit az Atya, a Fiú és...

Ha valakit az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében kereszteltek meg, és helyes keresztény életvitelt folytat, de nincs hivatalos keresztlevele, nem tagja egyik történelmi egyháznak sem, de jár közösségbe, az attól még keresztény?

Figyelt kérdés

Mindenképpen egy történelmi egyháznak kellene, hogy tagja legyen valaki, hogy biztos üdvözüljön?


Én tagja nem vagyok egyiknek sem, viszont felnőttként a leírtak alapján merítkeztem be direkt egy felekezet nélküli kis egyházban.


2014. márc. 2. 11:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

7-es vagyok: elnézést, tényleg rosszul és felületesen olvastam. Ezek után sem tudom a választ, mert egy bíró van csak, aki ezzel tisztában van. :-)

Viszont hiszem, hogy Isten a megtért gyermekeit a megfelelő helyre irányítja, ott, ahol a legjobban tud fejlődni és épülni a Szent Szellem vezetésével.

2014. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Hol jobb járni? Töviseken vagy régóta kitaposott ösvényen?
2014. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Istennek tetsző módon keresztelkedni csak egyféle képen lehet, úgy ahogyan az a Máté 28:19-20-ban parancsolta meg Jézus.

Meg kell értened, mit jelent "az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében keresztelkedni"

És meg kell tartanod mindazt, ami Krisztus parancsolt a tanítványainak - az van a benne lévő parancsban. Ha megtartod, teszed, Krisztus szerint is keresztény vagy.

Döntsd el magad.

2014. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Hol jobb járni? Töviseken vagy régóta kitaposott ösvényen?"


Nekem a kristálytiszta forrásvíz jobban esik, mint a csatornavíz :)

2014. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Üdv!


Nincs üdvözítő egyház! Ha lenne, akkor mindenki oda járna! Nem az egyház üdvözít, hanem Jézus Krisztus!


"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam." - Jn 14,6


Az Apostolok cselekedetei 16. fejezetét olvasd el, nem másolom be az egészet, csak egy részletet:


"És kihozván őket, monda: Uraim, mit kell nékem cselekednem, hogy idvezüljek?

Azok pedig mondának: Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!" - Csel 16,30-31


Ma olvastam János evangéliumát, ebből is idézek Neked:


"Mondának azért néki: Mit csináljunk, hogy az Isten dolgait cselekedjük?

Felele Jézus és monda nékik: Az az Isten dolga, hogy higyjetek abban, a kit ő küldött." - Jn 6,28-29

2014. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szeressük egymást ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha hiszed hogy bűnbocsánatod van, akkor megbékéltél Jézus váltságáldozata által Istennel, és üdvösséged van. Ha békességed van Istennel, akkor ne kételkedj, és ne akarj egyházi megerősítést, mert a hited egyetlen vezetője Isten Igéje kell hogy legyen. Nem üdvözítenek az egyházak, és az sem üdvözít, ha sokan járnak egy gyülekezetbe, és az sem ha egy szekta 2000 éves.

2014. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Szeressük egymást ***** válasza:
De ettől még fontos hogy szeressük az atyánkfiait, amit csak egymással való közösségben gyakorolhatunk.
2014. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Milyen szomorú, hogy egyes emberek önelégültségükben apostolnak képzelik magukat... beteg elmék.
2014. márc. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kedves 18. válaszadó!


Kit tiszteltél meg ezzel a hozzászólásoddal? :)

2014. márc. 3. 10:24
 20/20 anonim ***** válasza:
Azt, aki szerint csak az üdvözül, aki tanítványokká teszi az embereket.
2014. márc. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!