Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rájöttem, hogy a katolikusok...

Rájöttem, hogy a katolikusok bálványimádók. Hogyan szabaduljak?

Figyelt kérdés
Érzem, hogy ez nem az a vallás, amiben hittem. Az a baj, hogy a tanulmányaimban is nyakig benne vagyok ebben az egészben. Nagyon későn jöttem rá erre. Nem tudom mit tegyek.

2014. márc. 8. 00:42
1 2 3
 21/29 Szeressük egymást ***** válasza:
32%

Tisztelt Kérdező!

Ez amit írtál kimeríti a bálványimádás foglamát.

Menekülj onnan.

Én is azt veszem észre, hogy van nagyon sok katolikus, aki váltig erősíti, hogy ők nem bálványimádók, nem Máriaimádók, stb. Pedig sokszor hallani infókat, hogy Máriát is ugyanúgy dicsőítik mint Krisztust, és szobrok előtt térdepelnek, képeket imádnak.

Ilyenektől őrizkedni kell, mert súlyos ítélet vár rájuk, és azokra is akik ezzel egyetértenek, vagy mentegetik őket.

Inkább keress olyan gyülekezetet, ahol Istent szellemben és igazságban imádják. Ennek az lesz a gyümölcse, hogy a bűnt gyűlölik, köztük a bálványok imádását is.

2014. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
91%
Menj át valahova máshova. Ha felsőoktatás, akkor felvételizz egy másik szakra, ahol nem teológusnak tanulsz.
2014. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

22: Felvételizni is lehet? Ezt még nem igazán tudtam, mert most kezdtem.

Köszönöm.

2014. márc. 8. 19:28
 24/29 A kérdező kommentje:

21.

Köszönöm, azt hiszem így is lesz, minél hamarabb.

2014. márc. 8. 19:29
 25/29 anonim ***** válasza:

Előbb elkellene gondolkodni azon,hogy mi is valójában az "igazi" bálványimádat.

Adok egy irányt, pl Mózes zsidói mit tettek? Egy aranyborjút készítettek és azt imádták. De ki volt a borjú mögött? Kit láttak ők a borjú mögött? JHVH t? Neeeem! Egy "más" istent Baált, és mehetünk tovább pl. az Egyiptomiak kit vagy kiket imádtak,vagy a rómaiak vagy a görögök,vagy a napjaink Indiája kit-kiket imádtak-imádnak? JHVH? Azt hiszem magadtól is rájösz,hogy mi a különbség.

És a Jehova tanúi felekezetet tartsd szemmel mert ők a leg veszélyesebbek, ők az igazi bálványimádók. Ugyan azt tettek mint anno Mózes zsidói,egy más istent alkottak csak most nem egy borjú képében hanem egy szervezet mögé állították hajdani istenüket. Csak meg kellene látni ama isten valódi arcát.

Lásd meg a különbséget én ez ajánlom...

2014. márc. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, itt már annyi sok sületlenséget összeírtak a Tanukról, hogy ilyen meg olyan veszélyesek.


Ha te meg akarnád tudni az igazat, csakis úgy, ha elmégy a királyságtermükbe. Biztosan van ott a közelben, ahol lakol. Kedves, barátságos emberek.


Legjobb ha az ember mindenröl a saját szemével gyözödik meg. De persze ahogyan akarod....és ha elmégy, senki sem fog kötelezni, hogy te is Tanú legyél, ezt mindenki maga dönti el.


..és ott egyetlen egy bálványt sem találsz :-)

Katy

2014. márc. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Kérdező,az egész kereszténységben van egy bálványimádó jelleg,mert a hívők nem teljes mértékben a bennük élőt imádják,hanem olyan dolgoknak engedelmeskednek,amiket mások találtak ki nekik,tehát külső forrást.A kötelező templomba járás,rendszeres,kétely nélküli Biblia olvasás,étkezés előtti ima,akármi,ezek mind a bálványimádás részei.A katolikusnál ezek a dolgok erősebbek(szentek,szobrok)


"Gal 4,9-11

Most azonban, miután megismertétek Istent, vagy még inkább: Isten ismert meg titeket, hogyan térhettek vissza ismét az erőtlen és szegény elemekhez, és hogyan akartok újból szolgájukká lenni? Aggódva figyeltek a napokra, hónapokra, az évszakokra és az esztendőkre. Attól féltelek titeket, hogy talán hiába fáradoztam értetek."


"Kol 2,16-17

Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában: Melyek csak árnyékai a következendő dolgoknak, de a valóság a Krisztusé."

2014. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Persze menj el egy Királyságterembe és győződj meg magad. :) csak légy észnél.
2014. márc. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 sandor76 ***** válasza:
56%

Az osszes vallas igyekszik az embereket mar csecsemo korban megkeresztelni,aztan felrevezetni egy eleten at.

Jezus azt mondta,elobb tanitsak meg az embereket Isten torvenyeire,es ha ugy dontenek hogy szeretnek Ot szolgalni akkor kereszteljek meg oket,tudatosan.

Egy csecsemonel ez ki van zarva.

A Tanuk ezt cselekszik.Nem csecsemoket,hanem ertelmes felnott embereket,fiatalokat tanitanak akik mar megtudjak erteni az alapelveket,es torvenyeket.

2014. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!