Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rájöttem, hogy a katolikusok...

Rájöttem, hogy a katolikusok bálványimádók. Hogyan szabaduljak?

Figyelt kérdés
Érzem, hogy ez nem az a vallás, amiben hittem. Az a baj, hogy a tanulmányaimban is nyakig benne vagyok ebben az egészben. Nagyon későn jöttem rá erre. Nem tudom mit tegyek.

2014. márc. 8. 00:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
57%

Hát, sajnállak.

Méghozzá azért, mert valószínűleg fogalmad sincs erről a vallásról. Fölállítasz magadban egy negatív képet, aztán azt üldözöd. Ráadásul rágalmazol és általánosítod a többi embert, aki katolikus.

Én pedig kikérem magamnak, nem csókolom a szentképeket és nem hamisítom a Szentírást. De ha neked ez a rögeszméd, akkor hajrá...

2014. márc. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 homo ludensz ***** válasza:
69%
Kedves Jehova Tanú a Teremtő Istennek adhatsz te JAHVE (Jehova) nevet Ő nem fog megsértődni. Ott látom a problémát hogy a nagy elődök és sokan mások felfestették az általuk elképzelt Isten és egyebek képmását ez belénk ivódott és ha meghalljuk a nevet kiejteni ezek a képek ugranak be. Most is egész magas szinten előadják a hallgatóságnak a hitbeli normákat,elvárásokat és elfelejtik hogy emberi tulajdonságokkal ruháznak fel egy másik dimenzióban létező szereplő/ket/.
2014. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
43%
Milyen szépen felépített neoprotestánbs akció. Gátlástalan és hazug, de legalább kelőkép átlátszó. Jehova és baráti köre bábszínház tagjaitól.
2014. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
25%

Te még nem voltál templomban? Nem láttad a szobrokat, képeket, a keresztet, ami elött térdreesnek a papok, az emberek?


Olvastad már mit ír erröl az Isten szava, a Biblia?

2014. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
40%

" Te még nem voltál templomban? Nem láttad a szobrokat, képeket, a keresztet, ami elött térdreesnek a papok, az emberek? "


A szobrok, vallási kiegészítők ceremóniák a hagyományos vallásokkal egyidősek. A lényegük, hogy segítsék a hit átélését. A normális hívők ezt teljesen a helyén kezelik. Pontosan tudják, hogy spirituális dolgok vannak materializálva, megjelenítve a spirituális állapot eléréséhez. Láthatjuk, hogy a legősibb és legspirituálisabb vallások használnak a legtöbb ábrázolást, ami nem egyenlő a bálványimádattal, ilyen például a hindu vallások, tibeti buddhizmus és hasonló hozzájuk a katolikus is.

A valódi istentelenség/materializmus, tehát bálványimádat a neoprotestáns egyházaknál tapasztalható, pl az itt megemlített Jehova tanúinál. Ezeknél a gyülekezeteknél közös pont a lelkiség tagadása, ennek az egyik oka a késői kialakulásban is kereshető, az emberek egyre jobban távolodnak Istentől vagyis materializálódnak. Egyre fontosabb számukra a "porhüvely", mint a lélek. Lásd Jehovák cirkusza a vérrel. Ezek nem egy 'auto einai' istenképet feltételeznek, hanem sokkal inkább egy náluk nagyobb hatalommal rendelkező személyt(!). Tehát Jehova jöhetne egy űrhajóval is, az ő nézőpontukból ez teljesen mindegy, tehát ez a valódi bálványimádat.

2014. márc. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
22%
Még jó, hogy csak most jöttél rá és nem 1560-70 körül, mint ők: [link]
2014. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Más iskolába készülök és, hogy őszinte legyek az anyagi helyzet miatt választottam ezt!
2014. márc. 8. 12:27
 18/29 A kérdező kommentje:

16.

Ez király kép a mondathoz :D Kicsit felvidítottál. köszi :)

2014. márc. 8. 12:28
 19/29 A kérdező kommentje:

A katolikusok álszentek, bálványimádók! Nyalizósak!!

Utálom az egészet!

És igen, szentképeket csókolgatnak. mikor a tanárom leállt és a Jézus szobrot csókolgatta, na ott betelt a pohár... az már kemény volt!

2014. márc. 8. 12:30
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Scythian, kérdés hogy ki a normális? :-D


Mindenki azt hiszi magáról hogy ö, a másik a buta. :-D


Tudod miért? Mert sokszor nincsennek pontos információink, aztán gyorsabban felelünk, mind gondolkodunk.


Katy

2014. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!