Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az hogy: beengedni...

Mit jelent az hogy: beengedni Jézust az életembe?

Figyelt kérdés
2014. márc. 13. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia


Nem tudom ki mit ért ez alatt, Én a saját gondolataimat írom:


Azt jelenti számomra, hogy elfogadom mint megváltó királyomat, és engedelmességgel követem az utasításait, és úgy élek minden nap, ahogy elvárja, illetve ahogy Tanította.

S az Ő közben járása által mutatok be imádatot Istenemnek, illetve az Ő nevében imádkozom Teremtő Istenemhez.


Katy Weaver

2014. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Próbálok a Biblia hasznos tanácsai szerint élni, szertettel, hittel élni.
2014. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mulder614 ***** válasza:
39%
Megtanulni hogy hogyan utánozhatod őt az életed minden területén. Elsajátitani a tulajdonságait, és ő a példaképped az életed minden területén.
2014. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Elolvasod azokat amiket mondott (Máté, Márk, Lukács és János evangéliumaiban vannak leegyezve, amiket mondott) és megtartod azokat. Isten erről ismeri fel az övéit: Olvassák az Igéjét és megfogadják azokat:


"...Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk."

János 14:23


Isten Igéje megtartó erejű:

"...a beszédek, amelyeket én szólok néktek, lélek és élet."

János 6:63


A kereszténység hat alaptanítása - A hit alapjai című könyvet ajánlanám számodra, amit ingyen le tudsz tölteni, rendkívül jó anyag! Szerintem minden kereszténynek olvasnia kellene:

https://www.youtube.com/watch?v=a-hm9X8nLYU


Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed lenne csak szólj!


Isten áldjon!

2014. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Hogy hiszel benne. Hogy élt, létezett, hogy ma is él és ma is lézetik és hogy érted halt meg. Bár ennek khmmm... hogy ma is él meg érted halt meg, nem sok értelme van. Ja, és hogy feltámadt... szóval, felváltva él és hal meg.
2014. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Azt, hogy a legjobb úton haladsz az agymosott birka-lét felé.


Jézus meghalt, elég régen. Nem beengedni kell egy rég halott embert az életedbe, hanem az életéből a számodra követhetőt példaértékűnek tekinteni és azt követni.


A jézusi úton járás egészen mást jelent, mint az, amit te írtál. EGÉSZEN mást! És semmi köze a vakhithez és a vakbuzgó vallásokhoz.

2014. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát Jézust nem lehet egyszerűen leutánozni. Meg lehet pròbálni, de nem fog sikerülni, hosszútávon biztosan nem, legfeljebb tanulság lesz a vége. Jézust beengedni tulajdonképpen ténylegesen azt jelenti, hogy beengeded Őt a szívedbe és hagyod, hogy megmutassa Ő hogyan lát téged, az utat, amin jársz, hagyod, hogy úgy formáljon tégeed, ahogy Ő jònak látja, személyes kapcsolatot alakítasz ki vele, beszélsz hozzá, meghallgatod Őt, hallgatsz rá, mellette döntesz, felvállalod Őt stb. De ez persze általában nem megy úgy, mint a karikacsapás,a legtöbb embernek hosszù idő alatt alakul ki egy igazi személyes kapcsolata Istennel. Ezért szerintem a legjobb, ha ezt a kérdést Istennek teszed fel, és hagyod, hogy Ő válaszolja meg neked. :)
2014. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 13. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi koze nincs a torvenyek betartasahoz Jezusnak az eletunkbe engedesehez. :((

Szomoru, hogy van ahol ezt tanitjak. :(

Borulj terdre, band meg buneid es megtero imaban kerd, hogy foglalja el szived. Meglasd, a Szent Szellem segit majd. De sajat magadtol nem leszel soha a kozeleben sem, nem is ertem miert tanitanak Biblia ellenes tanitasokat masok

2014. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező! Testé lett az igazság a mi Urunkban a Krisztus Jézusban. Ha ezt az egyszerű alapot tekintjük,már látható a kérdésedre a válasz.Akkor lehetünk része a teremtő teljességének ha látjuk és eggyé válunk az igazsággal.Az Atya nem kért és kér egyebet "csak" annyit,hogy elfogadjuk azt,miszerint Ő féltőn szerető Teremtő és nem olyan mint az ember ki úgy cselekszik a mint vele cselekszenek,hanem kitölti a maga szeretetét a világra,hogy így megismerje őt minden élő lélek.Ezét "küldi" el közénk a szeretet Fiát hogy a világ meg ismerje Őt általa és így mindenkinek Örök élete legyen. Ezt jelenti beengedni Jézust az életedbe.Üdv.
2014. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!