Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Azzal egyet...

Jehova Tanúi! Azzal egyet értek, hogy Jézus nem Isten. De miért pont Mihály?

Figyelt kérdés

Hogyan jutottatok erre a következtetésre?

Miért pont Őt küldte Isten erre a feladatra?

Miért nem tartotta meg a "régi nevét" (Jézus-Mihály)?

Mielött Jézus eljött, mi volt Mihály feladata, pontosan ki volt Ő?

Mi vár rá még (mi lesz vele a jövőben)?

Tudnátok a válaszaitokhoz igét is mutatni, hogy miért gondoljátok azt, amit?

A válaszaitokat előre is köszönöm!


(Trollkodók kíméljenek! Az sem érdekel ki mit gondol a Tanúkról)



2014. márc. 14. 02:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
19%

Na de gyermekeim, az Úrban....:(


Kedves válaszoló.

Isten nem tud emberi alakot ölteni, erre csak egy teremtmény, egy angyal képes, ahogy némely angyal az özönvíz alkalmával meg is tették helytelenül.


Ha elolvastad volna a bibliát, akkor tudnád, hogy Isten kérdést tett fel az angyalainak, hogy ki az aki hajlandó lenne emberként megszületni, és elvégezni ezt a fontos feladatot?

Bármelyik angyal megtehette volna, és azok is ártatlanok voltak az ügyben nem csak Isten fia.

Ám Jézus jelentkezett, és azt mondta:

-Küldj engem, majd Én elvégzem a feladatot.

S a Biblia írja is, hogy Jézusnak az atyja fizikai testet készítetté és elintézte, hogy Ádámmal egyenértékű tökéletes emberként szülessen meg a megváltó.

Ugyan is ember vétkezett, ezért Isten nem adhat áldozatot, mert az nem egyenértékű, hiszen magasabb rendű.

Ezért kellett valakinek a szellemi fiai közül emberként megszületnie, és a földön végig megtartania a halálig a fedhetetlenséget. Ezért nem is születhetett embertől, emberi ondóból, mert egy tökéletlen ember nem nemzhet tökéletes embert.

Isten szelleme vigyázta Jézus megszületését.


Ezért Hálásak lehetünk Istennek, hogy kitalálta ezt a megoldást, és Jézusnak pedig, hogy elvégezte ezt a munkát.

S mivel Jézus önként vállalta,s nem azért, hogy Istent csináljanak belőle. Az angyalok nem lázadoznak és minden munkát mit Isten kér megtesznek,mert szeretik az Istent, és nem keresnek kifogásokat, mint az emberek.


A Biblia leírja, hogy angyalok milliárdjai szolgálnak Istennek töretlenül, lázadozás nélkül, és nem mondják, hogy:

Hát Én ezt vagy azt nem teszem meg, mert az emberek ilyenek meg olyanok. szó nélkül engedelmeskednek. S nekik öröm az Isten kérésének megtétele.


Jézus ételhez hasonlította Isten akaratának teljesítését,

S ne felejtsd, hogy ha Jézus ártatlan is volt, de nem vitatkozott a Teremtőjével, és bemutatta mennyire szereti az apukáját, és minket is.

S Jézus vissza kapta az életét, és hatalmas jutalomban részesült, ezt se felejtsd el.


Katy Weaver

2014. márc. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
44%

" Ha elolvastad volna a bibliát, akkor tudnád, hogy Isten kérdést tett fel az angyalainak, hogy ki az aki hajlandó lenne emberként megszületni, és elvégezni ezt a fontos feladatot?

Bármelyik angyal megtehette volna, és azok is ártatlanok voltak az ügyben nem csak Isten fia.

Ám Jézus jelentkezett, és azt mondta:

-Küldj engem, majd Én elvégzem a feladatot. "


Ezt hol olvastad a Károli féle Szent Bibliában? Ige helyet mutatnál nekem?

2014. márc. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
19%

Szia.


Ez az elrendezés Isten akarata volt nem Jézusé, Ő csak jelentkezett:

(Zsidók 10:7) 7 Akkor ezt mondtam: »Íme! Eljöttem (a könyvtekercsben meg van írva rólam), hogy cselekedjem az akaratodat, ó, Isten.«”


A zsoltárokban már megjövendölte Dávid ezt amit Pál írt:

(Zsoltárok 40:7, 8)  7 Azért így szóltam: „Íme, eljöttem, Hisz a könyvtekercsben írva van rólam.  8 Akaratod cselekvésében gyönyörködöm, ó, Istenem,. . .


Ezenkívül maga Ézsaiás is utal erre amikor leírja:

(Ézsaiás 6:8) 8 Ezután hallottam, amint Jehova hangja így szól: „Kit küldjek el, és ki megy el nekünk?” Akkor ezt mondtam: „Itt vagyok én! Küldj engem.”



Itt Ézsaiás először egyes szám első személyben mondja, hogy kit küldjek?

Utána pedig azt írja: ki megy el nekünk?

Itt már a fiát is bele foglalta.



Ebből pedig jól látható, hogy Ézsaiás láthatta Isten udvartartását, köztük Jézus földi élete előtti létét mint fiúét az Atyja mellett

2014. márc. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
44%
Ok csak én olvasom folyamatosan a Bibliát és ez eddig nem maradt bennem meg...ezért kértem csak az ige helyeket, h lássam miért. Köszönöm.
2014. márc. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jézus váltotta meg az embereket ,köztük engemet is a bűntől.

Isten nem vállal közösséget a bűnnel ezért volt szükség Jézusra. Viszont ő nem angyal hanem Isten fia. De Jézus nem is maga az Atya.

Mert Isten országáról van szó. Vagy királyságáról. Ahol Jézus királyként fog uralkodni.

Na már most ha Jézus királyként fog uralkodni akkor ő nem lehet az Atya is egyben.

Mert ha ő az Atya is egyben akkor az 1000 év végén kinek adja át a királyságot? Önmagának?

2014. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
2014. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Kvasnika László1973 ***** válasza:
32%
Sziasztok mindenkit üdvözlök engedjetek meg pár szót. A kérdező jól tudja hogy Jézus nem Isten. Mivel Istent soha senki nem teremtette. A Kolossé 1:15 pedig világosan rámutat arra hogy Jézus volt az első akit Isten teremtett. A másik amit írni akartam az Mihályal kapcsolatos. Miből lehet tudni hogy Jézust Mihálynak hívták mielött a földre jött. A jelenések könyvében úgy utalnak Mihályra mint aki anyali seregek élén áll, sőt azt írmja az ige hogy Mihály és anyalai. Azt pedig tudjuk hogy Isten Királyá tette Jézus nem csak a földön hanem a Mennyben is. Tehát csk akkor lehet Mihálynak angyalai ha ő maga Jézus. Azt irja a jelenések könyve hogy Jézus angyali seregek élén fog visszajönni, itt Jézusnak nevezi de a lényeg az hogy csak Jézus lehet az angyali seregek élén mivel Ő a Király, és csak neki lehetnek angyalai. Mivel Isten Jézusra ruhazta a hatalmát és nem rangban alatta álló angyalokra. Köszönöm hogy írhattam nektek, áldjon meg titeket az Isten Jézus Nevében
2014. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

AZ vitathatatlan, hogy Isten valakivel vagy valakikkel alkotta az embert. Mivel azt írja a Biblia összes fordítása és az eredeti szöveg is, hogy "alkossunk" ez bizony többes szám!

Ezt ne vitassátok mert bűn!


Sajnos néha az az érzésem, hogy kissé hiányos a Biblia, talán tényleg hiányzik belőle néhány irat, gondolok itt az apokrif iratokra.

2014. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Kvasnika László1973 ***** válasza:
0%
Sziasztok, ismét írok pár sort. Nem számít hogy hiányzik vagy nem a Bibliából. Lehet a kezünkben akár csak egy lap a Bibliából ha nem az Égi Atyánk akarata szerint élünk. Azt írja egyakaraton legyünk botránkozások nélkül.Az ige érthetően leírja Jézus szerepét, rangját, és az Égi Atyánkkal való viszonyát. Itt mégis mindenki vitatkozik, de nem csak itt hanem az egész világban. Most akkor tudjúk meg kicsoda Jézus. Azt tudjúk, hogy a földieknek hústestük van, az égieknek meg lelki-szellemi. Azt is tudjúk hogy hústest nem örökölheti a mennyországot, és az angyalok sem jöhetnek ide le a földre azért hogy itt éljenek. Pont ez volt az a parancsolat amit lucifer megszegett elöször, és így vált ördöggé-sátánná. Tehát a Mennyben angyalok élnek, Isten csodálatos szellem-teremtményei. Ebből adódóan Jézus is Angyal. Ő a leghatalmasabb legerősebb szellemteremtmény, a Mennyben is Király, és a földön is. Azt pedig mindenki nyugodtan el hiheti hogy Mihály az az Angyal akit az Égi Atyánk Jézus Névvel ide küldött. A bizonyíték ott van az igében leírva. Ha Mihály és angyalai küzdenek a sátánnal és levetik a külső sötétségre és a földre, ez fontos : Mihály és angyalai. Csak egy Királynak vannak katonái legyen az földi vagy Mennyei. És egyedül Jézust tette Királlyá Isten mennyben és a földön. És a visszajöveteléről is azt írja hogy angyali seregek élén fog jönni. Itt a seregek élén azt jelenti hogy nem csak legelől lesz hanem arra is utal hogy Jézus az angyalaival az angyali seregével tér vissza. Tehát a mi Megváltó Krisztusunk kapott az Égi Atyánktól egy Mennyei Nevet és egy földi Nevet a Mennyben Mihály a földön pedig Jézusnak hivták. Hogy miért nem Mihály Névvel érkezett?? Erre is egyszerű rájönni. Amikor Jézus válalta az Atyja megbízását akkor minden Dicsősségét és szentségét ott hagyta a Mennyben, ez a Nevére is vonatkozik. Mivel egyedűl Istené a Dicsősség ezért hozzá teszem Jézus egyszerű gyermekként született az Égi Atyja Dicsőssége járta át a Mennyben ezt kellett ott hagynia amikor ide jött-.
2014. aug. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Kedves Jehova tanúi válaszolók. A kérdező nagyon ügyesen célzottan adta meg válaszaitok helyét. Ha végigolvassátok őket, nyílvánvaló az ellentmondás, sőt Jézust sátánnak írjátok le ez egyszerűen felháborító. Jézust a bárány, mint a szeretet jelképe és Mihály a seregek élén álló tömeggyilkost állítjátok a mérleg azonos oldalára. Jézus nem harcolt fegyverrel, csak tiszta szívvel.



"Azt pedig mindenki nyugodtan el hiheti hogy Mihály az az Angyal akit az Égi Atyánk Jézus Névvel ide küldött. A bizonyíték ott van az igében leírva. "


Szerintem ezt kijelenteni sátánista megnyílvánulás. Hogy ki mit higgyen el, ok. De egy saját meggyőződésre átalakított bibliából való idézgetés, újraértelmezve ebben nyílvánul meg.

2019. jan. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!