Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Annak, akit Isten nem néz...

Annak, akit Isten nem néz semmibe, jobb Sátánnal?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 14:30
1 2 3
 11/27 anonim válasza:

"Akkor Isten vagy nem tud rólam, de akkor jobb, ha vesz egy szemüveget"

Isten nagyon is tud rólad, és hidd el veled van.

De ugyebár nem ő fog kopogtatni az ajtón, hogy szeva' itt vagyok.

Ne aggódj ha kitartasz Isten mellett akkor biztos vagyok benne, hogy megkapod a jutalmad.

Ha nem is azt, hogy megnyered az ötös lottót, de felkerülsz hozzá és boldog leszel.

Egyébként az is lehet, hogy hagyja, hogy ez a sok rossz történjen veled így lélekben megedződsz és a késöbbi akadályokat le tudod küzdeni.

Akik istent követik minden a javukra válik. Ha nem is azonnal de boldog leszel.

2014. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tudnod kell, hogy ,,isten,, sosem lesz a javadra.

Évekig voltam buzgó és hithű...nem a legszebb éveimként emlékszem rá! Az öntudatos ember hamar bele fog unni abba, amit isten állandó parancsaival követel...,,Nézd, de ne érintsd! Érintsd, de meg ne ízleld! Ízleld, de le ne nyeld!,,

Arra buzdít, hogy még önálló gondolataid se legyenek, csak szolgalelkűen engedelmeskedj...Csak bízz benne hűen, de közben félj is tőle!! Egy olyan valakiben tudsz bízni, akitől félsz?

"Bízzál az Úrban teljes szívből, és ne a magad eszére támaszkodj!" (Péld. 3,5)

Mindeközben ha nem féled, nem engedelmeskedsz neki, akkor lesújt rád és eltapos XD

"Az URat, a te Istenedet féld, és őt szolgáld, az ő nevére esküdj! Fölgerjed ellened az ÚRnak, Istenednek haragja, és kipusztít a föld színéről." (5Móz 13,15)

És persze ott az a kis ,,szabad akarat,, amit ad neked, hogy eldönthesd akarod-e szolgálni őt...De csak úgy ,,halkan,, megemlíti, hogy ha nem szolgálod elpusztít :D Olyan ez nekem, mint amikor egy rablógyilkos a fejedhez szorít egy fegyvert és kéri a pénzed...Persze ad neked választást, nem muszáj teljesíteni a kérését, legfeljebb csak lelő!

2014. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

12:

Persze, hogy nem! Tiszta fenevadnak állítják be mások is és ő is ezzel "fenyegetőzik" és "félemlít".

Teljesen igazad van...

2014. márc. 16. 22:57
 14/27 anonim ***** válasza:

Nos Kérdező, a kérdésed többé nem kérdés, hanem tény :)

Maga isten mondta, hogy ő sosem változik...Tehát ha régen kedvét lelte a népek mészárlásában (még a választott népet is), akkor bizony ma sem sokkal jobb :) Nem beszélve arról, hogy minden bűnért élő áldozatot követelt...

(12.vagyok)

2014. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Előző 3 hozzászóláshoz:

Isten legjobb ismerője Jézus Krisztus volt:

"Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt" (Jn 1:18). "Senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya; az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és akinek a Fiú akarja megjelenteni"


Tehát az Újszövetség tanításait kell először is tanulmányozni.

Aki rabnak érzi magát, az mire kér szabadságot? Hogy meglophassa, bánthassa, megcsalhassa embertársát, hazudhasson, igazságtalan, irigy, részeges stb. lehessen? Ezzel viszont embertársad szabadságát és boldogságát károsítod meg, ezért tiltja Isten ezeket és tanítja Jézus a szeretetet. Viszont az emberi természet megromlott, mindenki rosszra hajlik, ezért csak maga Isten javíthat meg! Erről szól a kereszténység.

2014. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Csak isten igy, csak isten ugy...bal bla bla XD

Csak isten képes megjavítani, isten nélkül egy nagy nulla vagy, egy öntehetetlen senki...Ezt a hülyeséget azzokkal a naív, befolyásolható emberekkel etesd, akik elhiszik!!!

Elég baj az, hogy egy ember azt képzeli, hogy csak akkor képes véghezvinni valamit, ha a felhőkön ülő, megfoghatatlan istene erre engedélyt adott. És ha még véletlenül valamit jól csinál az életben, akkor is csak az istené a dicsőség XD

Az ilyen állatias, szolgalalkű emberek meg is érdemlik, hogy térden állva könyörögjenek egy ,,istennek,, a jobb élet reményében, ahelyett, hogy felelősséget vállalnának a tetteikért.

Jobb lenne, ha a saját lábadra állnál és elhinnéd, hogy EMBERKÉNT képes vagy egyedül is valamire, a varázslatos urad nélkül XD Ha meg neked az önsanyargatás, a dogmatikus elvárások, a földön csúszás és könyörgés kell, akkor kívánom, hogy jusson bőven belőle ;)

2014. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

16-os a diagnózis nálad a következő:

Péld.

14,2 A ki igazán jár, féli az Urat; a ki pedig elfordult az ő útaiban, megútálja őt.


Nem szolgalelkűségből vagyok keresztény, hanem mert szimpatikus, amit Jézus képvisel. Egyetértek azzal, hogy ne legyen igazságtalanság, erőszak, egyik ember ne károsítsa meg a másikat. E jelenlegi világban ez nem lehetséges - és soha nem is lesz lehetséges -, mert vannak akik nem e szabályok szerint játszanak.

2014. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

17-es, annyiban van igazad, hogy vannak akik nem e szabályok szerint játszanak...

DE: attól, hogy valaki nem keresztény koránt sem erőszakos és igazságtalan...XD

Ne gondold, hogy csak akkor lehet normális valaki, ha keresztény...Képzeld, bármennyire hihetetlen még nem öltem sem embert, sem állatot...jah, még bankot sem raboltam :)

2014. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

18-as

Aki elutasítja Jézust és a tanításait, az nem lehet „jó ember”, ez „oximoron”.

Nincs semlegesség lehetősége.

„12,30 A ki velem nincsen, ellenem van; és a ki velem nem gyűjt, tékozol.”


Mi a gondod Jézus tanításaival?

… Ja, hogy „teljesíthetetlenek”?  Mellesleg az Újszövetség tanításait nem is lehet követni, megérteni Isteni segítség, Istennel való kapcsolat nélkül!! Ez egy interaktív vallás!

Az első lépés a következő:

11,28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, ésén megnyugosztlak titeket.

11,29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.


„Évekig voltam buzgó és hithű...nem a legszebb éveimként emlékszem rá!”

Valószínűleg félreértetted a kereszténységet.

2014. márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Aha :D Biztos igazad van :)
2014. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!