Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak-e ma csodák? Úgy értem...

Vannak-e ma csodák? Úgy értem mit tekinthetünk ma "csodának"?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják: ma nincsenek csodák,a tudomány mindent megmagyaráz. Hiszem, ha látom, meg sok hasonló vélemény van.

Mi erről a véleményetek!


2008. júl. 24. 14:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nagyon veszélyes a vérmérgezés, és hogy a görcsök jelentkezése után élte-e már túl valaki nem tudom, nem néztem még utána.

Aki tud hasonlót, irjí le, nagy a "papir", el fér!

2008. júl. 25. 09:37
 12/15 A kérdező kommentje:

Persze, a csodák sokszor a személy gyógyulásával vannak kapcsolatban, de az is nagyon változó, kinek vagy minek tulajdoníthatjuk.

Azt ne felejtsük el, hogy az emberi test felépítése, komplexitása, ÖNGYÓGYÍTÓ képessége, nem beszélve a hit erejéről (amit nem raknák a sor végére, csak így sikerült), is igazi csoda!


David Hume soha nem látott csodát, így nem akarta elhinni, hogy valaha is történhettek csodák. Ez a fajta érvelés azonban nem következetes. Minden gondolkodó embernek el kell ismernie, hogy a skót filozófus korát megelőző időkben történtek „csodálatos események”, amelyek az ő életidejében nem ismétlődtek meg. Miféle események voltak ezek? (és AZÓTA SEM ismétlődtek meg!)


Például, valamikor megjelent a földön az élet. (Jelenleg, akárhogy is magyarázzák és erőlködnek egyes tudósok, NEM TUDJUK! mi az élet!) Azután a tudatos élet bizonyos formái bukkantak elő. Végül feltűnt az ember, bölcsességgel, képzelőerővel, a szeretet képességével és a lelkiismeret adományával. Egyetlen tudós sem képes megmagyarázni a ma működő természeti törvények alapján ezeknek a rendkívüli eseményeknek a folyamatát. Mégis léteznek annak élő bizonyítékai, hogy ezek megtörténtek.

Akkor ezek csodák, vagy nem?


És mi a helyzet azokkal a „csodálatos eseményekkel”, amelyek David Hume kora óta történtek? Tételezzük fel, hogy képesek voltunk visszautazni az időben, és mesélni neki a mai világról. Hogyan próbálnánk elmagyarázni például, hogy egy hamburgi üzletember beszélhet valakivel, aki Tokióban van, tőle több ezer kilométerre anélkül, hogy felemelné a hangját; hogy egy spanyolországi futballmeccs az egész földön élőben látható; hogy szerkezetek, amelyek sokkal nagyobak, mint Hume idejében a tengeri hajók, képesek felemelkedni a föld felszínéről és néhány óra alatt csaknem 500 embert szállítanak a levegőn át több ezer kilométerre. El tudod képzelni a válaszát? ’Lehetetlen! Ilyen csodálatos események napjainkban soha nem történnek!’

2008. júl. 25. 09:55
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Már nem is lenne csoda valami, hogyha bebizonyítanánk, mert akkor ugyanúgy tényként kezelnénk, mint sok dolgot, amit régen csodaként kezeltünk. Így hát csoda nem attól lesz valami, hogy fizikailag meghatároztuk, hanem mert felfoghatatlan számunkra, és csodálattal tudunk rá tekinteni.


Én is a hit erejét emelném ki, mert szerintem ezen múlik az is, hogy léteznek-e csodák. A gyógyulások is általában akkor következnek be, ha igazán hiszünk valamiben, legyen szó gyógyszerről vagy egyéb alternatív módszerekről, végső soron minden esetben mi gyógyítjuk meg magunkat.


Az őseink is sok csodában hittek, és az ő életüket gazdagabbá tették. Mintha a mai világból kiszorultak volna ezek a titokzatos csodák, a tudomány úgyis mindenre megadja a választ, már senkit nem izgat az, amit régen csodálattal tekintettek, úgyis benne van a lexikonban. Pedig szerintem szükségünk van csodákra, mert nélkülük száraz és unalmas életet élnénk.

2008. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%
Az igazi csoda szerintem az, amikor pl. egy rákos emberről lemondanak az orvosok, aztán néhány hét alatt mégis felépül az illető. Számos ilyen történetet hallottam már, és hiszem, hogy ha az ember igazán hisz a gyógyulásban, akkor csodákra is képes!
2008. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
24%
Mit tekinthetünk csodának....Ha valaki például egyéniség és nem csordaszellem na az csoda.Tarkólövést könyörgöm..
2008. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!