Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem megoldás az öngyilko...

Miért nem megoldás az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 22:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
"az öngyilkosság végleges megoldás egy átmeneti problémára - (egy tudós)
2014. máj. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%
Például arra, hogy nem tudom eltartani a gyerekeimet?
2014. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

openyoureye


Azért ne ilyen nevetséges példákat hozzunk fel!


Vannak olyan helyzetek amikor az öngyilkosság nem megfutamodás,pusztán a legkevesebb kárt okozó választás.


Elmehetünk történelmi irányba is,például hogy a kémeknek régen üvegből volt egy kis ciánt tartalmazó kapszula a fogukba ültetve,amire ráharapva nem kellett elszenvedni mondjuk a kínzásokat,vagy nem kellett kockáztatni hazájuk titkait.


Itt nem volt más választás.Vagy az űrhajósoknak is be volt (van?) építve kis méreg a ruhájukba,ha valami probléma történne.


Most képzeld el,hogy elsodródsz a hajótól (mármint űrhajó) és csak lebegsz,teljesen kiszolgáltatottan.Mit tesztel?Megvárod a fulladásos halált?


Én képes lennék szörnyen esélytelen helyzetekben öngyilkos lenni,mint hogy elkapnak túsztartók,vagy bennrekedek egy barlangban,hasadékban és esélytelen segítséget hívni.Vagy a legnyilvánvalóbb,amit eutanáziának is neveznek,amikor valaki már gyógyíthatatlan,és már csal szenved.

2014. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 openyoureye ***** válasza:
100%

Möbiusz-szalag-nak:


- Természetesen igazad van, de ezek eléggé szélsőséges példák. Meg lehetne nézni, hogy az öngyilkosok közül hány volt olyan helyzetben, ami másképp nem lett volna megoldható. Elenyészően kevés.


[link]


Szóval elismerem, hogy bizonyos helyzetekben az öngyilkosság lehet megoldás arra, hogy elkerülje az ember a szenvedéssel járó halált, viszont az esetek nagy többségében megoldható feladatok elől próbálnak menekülni az emberek.


Vallás szempontjából nézve (mert ugye ez az a topik) az öngyilkosság elítélendő és nem juthat a mennybe az aki ilyet követ el.



Egyébként kíváncsi lennék miért kérdezted kérdező. Talán fontolgatod és olyan megnyugatató választ vársz, mely szerint az öngyilkosság elfogadható bizonyos esetekben?

2014. máj. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%
Megoldásnak megoldás, de túl egyszerű megoldás. Nincsen benne semmi pláne. Az öngyilkosság alatt a legtöbben azon énjüktől akarnak megszabadulni aki megakadályozza őt abban, hogy az legyen aki szíve szerint szeretne lenni. Sokkal frappánsabb öngyilkosságot tudok ennél. Az egó "meggyilkolását". Mert tudvalevő, hogy az az a rész az emberben. Az egót átalakítani mert igazából ez a lényeg, annyi, hogy csak azért sem azt teszem ami a racionális, hanem azt teszem amit a szívem diktál, ami először eszembe jutott. Majd megmutatom én magamnak, hogy ki itt a Jani. :D
2014. máj. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
Egy nagy gond vele, hogy iszonyú fájdalmat okoz azoknak, akik itt maradnak. És az öngyilkos hiheti, hogy "körülöttem nincs senki", pedig egy távolabbi haver/ismerős is szenvedhet egy életre lelkifurdalást miatta. Nem beszélve az esetleg itt hagyott gyerekekről, élettársról, testvérről, közeli barátról, aki segíteni próbál, csak az öngyilkosjelölt észre sem veszi.
2014. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező, ennyi válasz után megszólalnál végre?????


Ha valakiért felelősséget vállaltál egy életre, akkor ne tedd meg, mert ez esetben, egy utolsó aljadék sz.ar vagy! Gondolok itt egy nőre, vagy 1-2-3 gyerekre.


De ha nincs senkit, akkor a de döntésed. Én nem is értem, hogy a tömeg, és a kívülállók, miért akarnak mindig mindenkit lebeszélni róla. Mindenki a saját életét éli, és a saját döntéseit hozza. Ha a te döntésed ez, akkor gondold át, és tedd meg, vagy ne tedd meg. Seni nem élheti az életedet. Egy a bökkenő vele, ha rosszul döntesz, nem marad lehetőséget korrigálni.

2014. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
nincsenek gyerekeim, csak elgondolkodtam ezen az alternatíván
2014. máj. 13. 12:03
 19/21 anonim válasza:
ezt még kérdezni kell?? de most komolyan?? xd gonolj arra amit eddig elértél az életedben és arra amit még elérhetsz mivel ha valaki meghal mindene a múlta a jelene és a jövője is eltűnik honnan tudod h mi vár rád?? lehet h tök jó életed lesz. am hány éves vagy mert ha én ezt 13 éves létemre tudom.
2014. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát én kicsit értelmesebb voltam 13 évesen és nem írogattam baromira nem az én súlycsoportomba tartozó kérdésekhez gyerekes válaszokat.
2014. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!