Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki semmiben sem hisz, miért...

Aki semmiben sem hisz, miért kezd mondatot azzal, hogy "azt hiszem"?

Figyelt kérdés
Ha tagadja,hogy hisz bármiben is,akkor nem mondhat ilyet,mert ellent mond saját magának,nem?Az hogy kijelentjük,hogy semmiben sem hiszünk,arra is vonatkozhat,ha azt mondom azt hiszem hazaérek hétre,mert nem tudom pontosan..és ha valamit nem tudunk pontosan,nem állíthatjuk az ellenkezőjét sem..
2009. dec. 25. 16:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Azt nem tudtam,hogy a keresztények is tudják,hogy a halál után nincs idő és tér a"túlvilágon" Ezért gondoltam,hogy istent öreg szakállas embernek tekintik,aki örökéletű..

akkor szerintetek milyen arca van az istennek,ha már így megszemélyesítitek mindenféle félelmetes tulajdonsággal,és isten tényleg azzal foglalkozik szerintetek,hogy ki maszturbál,és ki nem?????

Isten lenne az ilyen?Nekem még a szüleim sem foglalkoztak ilyesmivel...mert értelmetlenség!

2009. dec. 25. 17:06
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Lyalynekem, ne provokálj :(
2009. dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
nem provokálok,csak kesergek,miért csináltak az emberek ilyen istenmt maguknak.. :(
2009. dec. 25. 17:47
 14/19 anonim ***** válasza:
nem egészen erre értettem
2009. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a kommentek elolvasása nélkül válaszolok. Leszögezem, hogy nem vagyok keresztény, de semmi bajom nincs velük! A bajom azzal van, amikor valaki roppant erőszakos módon, a személyes határaimat átlépve minden áron meg akar téríteni. s mondhat az ember bármit, csak mondja, mondja ,és mondja. Kicsit ezt a kérdést is ilyen színezetűnek érzem.


De hogy ne csak rizsázzak, hanem válaszoljak is, azért mondják ezt, mert a hisz az egy többjelentésű szó, ergo azt is jelenti mindenféle vallásos színezet nélkül, hogy 'azt gondolom' vagy 'úgy vélem'. Ugyanígy van a németben is a 'glauben' igével illetve az angolban a 'to believe'-vel, amik szintén megfeleltethetőek a magyar 'hinni' ige mindkét jelentésével.


Nos, Kedves Kérdező, remélem kielégítő választ nyújtottam Számodra.

2009. dec. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
valójában, kedves kérdező, teljesen jól mondod, az emberek saját maguknak csinálnak isteneket, amilyen az ő elvárásaiknak megfelel, hogy csiklandoztassák a fülüket. de mit gondolsz, ha létezik egy erő, aki mindent megalkotott, vajon képes e tudatni veled az akaratát? vagy az intelligens erő nem célból alkotna? mi hát Isten célja? vajon mit vár el tőllünk, tölled Isten? Képes-e megszólítani téged az Ő mindenható erején keresztűl akár egy ilyen csatornán keresztűl is?
2009. dec. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
nem szól isten,mivel nem szólhat bele abba,amit mi csináltunk magunknak sorsot,hogy fejlődjünk!Eleget beszélhetünk vele a túlvilágon,és ott minderre fel is készít minket!
2009. dec. 30. 01:34
 18/19 Zenon ***** válasza:
Az ,,azt hiszem" olyan,mint az ,,úgy gondolom".Ennek semmi köze a valláshoz,így alakult ki ez a kifejezés a nyelvünkben,és kész.Butaság.
2010. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez kb. olyan kérdés hogy ateista minek ünnepli a karácsonyt:D
2010. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!