Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mohamedánoknak jelent...

A mohamedánoknak jelent valamit "a szerelem"?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a szerelemben a felek egyenrangúnak tekintik a másikat: egyik fél sem alázza meg a másikat. Ezzel szemben a nőket ember számba sem veszik ott...
2009. dec. 27. 20:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
24%

" Azért kérdezem, mert a szerelemben a felek egyenrangúnak tekintik a másikat: egyik fél sem alázza meg a másikat."


Ez nem iga, csak egy idealizáét kép. A szerelem egy kémiai folyamat.

2009. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

Jelent. Persze hogy jelent.

De különbség van az egyének közötti kapcsolat és a társadalom között.

Mondok neked valamit: Manapság a muszlim nők már maguk választják ezt az életmódot.

Egyes arab országokban felvetették, hogy el kell törölni a csador viselésének kötelezettségét és egyenjogúsítani kéne a nőket. És kik tiltakoztak ellene? A nők. Méghozzá a fiatal tizen-huszon éves korosztály. Akiknek pedig épp az érdekét szolgálta volna a dolog.

Franciaországban és Németországban a '70-es években betiltották az iskolákban a csador viselését. A muszlim lányok pedig mégis abban jártak iskolába. Önszántukból. A szüleik akarata ellenére.

Még mindig így látod a dolgot?

2009. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
A szerelem nem kémiai folyamat,hanm lelki.A szex az,ami kémiai folyamat,de az nem szerelem.Nem kell a kettőt összekeverni.
2009. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%
Az, h egyes muzulmán országban a nők másodrangú állampolgárnak számítanak, az inkább az elmaradottság jele, nem az iszlám vallásuk eredménye.A középkorban, és még később is, Európában sem voltak egyenrangúak a nők a férfiakkal, fejlettebb országokban, mint pl. Törökországban egyenrangúak a nők a férfiakkal.Persze nem csoda, h egy olyan országban, mint Afganisztán, ahol sorra dúltak a háborúk és diktatúrák kormányoztak, ott nem ment végbe nagy fejlődés, és a társadalom a középkor szintjén van néhány tekintetben.Mellesleg kenőt vagy burkát sok muzulmán nő nem kényszerből, hanem saját vallási meggyőződéséből vesz föl, a média által terjesztett kép az iszlámról kicsit torz, nem szabad teljes mértékben mindent elhinni.
2009. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
5%
Mi az, hogy lelki folyamat? Hogyan bizonyítod?
2009. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Elsőnek: saját magamból indultam ki mikor feltettem a kérdést:D

Másodiknak: hallottam ezekről, de még is furcsa elképzelni, azok fényében amiket hallani a mohamedánokról...

2009. dec. 27. 20:55
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

(Második vagyok)

Pedig ez így van.

2009. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Rendben, elhiszem:)
2009. dec. 27. 21:00
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
egész biztosan jelent, de mást, mint itt nálunk. az egész életről máshogy gondolkoznak.
2009. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
20:48 szerintem nem önszántukból volt az, csak ez is rá lett erőltetve a lányokra. olvastam a Kényszerházasság c könyvet egy nyugati muszlim családról. hát eléggé lázadozik a női közösség benne. mármint a fiatalabbak. titokban megy ám ezerre a bagózás, bulik, pia, lógás.
2009. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!