Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mohamedánoknak jelent...

A mohamedánoknak jelent valamit "a szerelem"?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a szerelemben a felek egyenrangúnak tekintik a másikat: egyik fél sem alázza meg a másikat. Ezzel szemben a nőket ember számba sem veszik ott...
2009. dec. 27. 20:34
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Én egy interjúban olvastam azt, hogy van egy "kezes lábashoz" hasonló viselete a nőknek, ami természetesen a testüket hivatott takarni. De mostanra ezek már annyira szűkek,hogy rendesen látszik az alakjuk, a combjuk...stb.
2009. dec. 27. 21:16
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
A nők megalázását nem úgy kell érteni, hogy muszáj a csadort viselniük, hiszen ők ezt önként, dalolva teljesítik vallási elképzelésük miatt. Ami viszont felháborító, az az, hogyha egy nő nem engedelmeskedik az apjának/férjének, az belefojthatja a medencébe. Iránban házasságtörésért megkövezhetik - gondolom az is elég hozzá, ha valaki egy rossz szót szól, nem feltétlen kell bizonyíték. Ami pedig a szerelmet illeti... nem hiába van az ottaniaknak több feleségük. Hiszen hamar ráunnak a nőkre, mivel egyikükkel sem tudják elérni azt a boldogságot, amit a szerelem adhat. Ezért újabb és újabb házastársakat szereznek maguknak, hátha úgy jobb lesz. Hát, nem tudom.
2009. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Amúgy fiúk is lányok is vannak? Én lány vagyok.
2009. dec. 27. 21:17
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanazt jelenti nekik, mint egy katolikusnak, bármilyen protestáns felekezetűnek vagy éppen ortodoxnak, valami new-age vallás követőjének, stb. Mint bárkinek. Nem hiszem, hogy csak a vallás miatt lenne olyan az a világ, amilyen.


Az a baj, hogy a kérdésedet inkább sok-sok mohamedán hitűnek kéne föltenned, kérdezgetve, ők mit gondolnak. Mert nem hiszem, hogy itt sok eredeti választ találsz [én sem vagyok hiteles]. ;)


Lehet, hogy nekünk furcsák az ottani szokások, illetve az, amit a tévében mutatnak, egyoldalúan, ők hogyan gondolkoznak. Nekem volt egy mohamedán ismerősöm, barátom, aki nagyon is tisztelte a nőket, sőt a sarki gyrosos hapsi is egyenrangúságot gondol a szerelemben, és imádja a feleségét, gyermekeit, látjuk rajtuk, hogy boldoguk, nagyon.


"Ezzel szemben a nőket ember számba sem veszik ott..." Tehát ez így nem állja meg a helyét, szó szerint, nálunk is voltak, vannak és lesznek olyanok, akik megaláznak másokat. És köztük olyanok is vannak, akiknek nincs vallásuk. Hmm.


Mondjuk úgy, ugyanolyan arányban jelent nekik a szerelem szerelmet és egyenrangúságot, mint nekünk. Csak másképp látjuk, a távolság meg a különböző szokások miatt, és amit a tévé mutat.

2009. dec. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
[21:20-as vagyok] 18/L
2009. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Olvassátok ezt el:

[link] A nők helyzete a nyugati civilizációban

[link] Szex az Iszlám nézőpontjából

2009. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
71%

"nem hiába van az ottaniaknak több feleségük. Hiszen hamar ráunnak a nőkre, mivel egyikükkel sem tudják elérni azt a boldogságot, amit a szerelem adhat."


Ez tévedés. Egyrészt nem mindig van több feleségük. Még akkor se ha lehet. Másrészt az első házasság mindig érdek házasság. A szülők döntik el, hogy kit kell elvennie a fiúnak. Mint nálunk is régen. A második már szerelemből jön. Vagy legalábbis mert tetszik neki a lány.

2009. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"Amúgy fiúk is lányok is vannak? "

Ezt hogy érted?

2009. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Még is hogy lehet ezt érteni? (21.30asnak)


Nem tudok arabul és nem szoktam kiruccani arabországokba csak úgy, szóval nincs kitől mástól megkérdeznem...;)(21.20asnak)

2009. dec. 27. 21:36
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
21:29 - természetesen nem minden férfira értettem. Ahogy nem minden országban van így. És mégis hogy tetszhet meg neki bárki is, amikor egyes helyeken a férfiak SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT nem láthatják a nők arcát, szigorúan el vannak különítve, nem lehetnek egymás társaságában? Ha egy nő belenéz egy férfi szemébe, meg is korbácsolhatják. Mert egyes országokba ilyen szigorúan veszik a "törvényeket".
2009. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!