Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mohamedánoknak jelent...

A mohamedánoknak jelent valamit "a szerelem"?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a szerelemben a felek egyenrangúnak tekintik a másikat: egyik fél sem alázza meg a másikat. Ezzel szemben a nőket ember számba sem veszik ott...
2009. dec. 27. 20:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
50%

"Még is hogy lehet ezt érteni?"

Nem tudom.

Egyszerűen nem értem mi a kérdés

2009. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
68%

"egyes helyeken a férfiak SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT nem láthatják a nők arcát"

Ez csak a házas nőkre igaz.

A hajadonok csak olyan kendőt hordanak, ami a hajukat takarja. Mint nálunk régen a nők fejkendője, amit erdélyi asszonyokon még ma is látni

2009. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

A gyerekek nm viselnek csadort semmilyen formában, szóval gyekkorukból ismerhetik egymás külsejét(tudom változik meg minden, de rem értitek mire gondolok...:$) Az ifjú pár családja általában szoros viszonyban vannak egymással.Bár nm tom h a kisfiúk játszhatnak-e a kislányokkal...


Úgy értettem a kérdést, h csak lányok beszélgetünk, v fiú többséggel, v fele-fele arányban, v fiú többséggel.

2009. dec. 27. 21:49
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

először is, "mohamedánok" nincsenek, hanem muszlimok. Régebben használták ezt az egyébként helytelen kifejezést, de inkább kerüljük használatát. A többnejűségről csak annyit, hogy sem én, sem egyetlen ismerősöm nem látott olyan muszlimot, akinek több felesége lett volna (csak én, a legszolidabb utazgató is kb. fél évet töltöttem különböző iszlám országokban). A többnejűség ritka dolog és a szegénység biztos jele, mindig gazdasági okai vannak.

Megalázásról annyit, hogy vajon melyik muszlim nő cserélné el a csadorját egy alkoholista férjre? Persze, ez nem teljesen helyes megközelítés, de a párkapcsolati problémák - szerintem - itt éppúgy jelen vannak, mint keleten. Tapasztalataim szerint pl. Iránban éppúgy házasodnak az emberek, mint mifelénk, a családok pedig segítik az ifjú párt (nyilván nem mindig). Aki nem hiszi, nézzen körül Teheránban a Laleh-parkban :-)

2009. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"Úgy értettem a kérdést, h csak lányok beszélgetünk, v fiú többséggel, v fele-fele arányban, v fiú többséggel."


Aha. Most már értem.

Én amúgy fiú vagyok.

2009. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
37%
Te még nem látál olyan magyar párokat ahol egyik veri, lenézni, megaláza a másikat? Ezzek a dolgok nem függenek a vallási nézetektől.
2009. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Persze, persze tudom. De aki, meg a Korán intelmeit követi annak nem lehet túl egésséges elképzelése a nőkről...Bár lehet, hogy csk a legrosszabb részeket olvastam.
2009. dec. 28. 08:25
 28/35 A kérdező kommentje:
egészséges
2009. dec. 28. 08:25
 29/35 anonim ***** válasza:
tegnapi 21:23 hmmm, ez érdekes.
2009. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
21:40 - Lehet drágám, hogy a legtöbb helyen így van, de én nem azokra az országokra gondoltam, mint azt leírtam.
2009. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!