Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak Szentháromság...

Miért vannak Szentháromság hívők és tagadók?

Figyelt kérdés

Hogy lehet,hogy sokan megtalálják a Háromság tanát a Bibliában,mások meg nem?

Miért nem egyértelmű mindenki számára a Biblia?

Próbáltam saját magam megválaszolni ezt a kérdést,de sajnos nem megy. :)

Én magam hiszek a Szentháromságban mert saját szememmel látom azokat az igéket amelyek minden kételyt kizárnak,és ez a furcsa számomra,hogy más aki nem hisz benne az miért nem látja...vagy nem akarja látni?



2014. máj. 16. 21:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Azt mondod,hogy nem vagy keresztény,vagy legalábbis én így értettem meg a soraidból. Nos én ezt elfogadom és nem is próbállak rábeszélni semmire,mert te máskép látod.

De ugye azt tudod,hogy a kereszténység egyvalamiről szól,egy út van és nincs kettő vagy három,hanem csak egy. A kereszténység nem arról szól,hogy én mit gondolok hanem arról amit Isten szava mond,nem a fejem után megyék és döntőm el,hogy mi a helyes és mi nem hanem az ige szerint. És most itt pont erről van szó mert azt az igét megmásitotta egy ember ami ide vezetett.

Mégegyszer hangsúlyozom,hogy nincs semmi bajom veled és se mással,hanem azzal vagyok gondban,hogy valakik Isten igéjéböl egy jó nagy hazugságot csináltak.

Az sem érdekel ha a szpageti szörnyben hiszel mert ában hiszel amiben akarsz,de ne NYÚLJ AZ IGÉHEZ mert ez már zavar.

A nagybetűs részt ne vedd ordíbálásnak kérlek mert nem az,csak hangsúlyozni akartam,hogy mennyire fontos az ige tisztasága.

Érted már,hogy mi különbözteti meg a saját gondolatunkat Isten szavatol?

A tiszta tanítás ami minden embernek ugyan azt jelenti.

2014. máj. 17. 10:45
 12/13 anonim ***** válasza:

Évszázados probléma ez, már a Kr. u. 2. század végétől probléma, mikor Arius fellépett tanításával, melyet a Niceai zsinat 325-ben elítélt.

A probléma azért van, mert máshogy értelmeznek bizonyos részeket, mint ahogy az itteni hozzászólásokból látod és látni fogod.

2014. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

Bár nem vagyok keresztény, de sokáig voltam (az a szélsőséges, mindig csak a biblia/ima,...).

Ez volt a kettes számú ok, amiért kiváltam. Minél többet tanulmányoztam a bibliát (egyedül), annál világosabbá vált, hogy ez a háromságdolog tényleg csak bele van magyarázva...

(egy volt karizmatikus)

2014. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!