Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért semlegesek Jehova Tanúi...

KZitus kérdése:

Miért semlegesek Jehova Tanúi politikailag?

Figyelt kérdés

Erről a támáról hallottam egy beszélgetést a napokban. Ezért érdekelne mások véleménye is.

(Jövő vasárnap EU választás lesz)

Köszönöm az őszinte véleményeket.



2014. máj. 18. 22:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Zitus! :)

Nem vagytok semlegesek,csak ezt hitetik el veletek...

És sajnos ezt ti be is veszitek.

2014. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 sandor76 ***** válasza:
30%
Jezus is az volt,es mi a kovetoi vagyunk.
2014. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ott már gond van, ha egy tanúnak fogalma sincs arról, amit magoltatnak velük. :)


Vagy Kzitus nem tudja, hogy tanú? Vagy nem figyel oda az órán?

Én is semleges vagyok politikailag, Istenre bízom az egészet, na de hogy egy tanú feltegyen egy olyan kérdést, amire ő tudja a választ, de mégis játssza itt a hülyét, az már sok(k).

2014. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A Tanúk ebben a világban élnek de nem részei eme világnak tanításaik szerint. Ezért nem foglalkoznak a földi politikával. Persze ettől függetlenül a szavazás lelkiismereti kérdés náluk, szóval mehetsz szavazni ha akarsz. Csak rád tartozik. Elítélni nem fog se Isten se más.
2014. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

Kedves KZitus, őszintén mondom neked, hogy nem tudom.


Elvileg ők semlegesek voltak politikailag, aztán a 2000-es években nagy port kavart, amikor kiderült, hogy az Őrtorony szervezet titkos szövetséget létesített az ENSZ-el. Jehova Tanúi azonnal megszakították ezt a kapcsolatot, aztán mentek a körlevelek a gyülekezetekbe, hogy miért volt erre szükség...Nagy botrány volt belőle, az újságok is sokat cikkeztek róla, és képmutatással vádolták a Tanúkat.


Ettől függetlenül lehetnek köztük olyanok, akik, akik tényleges semlegesek, de hogy összességében mind semlegesek-e, azt nem tudom.

2014. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Két történetet mesélnék neked kedves Zitus:


Valamikor réges-régen, a híres Római Birodalomban élt két férfi. Úgy alakult az életük, hogy mindketten a törvény elé kerültek, egyikük ártatlanul, a másik joggal. Az ügyük egy politikusra volt bízva, aki népszerűségnövelési célzattal választásra invitálta a népet, szavazzanak, kit akarnak szabadon látni, a bűnöst vagy az ártatlant. Az emberek sajnos a bűnöst választották. Vajon helyesen jártak el azok, akik inkább semlegesek maradtak, semmint szóljanak az ártatlan védelmében?


Sokkal később, valamikor dédapáink korában, élt egy német katona, aki azt vette a fejébe, hogy hatalmat szerez, és irgalmat nem ismerve küld halálba milliókat. Viszont ahhoz, hogy hatalomhoz jusson politikai pártot kellett alapítania, és mivel az akkori hazájában demokrácia volt, el kellett indulnia a választásokon. El is indult, és a választóknak hála, ő kapta a legtöbb szavazatot, így hozzákezdhetett sötét tervei megvalósításához.

Vajon azok, akik semlegesek maradtak, és nem próbálták egy apró szavazattal megakadályozni milliók halálát és szenvedését, helyesen jártak el?

2014. máj. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Szeressük egymást ***** válasza:
Mert vallásos takaró van a fejükön, és azt hiszik, hogy nem szólhatnak bele a politikába, mert az világias. Előttem kommentelő leírta, hogy vannak olyan helyzetek, amikor mulasztás bűne nem szavazni.
2014. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Zitus ha a Testület semleges lenne szerinted az egyházatok talpon marad? :) Melyik állam engedné meg nektek,hogy a tagok "öngyilkosságot"végezzenek? Gondolok itt pl a szervátültetés,véradás-vétel...gondolkozz! Egyetlen állam sem engedné ezt meg ha nem lenne politikai hátteretek.

Hatalmas a vagyon :) és ahol pénz van...nos :) ismered azt a közmondást,hogy "A PÉNZ AZ ÖRDÖG SZEME" hát nem véletlenül. :)

2014. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy hasonló válaszokra számíthatok, mint amilyeneket írtaatok is.

Köszönöm mindenkinek az őszinteségét.

Mint írtam, egy társasági beszélgetés miatt írtam ki a kérdést, érdekelt mások(szélesebb körben), a ti véleményetek is.


Mindenesetre a tanúk nem emberek véleményének szeretnének megfelelni, egyedül a Teremtőnknek, Jehova Istennek.

Jézus is imádkozott értem, hogy ez így legyen, mielőtt megölték. Nagyon (szép) elgondolkodtató az imája a semlegességgel és Isten nevével kapcsolatban is:

"Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megtartották a szavadat. Most már tudják, hogy mindaz, amit nekem adtál, tőled van; mert a beszédeket, melyeket nekem adtál, nekik adtam, s elfogadták azokat, és valóban megtudták, hogy a te képviselődként jöttem el, és elhitték, hogy te küldtél el engem. Őmiattuk kérlek; nem a világ miatt kérlek, hanem azok miatt, akiket nekem adtál; mert a tieid, 10 és mindaz, ami az enyém, a tiéd, és ami a tiéd, az enyém, és én megdicsőültem közöttük.


11 És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, őrködj felettük a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is. Amikor velük voltam, őrködtem felettük a te nevedért, melyet nekem adtál; és megtartottam őket, és egyikük sem pusztult el, kivéve a pusztulás fiát, hogy beteljesedjen az írás. Most azonban hozzád megyek, ezeket pedig azért mondom el a világban, hogy teljes mértékben legyen meg bennük az örömöm. Nekik adtam a szavadat, de a világ gyűlölte+ őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.


15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak. Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság. Ahogy te elküldtél engem a világba, úgy én is elküldöm őket a világba. És megszentelem magamat az érdekükben, hogy ők is meg legyenek szentelve+ az igazság által.


20 Nemcsak ezek miatt kérlek, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem; hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. És én azt a dicsőséget, melyet nekem adtál, nekik adtam, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. Én velük egységben, te pedig velem egységben, hogy tökéletesen eggyé váljanak, hogy megtudja a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél. Atyám, ami azt illeti, amit nekem adtál, azt kívánom, hogy ők is ott legyenek velem, ahol én vagyok, hogy lássák dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem. Igazságos Atyám, a világ bizony nem ismert meg téged, de én megismertelek, és ezek megismerték, hogy te küldtél el engem. És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben." János 17:6-26

2014. máj. 19. 14:44
 10/22 anonim ***** válasza:
És talán más válaszokat vártál mint amit mégis leírtunk ide? :)
2014. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!