Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak Keresztényeknek! Többi lent?

Csak Keresztényeknek! Többi lent?

Figyelt kérdés

Miért tud ennyire fájni, ha Isten igazságát tapossák meg? Ráadásul hívő emberek!!

Van egy dolog amit nem tudok kiheverni és nem értem, hogy miért és azt sem értem, hogyy ez hogy történhetett meg. Nem sztorizgatni akarok, hanem csupán arról beszélgetni, hogy miért van az, hogy Isten megmutat valamit pl.: ígéret vagy látásmód és jönnek páran (testvérek) és szinte megtapossák az egészet! Hogy lehetséges ez? Isten hogy engedheti meg? Vagy nem is volt igaz amit akkoriban megmutatott? Veletek volt már hasonló? Hogyan hittetek utána Istenben? Egyáltalán sikerült visszaállítani a bizalmat felé? Ha valaki, aki komoly hitben és van kedve ilyenről beszélgetni írhat privátban is. Lehet sokat segítene!


Ateistáknak, trolloknak vírusos ez az oldal! :D


Köszönöm!



2014. jún. 4. 21:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6%
Ezeket a kijelentéseket minden esetben emberek teszik. Rajtunk áll, hogy valóra váltjuk-e őket.
2014. jún. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A válsz a Jeremiás könyvében van ,olvasd végig.
2014. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%

""Akkor Isten minek jelent ki "ilyeneket"? "


Amit Isten mond, az meglesz. Amit nem Isten mond, az biztos, hogy megtörténik.


Vagy nem Istentől volt a "kijelentés" (gyakori). Vagy az értelmezésébe csúszott emberi hiba (pl. Izmael) (ez is gyakori).

Vagy feltételhez kötött az ígéret (pl. Jónás próféciája nem teljesedett be...)

Vagy egyszerűen még nem jött el az ideje az ígéretnek (Izsák), és "csak" türelmesebbnek kell lenni.


Isten mindig igaz, és hűséges.

2014. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

Első mondatot elrontottam a sokadik módosítás miatt:


Helyesen: Amit nem Isten mond, az nem biztos, hogy megtörténik.

2014. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 KZitus ***** válasza:

Szervusz


SOHA nem ígért Isten olyat, amit Ő ne teljesített volna - az emberiség történelme alatt.


A Biblia próféciák könyve is. Tele vam Isten ígéreteivel, és annak leírásával, hogyan teljesedtek be. A Jelenések könyve napjainkban is teljesedik, és a vannak események, amelyek beteljesedése a küszöbön áll.


Kifejtenéd mire gondoltál, amikor azt írtad: "Isten megmutat valamit pl.: ígéret vagy látásmód és jönnek páran (testvérek) és szinte megtapossák az egészet!"-?

2014. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha Isten mond neked valamit, akkor azt neked mondja. Ne mondd meg másnak, mert elvetél az ígéret, látás. Megölik, megfojtják. Én is átmentem ezen, mások is. Volt is valami a Bibliában, amikor (talán)József álmot lát, a 11 tesó meg kiröhögi, cikizi, eladja. Nem kell elmondanod senkinek, amit te kapsz. Sok a buta, irigy ember, tudatlanul is megtaposhatnak. Isten mond valamit, neked azt ki kell hordanod, magadban kell hordani, míg meg nem erősödsz benne. Ha üzenetet kapsz, egy angyal hozza, de azt látja az ellenség is, és meg akarja akadályozni, hogy sikerüljön.
2014. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
üdv, Jézus egyszer megdicsért egy embert, hogy az övé a legnagyobb hit a környéken. mindezt azért tette, mert az ember úgy érvelt, hogy Isten képes a háttérből irányítani az eseményeket. te is hasonlóan gondolkodol, ez tetszik. ez mutatja is, hogy nem Istennel van problémád, hanem a testvérekkel. Látod, igazak a biblia szavai, miszerint ha azt szeretjük, aki minket szeret, semmi különöset nem teszünk. akkor teszünk valamit, ha annak ellenére is tudunk tiszteleten alapuló szeretetet kimutatni, ha látszólag NEM SZERETNEK minket. a testvérek. a testvéreknek szeretniük kell egymást, ez azonosítja őket a vég idején. ugyanakkor ez nem jelent sima, gördölékeny kapcsolatot mindíg. ha megfogsz egy szép, simára kopott kavicsot, és végigsimítassz rajta, sehol nem akad meg a kezed. amikor keresztényekké váltunk, szögletes téglához hasonlítottunk, és folyamatosan koptatjuk magunkat, és koptatnak mások minket, hogy teljesen krisztus követőjévé tudjunk válni. azaz, mivel ebben az esetben a koptatás hasznos, ne tekints rá másként, mint ami: sátán világrendszere igyekszik kiölni a szeretetet mindenkiből, és vadakká, önzökké teszi őket, egymás ellen fordít, akit tud. DE: ha kiállod sátán próbáját, akkor valójában hasznodra volt a próba, mert közelebb kerültél Istenhez, azáltal, hogy megbocsájtasz az ellened vétkezőknek. mert a szeretet ellen nincs törvény, hiszen "Isten szeretet" egyébként ez áll a mintaimában: "bocsájsd meg a vétkeimet, MIKÉNT ÉN IS MEGBOCSÁJTOTTAM AZ ELLENEM VÉTKEZŐNEK." azaz, ha te nem tudsz megbocsájtani, önmagadnak teszel rosszat. ekkor fészkeli be magát a sátáni gondolkodásmód, és maga sátán is az életedbe. ha viszont ellenálsz neki, elmenekül tőled, egy másik alkalomig, persze. kérdezlek: megvert a testvér? arcul ütött? leköpdösött? Jézus példát mutatott, mikor kiálta ezeket, nem ítélte el őket, mert tudta, HOGY TÖKÉLETLEN, PORSZEM EMBEREK, AKIK NEM TUDNAK KÜLÖNBSÉGET TENNI A JOBB ÉS BAL KEZÜK KÖZÖTT" "OLYANOK, MINT A PÁSZTOR NÉLKÜLI JUHOK" persze nem hittestvérei voltak, de emlékezz, hogyan reagáltak a testvérek, amikor saulból pállá "változtatta" Jézus egy üldözőjüket. te vajon képes vagy megbocsájtani? akkor Isten is megbocsájt neked, hiszen "a szeretet bűnök tömegét fedezi el." nekem szükségem van arra, hogy egy csomó bűnöm el legyen fedezve. és neked?
2014. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!