Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon ciki a gyónás?

Nagyon ciki a gyónás?

Figyelt kérdés
Nem is a gyonasra gondolok hanem a bunokre. Bermalkozo leszek es tiszteletesen bevallottam minden bunt , meg az is hogý parazdalkodtam :((((( - de hat muszaly volt bevallanom. Annyira ciki volt , hogy mar elsultem a szegyenemben. a pap meg csak nezett a szemembe es azt kerdezte erre fel hogy "onkielegitettem e "???? most komoan van neki joga ient kerdezni? ozt montam neki h erotikus videot neztem . a papnak ugye van titoktartasi fogadalma???? annyira roszul erzem magam most is , tobbe nem fogok tunni a szemebe nezni:(((((( nagyon - naon ciki ez??? segitsetek..........
2008. aug. 2. 18:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nem ciki ami történt. Nem fog rád nézni a pap ezután sem rossz szemmel, és a gyónási titkot csak érseki, vagy pápai engedéllyel szegheti meg. Még ha valaki egy gyilkosságot vall be gyónás alatt egy papnak, azzal sem rohanhat egyszerre a rendőrségre, hanem engedélyt kell neki kérnie, hogy ezt elmondhassa. Úgyhogy nyugi. Az olyanokra meg ne hallgass, akik szerint ki kell nőni a kívő viselkedést. Szerintem igen is szép dolog, hogy valaki még 15 évesen nem fordul el Istentől.
2008. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
a gyónás egyáltalán nem ciki,mivel a lényege h beismered büneidet a pap által Istennek,és Isten megbocsájt,halálos bűnt nem követtél el,akkor nincs gond,de miért lenne ciki az,hogyha megtisztul a lelked?? ha bűneidet bevallod,tiszta leszel,és az nem ciki,a bűnök sem cikik,mivel ezeket Isten mind tudja,hogy miket követtél el,hiszen az ö teremtménye vagy,belelát a fejedbe,csak kiváncsi gondolom h igazat gyónsz vagy hamisat... én is gyóntam régebben,örömmel és tisztán jöttem ki a templombol :) megkönnyebbülés:) de télleg:)
2008. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
66%

Tudomásom szerint paráznaság az, ha:


- házastársi kapcsolatban élsz, és megcsalod a párod;


- nem élsz ugyan házastársi kapcsolatban, de valakivel úgy létesítesz nemi kapcsolatot, hogy igazából egyáltalán semmire nem tartod, semmilyen szempontból nem érdekel, semmit nem érzel iránta, egyszerűen csak "trófeavadászatra" hajtasz;


- közeli vérrokonoddal, vagy neadj'Isten állatokkal létesítesz nemi kapcsolatot;


- annyira elhatalmasodnak rajtad a fantáziáid, hogy a mindennapi életben is zavarnak és hátráltatnak.


Amennyire a kérdésből levettem, ezek egyikét sem követted el, tehát a "paráznaság" kifejezést tévesen használtad - ami egyébként abból a szempontból nem is csoda, hogy ez tényleg egy nehezen megragadható fogalom, amit ritkán definiálnak pontosan, és ahányan megfogalmazzák, annyiféleképp. A fenti gyűjtést is több különböző ezirányú írásból szedtem össze.


Szóval röviden: erotikus videók, önkielégítés nem esik a paráznaság témakörébe mindaddig, amíg tényleg olyan méreteket nem öltenek, hogy a hétköznapjaid meghatározó részévé válnak.

2008. aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
8.9.10 - VALASZADONAK UZENEM HOGY HA VALAMI NEM TETSZIK AKKOR TARTSATOK MEG A VELEMENYETEKET A MAGATOK OSTOBA BUTA PARASZT FEJEBEN. MERT AZ ILYEN EMBEREK EGY KALAP SZART SE ERDEMELNEK AZ ELETTOL. ES HOGY KI SAJNAAL KIT ARROL BESZELHETNENK. HA EN TISZTELETBEN TARTOM MASOK VALLASAT ELETET STB. AKKOR EZT VISSZAVAROM. OSTOBA BUZERANTOK........
2008. aug. 3. 15:05
 15/33 A kérdező kommentje:
A TOBBIEKNEK KOSZONOM....
2008. aug. 3. 15:06
 16/33 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező, azért volt kulturált megjegyzés is azok között, amelyeket minősíthetetlen jelzőkkel illettél. Ez viszont téged minősít!


Ha kritikát kapsz, majd még meg kellene tanulni, méltó módon viselni, mintha Jézus követője lennél, de semmi baj, még nem késő! De jelenleg ennek semmi köze Krisztushoz.


Bár lehet, hogy tévedek, mert csak egy 'ostoba paraszt' vagyok

2008. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
57%

Mellesleg, nem is te kaptad a kritikát. Aki meg téged bántott, az meg annyit sem érdemel, hogy reagálj rá.


Az igazi kritikát az egyházad bizonyos tanításai kapták, de ez gyakran megesik minden hívővel.


Ezek a kritikák viszont akkor is megmaradnak, ha te nem veszel róluk tudomást.

Ez meg inkább hasonlít egy vallási fanatikusra, mint szelíd hívőre.

2008. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
17%
EN 9 eves koromban mondtam azt hogy paraznalkodtam.
2008. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon helyes,hogy elmondtad szerintem semmi gond nincs belőle. Kár, hogy nekem nincs bátorságom ilyesmihez. Szentem inkább példamutató vagy, mint ciki!!!!!!!!!!:)
2008. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem az egészet..az egész egyház úgy ahogy van be akarja csapni az embereket...szerinted bűn mert felfedezed a testedet azzal hogy önkielégítesz?Megsúgok valamit -Isten nem fog azért haragudni rád mert szeretnéd megtudni mi jó neked...(legalábbis ha léétezne tuti nem tenné de ez csak saját vélemény mindenki abbann hisza mit akar) Egyházi iskolába járok tehát tudom hogy mi a céljuk az egésszel..és ez a butítás..irtózatos értékű népbutítás...amit nekem minden nap a fejembe vernek...Egy valamiért jók az ilyen iskolák..az ember fegyelmet tanulhat ami nem árt az életben...Visszatérve a te problémádra ha ezt bűnnek tekinted akkor soha ne próbálj ki misszionárius pózon kívül más pózokat mert vétkezel..csak akkor szeretkezz majd ha gyermeket szeretnél különben vétkezel...jah és ne használj és ne használtass a pároddal majd semmilyen fogamzásgátlót(gumi,tabi stb.) mert bűnt követsz el...Gyilkosság..nos nálunk ezt tanítják...lehet h ezeket régebben az emberek elhitték de ma már te sem gondolhatod komolyan hogy bűnt követsz el ha magadnak vagyy másnak jót akarsz..ennyi:)
2008. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!