Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon ciki a gyónás?

Nagyon ciki a gyónás?

Figyelt kérdés
Nem is a gyonasra gondolok hanem a bunokre. Bermalkozo leszek es tiszteletesen bevallottam minden bunt , meg az is hogý parazdalkodtam :((((( - de hat muszaly volt bevallanom. Annyira ciki volt , hogy mar elsultem a szegyenemben. a pap meg csak nezett a szemembe es azt kerdezte erre fel hogy "onkielegitettem e "???? most komoan van neki joga ient kerdezni? ozt montam neki h erotikus videot neztem . a papnak ugye van titoktartasi fogadalma???? annyira roszul erzem magam most is , tobbe nem fogok tunni a szemebe nezni:(((((( nagyon - naon ciki ez??? segitsetek..........
2008. aug. 2. 18:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
30%

az előző hozzászóló vagyok

a gyilkosságot úgy értettem h megölsz egy kezdődő életet azzal hogy véfekezel

2008. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Koszi az utolso elotti valaszadonak igazad van!
2008. aug. 4. 12:14
 23/33 anonim ***** válasza:
19%

Péternek, az állítólagos "első pápának" volt felesége:


1Kor 9:5, Kár.: „Nincsen-é arra jogunk, hogy keresztyén feleségünket magunkkal hordozzuk, mint a többi apostolok is és az Úrnak atyjafiai és Kéfás?” („Kéfás” a Péternek adott arámi név; lásd: János 1:42. Lásd még: Márk 1:29–31; ez utóbbi hivatkozik Simon, azaz Péter anyósára.)


1Tim 3:2, Káldi: „a püspöknek . . . egy feleségű férfiúnak [„egyszer nősültnek”, Kat.]” kell lennie.


1Tim 4:1–3, Kat.: „ A Lélek világosan állítja, hogy a végső időkben némelyek elpártolnak a hittől, megtévesztő szellemekre és sátáni tanításra hallgatnak . . . Tiltják a házasságkötést.” Most, akkor miről beszélünk!


Most akkor mit vársz?


Egyébként, az egyház/ak hazugsága, kudarca, nem a Biblia kudarca, erre azért figyelj oda!

2008. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
47%

Én nem látom sok értelmét a gyónásnak... Magad légy tisztában az erkölcsi értékrendeddel és azokat tarts be. Légy következetes. Nem attól leszel szent, hogy mindent megvallasz a papnak... hanem hogy törekedsz amennyire lehet és ha hibázol őszintén őszintén megbánod Istennek - ehhez nem kell pap -


Gondold át hogy hosszú távon a folyamatos bűnvallás, a magadban való szálkák keresése mennyire lesz jó neked és mennyire fogod tudni élvezni a párkapcsolatot, a szexulalitást. Hidd el nincs benne semmi bűnös. Serdülsz, ennyi csak.

2008. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
55%

De, anélkül hogy meg akarnálak sérteni, nem az számít, hogy te, vagy a szomszédod, én vagy bárki más, mit gondolunk erről, vagy másról!

Csakis annak kellene számítani, mit mond erről a Biblia.


De ha csak a saját értelmünkre, vagy az emberi hagyományokra támaszkodunk, akkor csak zűrzavar van vallásos téren.

Ma ezért van ez így, egy nagy káosz az egész!


De ha a Biblia sem számít, vagy csak úgy, ahogy te gondolod, akkor minek a kereszténység, hol van itt már ker. értékrend, mikor egymást gyilkolásszák (tisztelet a kivételnek) már évszázadok óta!

2008. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Koszi a hozzaszolast. egyebkent ezt a gyonas dolgot en se tudom megerteni , mivel Isten mindent lat akkor miert gyonjak en egy masik embernek?!
2008. aug. 4. 21:56
 27/33 A kérdező kommentje:
Miert ??? szerinted en "semmibe " veszem a Bibliat???!!!
2008. aug. 4. 22:01
 28/33 anonim ***** válasza:
55%
mondok valamit..a bibliát sem szabad ilyen téren teljesen komolyan venni...soha nem szabad szóról szóra értelmezni mivel ahány kor annyiféle értelmezés..másképp értelmezték ezt 100-200 éve mint ahogy másképp értelmezik most is..egy a fontos...az embernek meg kell maradnia embernek és ezt nem azért kell betartania mert a biblia azt mondja h legyünk erkölcsösek hanem azért mert emberek vagyunk és ebben különbözünk az állatoktól(meg még sokminden mástól is de ez alap) :D
2008. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
62%

"Miert ??? szerinted en "semmibe " veszem a Bibliat???!!!"


Ne haragudj, ne vedd magadra, nem neked szántam!

Sőt, nagyon is jól teszed, ha komolyan veszed az Írásokat, az utolsó hozzászólóval némileg ellentétben.


Egyébként az előttem válaszoló, jól látja, hogy nem szabad a teljes bibliát szó szerint venni, hisz ezt a figyelmeztetést még a Biblia is tartalmazza, de azért vannak olyan fontos dolgok, melyeket nem lehet figyelmen kívűl hagyni, no meg a szövegösszefüggés mindig elárulja, mit érts szó szerint, mit ne.


A gyónás mai fórmáját valóban ne a bibliában keressük, hiszen a Teremtővel minden embernek személyes kapcsolatban kellene lennie. És más közbenjáró, mint Krisztus, ma sincs kijelőlve.

A pap előtti gyónás okáról, szokásáról biztosan vannak hiteles feljegyzések.

2008. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
37%
Nincs joga ezt kérdezni, és ha nem akarsz válaszolni, akkor nem is kell. Alapvető személyiségi jogok, tudod. A vallás egy baromság, a hit is az. Az egyik az ősember félelmeiből fakad, ugyanis nem ismerte a világot, és a dolgok magyarázatát, a másik meg a középkorban jött létre, amikor bizonyos emberek olyan helyzetbe kerültek, hogy szellemileg és fizikailag elnyomhatták a tömegeket, és élősködhettek rajtuk. Nem kell tolerálni, helyére kell tenni, a társadalmi szervezetek közé. Katolikus, buddhista, szcientológus, egykutya. Bűnöző, elnyomó mind.
2008. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!