Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz keresztények, miért kell...

Igaz keresztények, miért kell az emgert meg félemlítenek a pokollal? és amúgy vagytok egyáltalán ilyenkor?

Figyelt kérdés
van egy barátom, aki igazkeresztény lett, és teljesen a vallásának él. és engem már ki akaszt a pokollal, és azzal hogyha nem térek meg, akkor a pokolba égek. ha vele vagyok mindig feszült vagyok és ideges a baromságain! ti mitennétek nem valású emberek? megszakítanánok vele a kapcsolatot? (gyerekori barátomról vannszó )
2013. aug. 8. 01:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
0%

Ma van Isten, igazságos és nem pszichopata. Ez járjon a fejedben. Ha meg gonosz, kapja be. Szép álmokat és jóccakát:)

Beszéld meg a haveroddal, vagy vágj vissza első körben.

2013. aug. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:
ezt nemértem, mivan?
2013. aug. 8. 01:46
 3/81 anonim ***** válasza:
Szerintem itt már az egyetlen mód, ha megmondod, hogy elfogadod a vallását, és tiszteletben tartod, nem próbálod lebeszélni és "megtéríteni" ha ő sem, mivel sok közös van bennetek, gondolja át, hogy el tud-e fogadni anélkül, hogy felvennéd a vallását.
2013. aug. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 A kérdező kommentje:
nem tudja elfogadni. az mondta neki elsőbb az isten. és valami készteti rá hogy megtértítsen (jézus) mondtam már neki, hogy én tiszteletben tartom a hitét, de akk ő is tartsa tiszteletben azt, hogy én nem hiszek benne. montam imátkozhat értem, bármikor, de engem nem érdekel. és akkor abba hagyja. egy db-is utána egy hétmulva talizunk, vagy eljön, belemegyünk egy témában mint az istenen meg a poklon mindig oda jukad ki a témája. kezdem nagyon unni. főleg mikor elbizonytalanít. olyankor rosszul érzem nagam! de nem az én világom! most akkor viseljem el ezt örökre? vagy szakítsak meg vele minden kapcsolatot ?
2013. aug. 8. 01:54
 5/81 anonim ***** válasza:
Ha én ilyen helyzetbe kerülnék, akkor néhány hétig nem beszélnék vele miután megmondtam, hogy akkor ennek így semmi értelme. Vannak hívő barátaim, néha még jól is esik vitatkozni ilyesmiről valakivel aki ésszerű és érdekes indokokkal magyaráz, de ha a barátod nem érti meg, hogy nem szeretnél erről hallani, akkor vagy harsányabban, világosabban mondod meg neki, vagy véget vetsz a barátságnak. A harmadik út, hogy hagyod hogy a harag lassan felépüljön és mérgezze a barátságotokat.
2013. aug. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:

Ha nem állítod le, akkor ez később úgyis megmérgezi a kapcsolatotokat.

Vagy következetesen ellenállsz és magyarázod, hogy az igazi keresztény az elfogadó, megértő, vagy megszakítod vele a kapcsolatot. Vagy poénra veszed, kiválasztasz egy vallást (iszlám, krisnások pl.) és amikor rákezd a hülyeségeire, akkor te is mittomén elkezded énekelni a Hare Krisnát.

2013. aug. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. de épp most próbálok segíteni egy kérdezőn, aki vagdossa magát, ls azt írja hogy valami angyalok súgják neki h tegye meg. és azt írtam, hogy a démonok szórakoznak vele. és azt montam imátkozzon. szerenintetek jó tettem? vagy én is hiszek vmilyen szinten istenben ?
2013. aug. 8. 02:24
 8/81 A kérdező kommentje:
www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-kerdesek__4690602-16-eves-lany-vagyok-es-elkezdtem-a-csuklomat-vagdosni-olyan-mintha-megnyugodne
2013. aug. 8. 02:36
 9/81 anonim ***** válasza:

Szerintem a lehetőségekhez képest jól csináltad, hiszen elbizonytalanítottad, egészen addig, amíg azt nem írtad, hogy "a pszihológusok nem sokat tehetnek. egyedül isten tudja őket kiűzni az elmédből". EZ ELÉG NAGY HIBA VOLT. És az is elég fura, hogy két válasszal azelőtt még nem voltál vallásos. Egy GyK-s ördögűzés térített meg éjjel kettőkor?. Amúga rá kéne venni, hogy beszéljen valakivel a problémáiról, nem pedig gerjeszteni.


Az eredeti kérdésedre válaszolva, szerintem nem idegesíteni akar téged a barátod, csak szó szerint elhiszi ezt a csomó hülyeséget, és fél, hogy örökké a pokolban fogsz égni, szóval rá kéne venni, hogy máshogy értelmezze a bibliát (persze lehet, hogy idővel magától megunja, és újra normális lesz).

2013. aug. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:
szerintem meg jobb ha felismeri mimtörténik vele! a nem látható dolgokmaz igazán valóságosak! hanfelismeri mivelöállmszemge, tud ellene harcolni! hisz láthatod a kétszemeddelmhogy a saját szülei nem segit rajta? !
2013. aug. 8. 03:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!