Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim Jehova tanúiak, én...

Gress Hogan kérdése:

A szüleim Jehova tanúiak, én meg nemértek egyet az ő elveikkel, és szerelmes vagyok egy lányba, csak a szülők rossz* embernek vélik őt. Van kiut ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

#Baszhatjuk
2014. júl. 23. 06:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

"Gondolom olyan lányba vagy szerelmes, aki nem Tanú."


Nos, a keresztények az igazi Tanúk, Isten Tanúi.

Nem azok, akik egy rendszert szolgálnak, mert Jehova nevével lelki terror áldozatai lettek, és időközben agymosásban is volt részük.


egy keresztény :)

2014. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

,,Lelki terror,, mit értesz ezalatt??? Én és sok ismerősöm normális nevelést kaptunk, ezzel elkerülve sok bajt. Nem tudom te mit gondolsz róla, de szerintem a bibliai nevelés a mai gonosz világban egy védelem lehet, ezt tapasztaltam, látva hogy sok nem tanú iskolatársam élete tönkre ment. Akkor vajon mi a ,,terror,,?

Üdv.

2014. júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
jaja "lelki terror".. Nem olyan személyiség vagyok aki csak ugy fogja és elmegy, hanem szeretem normálisab megbeszélni a dolgokat, de igenvalószínű ebben a helyzetben hogy muszály lesz elszakadnom a szüleimtől :( .. És így sem lesz normális családom, soha.. :/
2014. júl. 23. 12:46
 14/22 anonim ***** válasza:
A jehovák mindenkiről azt hiszik hogy rossz ember ha nem jehova tanúja. Úgy, hogy akárhány normális barátnőd lesz az mind rossz lesz. Szerintem meg az a bűn ha bele avatkozunk a gyermekünk fejlődésébe és nem hagyjuk tapasztalatot szerezni. (persze enyhe szigor mellett)és attól még, hogy a szüleid megtiltották neked de te mondjuk össze jössz a lánnyal nem térsz le semmilyen útról, vagy Isten útjáról, vagy Jehováéról. Sokak hívő nem gondol bele abba, hogy Istennek akkor teszünk jót ha szeretjük egymást nem akkor ha birka módjára viselkedünk. Csináld azt szerintem amit te helyesnek érzel, hisz nem az a fontos, hogy miben hiszel vagy kiben hiszel, hanem az, hogy jó ember legyél. Amíg ez meg van nincs gond. :)
2014. júl. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Férfi vagy? Vagy nem?

Egy szülő sem dönthet a gyereke helyett...

Pontosan ezért ba***ák el a felnőttek a gyermekeiket, mert nem hagyják, hogy a gyerek szabad legyen, önmaga.->

ezért a gyerek majd ugyanezt csinalja a saját gyermekével.ű

Szóval F...off szülők..

2014. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö,


Tudod ha az ember szerelmessé válik, jó egy kicsit várni...nem belerohanni egy kalandba, mely katasztrófával is végzödhet.


Nem csak a tanú szülök, de mindegyik szülö akár vallásos akár nem, ha szereti gyermekét, akkor félti is, kívánja, hogy ne menjen a veszélybe


Sajnos sok az olyan tapasztalat, mikor szerelmes fejjel gondolkodás nélkül kialakított valaki egy kapcsolatot, és boldogtalanná vált egész életére.


Jó egy kicsit józan ésszel /bár ez szerelmesen nagyon nehéz/ meggondolni az egész dolgot.


Az illetö hogy viselkedik a szüleivel szemben? Tisztelettudó, vagy eröszakos? Úgy fog viselkedni veled és gyermekeitekkel is.....


Dolgos, felelösségtudó, vagy lusta? tán szívesebben az alkoholt a sört issza mint a tiszta vizet? Tán még experimentál is a kábitószerekkel?


...és ne felejtsd az AIDS jelen van....ha már nem is nagyon írnak róla

2014. júl. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Utolsó Válaszíró: Én csak Szerény, Kedves, Inteligens lányokkal álok egyáltalán szóba, a barátnőm is ilyen, nem lusta mert dolgozik. Ugyan cigizik nagyon ritkán ( nincs rászokva szerencsére) ezért kompromiszumot is kötöttem vele hogy ha ő cigizni fog akkor én is fogok Nitroxot szedni ( nem káros amúgy a Nitrox, amugy ez egy természetes teljesítménynövelő) a lényeg hogy már 4 napja nem cigizik...
2014. júl. 26. 10:32
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves minden fentebb válaszoló Jehova tanú: Beteges és felháborító, hogy a kamaszkori szerelmet úgy festitek le, mint ami egy káros, ill. ártó dolog, ami egy egész életre tönkreteszi az illető életét. Már ne is haragudjatok, de felháborító, hogy ilyen mérgekkel szennyezitek az amúgy is a kamaszok agyát... Mondom mindezt úgy, hogy a családomban van pedagógus, akinek meggyűlt már veletek a baja a pályafutása során, mert a Jehovista szülők "Biblia alapján kiiskolázott" lelkiismerete oda vezetett, hogy sikerült olyan személyiségzavaros gyereket nevelni, aki kamaszkorára egy dühöngő őrült lett. Részben pont azért, mert túl rövid pórázon fogták.


Kérdező: Mondd meg nyugodtan a szüleidnek, hogy hogy érzel, és ne félj otthagyni ezt a "vallást". Ne engedd, hogy sakkban tartsanak a "nem üdvözülsz majd", "nem élsz majd örökké" meg "Jehova szomorú lesz, ha így meg úgy döntesz" szövegekkel. Állj a sarkadra! Hosszútávon pont, hogy csak jól járhatsz azzal, ha elhatárolódsz attól a sok hazugságtól, amivel tömik a fejed.

2014. aug. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igazad van.. Köszönöm szépen. .
2014. aug. 5. 11:00
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ne általánosíts, sértő....főleg ha meg említel egy olyan dolgot ami ki tudja hogyan történt.

Mi Tanúk a Biblia szerint szeretnénk élni az életünket. Nincs semmi kényszer. Ha egy felnőtt gyerek nem akarja a szülei elveit követni, azt csinál amit akar. Szomorú ez a téves elgondolás, amiről itt írnak. Üdv mindenkinek.

2014. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!