Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim Jehova tanúiak, én...

Gress Hogan kérdése:

A szüleim Jehova tanúiak, én meg nemértek egyet az ő elveikkel, és szerelmes vagyok egy lányba, csak a szülők rossz* embernek vélik őt. Van kiut ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

#Baszhatjuk
2014. júl. 23. 06:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy felnőtt gyerek nem akarja a szülei elveit követni, azt csinál amit akar."


Utolsó, jól írtad: "felnőtt gyerek"... Ugyanis amíg nem múlt el egy gyerek 18, addig kötelezően járnia kell a Jehovista szülőkkel a gyülekezetetekbe meg házalni. Mindezt úgy, hogy egy gyereknek a játékai mellett vagy a kertben játszva lenne a helye, nem pedig kint az utcán tök ismeretlen emberekhez kopogtatva...


És akkor még csak érintőlegesen emlékeztetnélek, hogy a kiadványaitok arra próbálják manipulálni a gyerekeket, hogy minél fiatalabb korban (akár 10 évesen!) keresztelkedjenek meg; kimondatlanul arra játszva, hogy ha valaki naív kisgyerekként megkersztelkedik, akkor később majd félni fog elhagyni a szektátokat, mert mire megjön (ha megjön?) az esze, már csak úgy léphetne ki, hogy a családjától kezdve minden barátját elveszít...

2014. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó nem tudom, hol olvastad azt, hogy 10 évesen meg kell keresztelkedni, hogy mi ezt manipuláljuk.

Jehova Tanúi pont az ellenkezőjét vallják, ezért nincs náluk csecsemőkeresztelés. Jézus felnőttként keresztelkedett meg, amikor már volt ismerete. Bár vannak esetek, hogy valaki 13-15 évesen keresztelkedik meg de nem ez az általános. Én 14 éves voltam, senki nem manipulált, mivel a családom nem teljesen tanú, és nem bántam meg.

Ja és a tanú gyerekek is szoktak játszani sokat, de a szüleikkel is töltenek időt, például a szolgálatba.

Miért lenne baj ha egy gyermek ott van a szüleivel, amikor azok a Bibliáról beszélgetnek másokkal? Vajon rosszat tanul?

2014. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!