Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A baptista gyülekezeteknél...

A baptista gyülekezeteknél meg van-e az szabva, hogy a nők milyen foglalkozásúak lehetnek? Tilos-e orvosnak tanulniuk?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ,,a nőnek kötelessége a férjét támogatni mindenben és a gyermekeit nevelni". Vagy nem sérti a két dolog egymást? Attól még lehet valaki orvos és jó feleség?


A kérdés nagyon fontos! Előre is köszönöm!



2014. aug. 2. 07:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
De az a baptista fiú is ott tanul orvosin, velem! Csak a csoportunkból fel tudok sorolni még egy embert, aki baptista és még jó néhányat, aki vallásos. Ezen kívül nagyon sok vallásos orvos van. Amúgy meg az evolúcióelmélet nem feltétlenül mond ellent a teremtéstörténetnek...A Biblia leírja, mi volt, a tudomány pedig próbálja leírni, vajon hogyan is történt mindez.
2014. aug. 4. 15:33
 12/13 anonim ***** válasza:
80%

Egy baptista nő lehet orvos. Sok nőt ismerek, akik orvosin végeztek, és baptisták.

De egy fiú miatt- aki még csak álmaidban szerepel- egyáltalán nem kell lemondani semmiről.

Jó ég! Attól, hogy egy évfolyamra jártok, még nem kérte meg a kezed!

2014. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Jack Wilshere ***** válasza:
100%

Az rendben van, hogy vallásosok is vannak az orvosin illetve praktizáló orvosok között, hiszen ez természetes. Csak felhoztam egy példát, ahol a szigorúan értelmezett baptista teológia konfliktusba kerülhet az esetleges tanulmányaitokkal. Nem én nekem kell ezeket az esetleges felmerülő konfliktusokat kezelni, hanem nektek. Attól függően, hogy valójában miben és milyen erősen hisztek.


"A Biblia leírja, mi volt, a tudomány pedig próbálja leírni, vajon hogyan is történt mindez."


Erről tudnék vitatkozni, de most nem ez a téma.

2014. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!