Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi miért nevezik...

A Jehova Tanúi miért nevezik "KŐ BIBLIÁNAK" a piramisokat?

Figyelt kérdés

Állítólag Russel annak nevezte.

Igaz ez vagy csak pletyka?



2014. aug. 5. 08:32
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

A kérdést azért tartom manipulatívnak, mert jelen időben és tényként megfogalmazva tetted fel a kérdést, valószínűsíthetően a nagyobb hatás kedvéért. A fő kérdésedben tényként állítod be, hogy mi ma annak nevezzük ... A kérdésed akkor lett volna korrekt, ha valahogy így kérdezed:


"Igaz-e, hogy Jehova Tanúi (ma) "KŐ BIBLIÁNAK" nevezik a piramisokat?"

Vagy: "Igaz-e, hogy JT régen ..."


Ehelyett te készpénznek véve azt, hogy mi ma annak nevezzük, úgy mint tényt, csak arra kérdeztél rá, hogy "... miért nevezik" annak!


Nem tudom, hogy ő minek nevezte ezt, amiről később kiderült, hogy tévedés volt. De nem hinném, hogy ennek jelentősége van, sőt biztosan nincs. A szavakon való lovaglás helyett, ami valóban számít, az nem érdekel? Mert pl. az sokkal fontosabb, hogy MIT és MIÉRT hittek a múltban a régiek, és később, ha kellett, miért igazították ki. Tanulságos annak a megvizsgálása, hogy milyen körülmények és milyen ismeret vezettek a múltban félre olyan elkötelezett ős hűséges igazságkeresőket, mint pl. Russell. Ebből lehet ugyanis tanulni, hogy ma ne ismétlődhessen meg hasonló eset! Ezek ezért vannak leírva Jehova Tanúi irodalmaiban, mint az idézett rész is a 7-es válaszomban.


De sajnos ezek a részletek már keveseket érdekelnek, csak a vádaskodás és a mellébeszélés megy. Téged érdekel?!

2014. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

Jól van!

Akkor nem "manipulatív" módon újra fogalmazom a kérdést a kedvedért.

"RUSSEL, KŐ BIBLIÁNAK NEVEZTE ANNO A PIRAMIST?"

Szerinted most már így helyes?

Azért nem érdekel most ennél a kérdésnél más "tantárgy" mert ha érdekelt volna akkor megkérdeztem volna,és meg is kérdeztem már nem egyszer.

Most ez érdekel és ezt kérdeztem meg.

Miért olyan nehéz ezt elfogadni?

Ha válaszolni szeretnék egy kérdésre akkor igyekszem arra válaszolni amit kérdeznek,persze feltéve ha tudom a választ,ha meg nem akarok akkor nem fogok "szerepelni" csak azért,hogy írjak valamit és főleg nem terelek más irányba..

Szóval akkor hogy is van?

Nevezte,vagy nem nevezte annak?

Egyenlőre ennyi lenne a kérdésem és csak a választól függ,hogy folytatom vagy sem az "eszmecserét".

2014. aug. 5. 18:29
 13/51 anonim ***** válasza:
Már az első válaszomban is helyre lett téve a problémád! Ha téged ez zavar, egyéni szoc. probléma. A másodikban leírtam, hogy "nem tudom" minek nevezte Russell, de nem is fontos. Neked sem, még akkor sem, ha annak állítod. És azt is leírtam, hogy mi ebben a kérdésben a ténylegesen fontos, ha ez nem érdekel, akkor egyértelműen bizonyított, hogy a manipuláció miatt fogalmaztad meg így a kérdésed.
2014. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Mond meg légyszíves de őszintén,mit állítottam én?

Azt,hogy netán ezzel az a céluk "valakiknek",hogy aláássák a Jehova Tanúit?

Nem állítottam én semmit hanem megkérdeztem,hogy esetleg igaz ez,és még hangsúlyoztam is,hogy HA igaz.

Támadtam én egyáltalán valakit?

Nem! Hanem csak kérdeztem folyamatosan.

Hogy te minek akarsz engem beállítani azt úgy hiszem nyilvánvaló,és megértettem. Csak sajnálatodra most az egyszer mellé fogtál.

Szóval azt mondod,hogy nem tudod.

Értem..

Azt javaslom nézz utána és gyere írd meg,hogy mit tudtál meg.

2014. aug. 5. 19:14
 15/51 anonim ***** válasza:
23%

Figyú kérdező!


Én itt már láttam olyan kérdést is, hogy Jézus tényleg magyar volt?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


Te is ilyen bombabiztos helyről tájékozódtál?


Nekem kicsit hasonlónak tűnik a kérdésed:)

2014. aug. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Jézus magyar volt?

Hogy miket nem tud meg az ember! :D

De mi köze Russelnek Jézushoz? :)

Én azt hiszem,hogy ég és föld különbség van köztük. :D

Csak egyvalamit nem értek.

Miért nem akar egyetlen Jehova Tanú válaszolni erre a kérdésre. :)

2014. aug. 5. 21:08
 17/51 A kérdező kommentje:

Figyu #15 :)

egyébként elárulom,hogy én itt olvastam róla;


Omline ŐRTORONY KÖNYVTÁR


Fokozatos tisztulás


"17 Ezt az úgynevezett KŐBIBLIÁT nagy becsben tartották évtizedeken át, míg a Mindazok folyóiratja 1929. január 1-jei száma (The Watch Tower 1928. november 15., december 1.) nem tisztázta, hogy a Bibliában található tanúbizonyság igazolására Jehovának nincs szüksége olyan kő emlékművekre, amelyeket pogány fáraók építettek, és amelyek démoni, asztrológiai jeleket tartalmaznak. Ésaiás próféciájának inkább szellemi teljesedése van, mint ahogyan a Jelenések 11:8-ban lévő „Égyiptom” is Sátán világát jelképezi. Az ’Úrnak oltára’ a felkent keresztények elfogadható áldozatait juttatja eszünkbe, melyeket még e világ ideiglenes lakosaiként mutatnak be (Róma 12:1; Zsidók 13:15, 16). Az Egyiptom „határán” lévő oszlop a felkent keresztények gyülekezetére mutat, amely „az igazságnak oszlopa és erőssége”, és amely tanúbizonyságként áll „Égyiptomban”, vagyis a világban, amelyet készülnek elhagyni (1Timótheus 3:15)."


Pont azoknál olvastam akik most nem akarnak tudni róla. :)


Nos szeretne valaki beszélgetni erről?

Mert lenne mit azt hiszem...

2014. aug. 5. 22:18
 18/51 A kérdező kommentje:

Javítani szeretnék.


ONLINE KÖNYVTÁR


Szolgáljunk az őrállóval!


jw.org


Így most már teljes. :)

2014. aug. 5. 22:30
 19/51 anonim ***** válasza:
Benne van minden abban, amit írtam! Ugyanazt másoltad be, amit én, csak én kibővítettem. Nem tudom mi a kérdésed, mert ami volt, nem lényeges, éppen ezért nem is keresem rá a választ. Ha ugyan elárulnád, hogy szerinted miért fontos erre a válasz ...?
2014. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Igen,te is azt másoltad be csak gondolom,hogy elfelejtetted jelezni,hogy honnan.

Tudtad,csak nem akartad tudni mert a "tévedés" ki volt javítva,vagy helyesebben, ki van javítva.

A választ én sem tudom,hogy miért volt "kő bibliának vagy kő tanúnak"nevezve, de talán együt valamit megtudhatunk feltéve ha nyitott szívvel keressük a választ.

2014. aug. 6. 06:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!