Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi miért nevezik...

A Jehova Tanúi miért nevezik "KŐ BIBLIÁNAK" a piramisokat?

Figyelt kérdés

Állítólag Russel annak nevezte.

Igaz ez vagy csak pletyka?



2014. aug. 5. 08:32
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Csak egy piramisról volt szó, nem "piramisokról", de látom neked a pontosság nem erősséged. Meg aztán a kérdések elől is kitértél, nem véletlen.
2014. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

A kérdésben benne van, hogy „A Jehova Tanúi miért nevezik "KŐ BIBLIÁNAK" a piramisokat?” Többes számban van a "piramisok" kifejezése. Balga azért még nem vagyok :) Azt hiszem, nem is figyelsz eléggé a mondanivalókra, ugyanúgy te sem válaszoltál a kérdéseimre, ráadásul igazságtalanul gúnyolódtál, de én inkább elviselem, (1Pét2,19) Mert az kedves dolog, ha valaki Istenről való meggyőződéséért tűr keserűségeket, méltatlanul szenvedvén. (Kol 1,23) Ha ugyan megmaradtok a hitben alaposan és erősen, és el nem távoztok az evangyéliom reménységétől AKKOR (Tít 3,9-11) A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harczokat kerüld MERT (2Tim 2,3) Te azért a munkának terhét hordozzad, mint a Jézus Krisztus jó vitéze. 2,4 Egy harczos sem elegyedik bele az élet dolgaiba; hogy tessék annak, a ki őt harczossá avatta.

Azt is szeretném elmondani, hogy (2 Kor 6,14) Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?

Mert úgy érzem, hogy (2 Kor 12,15) Én pedig nagy örömest áldozok és esem áldozatul a ti lelketekért; még ha ti, a kiket én igen szeretek, kevésbbé szerettek is engem.

Kérdéseidre most válaszolok, nem menekülök előlük, de az előbb írtam, nincs értelme a szóvitának.


„Miért akarsz másokat megvezetni? Vagy magadat is átvágtad a palánkon?”

Szeretnélek megnyugtatni, hogy nem vezetek meg senkit, nem vágtam át magam a palánkon, mert (2Kor 11,10) Krisztus igazsága bennem van. (2Kor 2,14) Hála pedig az Istennek, a ki mindenkor diadalra vezet minket a Krisztusban, és az ő ismeretének illatját minden helyen megjelenti mi általunk.


„Nem gondolod, hogy ennek ismerete is fontos lenne ahhoz, hogy utólagosan megítéld az akkori gondolkozást?”

Erre csak azt tudom válaszolni, hogy (2 Tim 4,3) Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök; 4,4 És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak.


(Sátán levettetése az égből, Jézus ítéletre való megérkezése 'nagy hatalommal és dicsőséggel', az 'utolsó napok' elkezdődése, Jézus "második eljövetele", vagy "jelenléte?, Isten Királysága megszületése. Kíváncsi lennék, hogy te a zárójelbe rakott események bibliai sorrendjét meg tudod-e határozni a Szentírás alapján?


Még ha meg is határozom a bibliai események helyes sorrendjét, nem szabad elfelejteni, hogy az üdvösség a legfontosabb ajándék mindenkinek. Akiben Krisztus él, nem kell félnie az ítélettől, amikor Jézus másodszor eljön értünk. Ezért ha helyesen megmondod vagy kijavítod a bibliai események sorrendjét, de nem él benned Krisztus, elkárhozol. Ezért most inkább imádkozom értetek, mert (2 Pét 3,9) Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.

2014. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

"A kérdésben benne van, hogy „A Jehova Tanúi miért nevezik "KŐ BIBLIÁNAK" a piramisokat?” Többes számban van a "piramisok" kifejezése."


Úgy látom éppen te nem figyelsz! Ki beszél itt már a kérdező provokatív kérdéséről és pontatlan megfogalmazásáról, amit te is átvettél? Az én kérdésemről beszéltem.


Nem gúnyolódtam, tény (az iménti eset is bizonyítja), hogy a pontosság nem az erősséged. Ezen még javítanod kéne ...


Felidézted ezt:


""Már évekkel ezelőtt utánanéztem, hogy mi miért történt"


Miért akarsz másokat megvezetni? Vagy magadat is átvágtad a palánkon? Ha tényleg és rendesen utánanéztél volna a kérdéseknek, akkor látnád az okokat és miérteket, de NEM látod."


Ezt most is tartom, nem ismerted meg az okokat és miérteket! És enélkül pedig felelőtlenség vádaskodni a múltért, mert olyant kritizálsz, amit nem ismersz.


Nem válaszolsz a feltett konkrét kérdésre, hanem oda nem illőt versekkel manipulálsz, ez szomorú:


"„Nem gondolod, hogy ennek ismerete is fontos lenne ahhoz, hogy utólagosan megítéld az akkori gondolkozást?”

Erre csak azt tudom válaszolni, hogy (2 Tim 4,3)"


Ezzel nem bizonyítasz semmit, csak újra felületesen vádolod a másik felet. Ez nem szép!


"Még ha meg is határozom a bibliai események helyes sorrendjét, nem szabad elfelejteni, hogy az üdvösség a legfontosabb ajándék mindenkinek."


Ebben igazad van! De ezzel még nem válaszoltál a kérdésemre, csak kikerülted.


"Akiben Krisztus él, nem kell félnie az ítélettől, amikor Jézus másodszor eljön értünk."


Jézus nem akkor "jön el másodszor", amikor az ítélet lesz. Sőt, nem is 'eljövetelről' beszél az Írás, hanem "második jelenlétről", mert ugyanis egy teljesen más szót használ ott a Biblia írója, mely hosszabb tartózkodást jelent. Ez az időszak pedig egybeesik az utolsó napokkal, melyet Jézus Noé napjaihoz hasonlított, ami ugye tudjuk, hogy nem egy-két évet foglalt magában. Ezeket az "utolsó napokat" éljük ma, ami azt is jelenti, hogy Jézus Krisztus már "jelen van", bizony "eljött". De az olyan versek, mint a Máté 24:30 sem valódi, szemmel látható eljövetelről beszélnek, mert a "felhőkben" kifejezés a Bibliában mindig is a láthatatlanságot fejezték ki.


Egy a lényeg: Jézus már "jelen van", a magukat kereszténynek vallók hiába várják később szó szerint eljönni. Micsoda csalódás lesz ez nekik.

2014. aug. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

„Úgy látom éppen te nem figyelsz! Ki beszél itt már a kérdező provokatív kérdéséről és pontatlan megfogalmazásáról, amit te is átvettél? Az én kérdésemről beszéltem.


[link]

A mellékelt linkből is látható, hogy nem egy gizai piramis, hanem több piramis áll egymás mellett, ahol Russel vizsgálatokat folytatott. Tehát a feltett kérdés nem volt pontatlan és provokatív sem. Azért van ez a kérdés, hogy tanulmányozzuk és keressük az igazságot, nem pedig azért, hogy lejárassuk másokat. Miért nevezték régen Kőbibliának a piramisokat? Ki segített nekik kimászni a tévedésükből? Szent szellem világosította fel elméjüket és másik újabb tévedésbe essenek?


„Ezt most is tartom, nem ismerted meg az okokat és miérteket! És enélkül pedig felelőtlenség vádaskodni a múltért, mert olyant kritizálsz, amit nem ismersz.” „Nem válaszolsz a feltett konkrét kérdésre, hanem oda nem illőt versekkel manipulálsz, ez szomorú”


Nem vádaskodok a múltatokért. Isten lesz a Bíránk. Talán ott voltál mellettem, amikor nem tanulmányoztam minden iratot és könyvet? Amikor jelenleg is olvasom nap mint nap a Bibliát, mint Isten szavát? Nem manipuláltam senkit a levelembe illesztett bibliai idézetekkel, mert úgy éreztem, hogy egy-egy bibliai idézet sokkal többet ér annál, mintha 1000 oldalt írtam volna neked.


„Ebben igazad van! De ezzel még nem válaszoltál a kérdésemre, csak kikerülted.”


Nem kerültem ki a kérdést. Ha leírnám a bibliai események helyes sorrendjét is, csak vitatkoznánk tovább ezen, nagyon sokat lehetne erről beszélni és írni, de ez nem tartozik ehhez a kérdéshez.


„Egy a lényeg: Jézus már "jelen van", a magukat kereszténynek vallók hiába várják később szó szerint eljönni. Micsoda csalódás lesz ez nekik.”


Jézus mindennap velünk van a világ végezetéig. (Mt 28,20) ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Tehát nem 1914 óta! Ha ketten vagy többen imádkozunk, Jézus velünk van! Ha jót teszünk valakivel, Jézus van bennünk! Ez nem egyenlő Jézus második eljövetelével! Láttátok már a villámot 1914-ben? Nem! (Lk17,24) Mert miként a felvillanó villámlás az ég aljától az ég aljáig fénylik; úgy lesz az embernek Fia is az ő napján. Hallottátok a riadót és az arkangyal szózatát 1914-ben? Nem! (1Thessz 4,16) Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből.

És sorolhatnám tovább, de itt sem teszem meg, mert ez sem tartozik a kérdéshez.


Még egy megjegyzés: Hajnalban 3:24-kor írtad a levelet. Talán nem alszol jól? Kérlek figyelj az egészségedre, mert a test Isten tulajdona. Idézem az 1980-as kiadású könyveitekből: „Jó egészség nélkülözhetetlen a boldog élethez. A Biblia elsősorban nem egészségügyi tanácsadó. Mégis vannak benne olyan tanácsok, amelyek elősegítik a jó egészség megőrzését. Egészségesebb és boldogabb leszel, ha … elég időt szánsz az alvásra” Nem gúnyolodásként írom, gyanítom, hogy valahogy nem alszol jól. Felebarátod vagyok és kötelességem felhívnom erre figyelmed.

2014. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a helyes link, bocs mindenkitől

2014. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

"A mellékelt linkből is látható, hogy nem egy gizai piramis, hanem több piramis áll egymás mellett"


Ahhoz képest, hogy állítólag utánanéztél a dolgoknak, nem vagy képben. Az idézett részből (a 7-es válasz) is kiderült, hogy az "egyiptomi NAGY piramisról" van szó. Bocsi. Úgy hogy ne beszélj te itt "pontosságról", meg "utánanézésről", mert ez szemlátomást nem igaz!


"Amikor jelenleg is olvasom nap mint nap a Bibliát, mint Isten szavát?"


Az egy dolog, hogy olvasod a Bibliát. Nagyon sokan olvassák a Bibliát, mégis ahány ember, annyiféle magyarázatot szűrnek le belőle. A szándék nagyon fontos, de hiába állítod, hogy te "Istentől akarsz tanulni" és ezért olvasod a Szentírást, ha közben a saját gyertyádat égeted, és éppen a megismerést utasítod el, mert a cselekedeteiddel megtagadod a pontosabb megismerés lehetőségét. Ezt pl. azzal teheted meg, hogy előítéletből elutasítasz, sőt még megfontolás tárgyává sem teszel olyan válaszokat, melyeket azok mondanak, akiket divat ma elítélni!!! Ebbe bukik bele a legtöbb ember, amikor azt hiszi, hogy csak az lehet igaz, amit a nagy és tekintélyes teológusok terjesztenek pl. a háromságról, vagy a pokol tüzéről, stb.-stb... Eszükbe sem jut, hogy pártatlanul és előítélettől mentesen megvizsgálják a dolgokat.


"Jézus mindennap velünk van a világ végezetéig. (Mt 28,20)"


Nem, nem! Jézusnak ez az általános "veletek vagyok" ígérete teljesen különbözik attól, amit "második eljövetelnek" vártok, vagyis pontosabban "jelenlétnek" lehet fordítani, nem szabad összekeverni. Azzal, hogy különbözik, gondolom te is egyetértesz. A görög pa‧rou‧szi′a főnév szó szerint azt jelenti: ’valami melletti lét’, mivel a kifejezés a pa‧ra′ (’valami mellett’) elöljárószóból és az ou‧szi′a (’lét’) szóból származik. A pa‧rou‧szi′a szó 24-szer fordul elő a Keresztény Görög Iratokban, mégpedig a következő helyeken: Mt 24:3, 27, 37, 39; 1Ko 15:23; 16:17; 2Ko 7:6, 7; 10:10; Fi 1:26; 2:12; 1Te 2:19; 3:13; 4:15; 5:23; 2Te 2:1, 8, 9; Jk 5:7, 8; 2Pt 1:16; 3:4, 12; 1Jn 2:28. Az Új világ fordítás ezen a 24 helyen a „jelenlét” vagy a „jelen van/lesz” kifejezéssel fordítja a pa‧rou‧szi′a szót.


A pa‧rou‧szi′a (’jelenlét’) szó különbözik a görög e′leu‧szisz (’eljövetel’) szótól, mely egyszer fordul elő a görög szövegben, a Cs 7:52-ben mint e‧leu′sze‧ósz (latinul: ad‧ven′tu). A pa‧rou‧szi′a és az e′leu‧szisz szavak nem cserélhetők fel egymással. A Theological Dictionary of the New Testament azt a megjegyzést tette, hogy a pa′rei‧mi és a pa‧rou‧szi′a „kifejezések soha nem használatosak Krisztusnak a hústestben való eljövetelére vonatkozóan, és a παρουσία-nak sohasem visszatérés az értelme. Az egynél több parúziáról alkotott elképzelés csak később jelent meg az Egyházban [az i. sz. második században élt Jusztin előtt nem] . . . Az őskereszténység gondolatvilágának megértéséhez alapfeltétel, hogy teljesen mentesítsük magunkat ettől az elgondolástól [az egynél több parúziáétól]” (V. kötet; 865. o.).


Israel P. Warren, a hittudományok doktora a következőket írta ennek a szónak a jelentéséről a The Parousia című művében: „Mi gyakran beszélünk a »második adventről«, a »második eljövetelről« stb., holott a Szentírás soha nem beszél »második Parúziáról«. Bármilyen természetűnek kellett is lennie, ez valami különleges dolog volt, amilyen soha nem történt azelőtt, és soha nem is kell ismét megtörténnie. Olyan jelenlétnek kellett lennie, mely különbözik és felette áll minden más olyan alkalomnak, amikor ő nyilvánvalóvá tette magát az embereknek, úgyhogy helyénvaló, hogy az elnevezése önmagában álljon, mindenféle minősítő jelző nélkül, csak névelővel: A JELENLÉT” (Portland [Maine], 1879; 12—15. o.).


A W. Bauer-féle A Greek-English Lexicon of the New Testament and Other Early Christian Literature ezenkívül megállapítja, hogy a pa‧rou‧szi′a „az a hivatalos kifejezés lett, mely egy magas rangú személy látogatására utalt, főleg királyokéra és császárokéra, akik meglátogattak egy tartományt” (második angol kiadás, F. W. Gingrich és F. W. Danker; Chicago és London, 1979; 630. o.). A Mt 24:3-ban, csakúgy, mint más szövegrészekben, például az 1Te 3:13-ban és a 2Te 2:1-ben a pa‧rou‧szi′a szó Jézus Krisztus királyi jelenlétére utal; ez a jelenlét azóta tart, mióta ő Királyként trónra ült e világrendszer utolsó napjaiban.


Tehát a magukat keresztényeknek vallók többsége, mint te is, várja Jézus "második eljövetelét", melyet HAMISAN a jövőre és újra testben képzelnek el. De a Biblia éppen ellentmond ennek, már az erre az eseményre használt egyértelmű kifejezésével is. Az a szó, mellyel Jézus első földi "megjelenését" írják le, teljesen és felcserélhetetlenül különbözik attól, ahogyan azt írja le a Szentírás, ahogyan "visszatér". Ez a 'parúzia' kifejezés egy különleges és egyedülálló dolgot jelent, olyant, amilyen sohasem történt azelőtt! Tehát semmiképpen az újra láthatóvá válva történő visszatérést.


Valójában láthatatlan jelenlétről van szó - mint Isten Királyságának kinevezett királya, amióta elkezdődtek az "utolsó napok".


Folyt köv.

2014. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

"Láttátok már a villámot 1914-ben? Nem! (Lk17,24)"


Látod kedves Volarex, ez is egy komoly logikai baki. Mi ugyanis látjuk "folyamatosan" a villámot, melyek Jézus "jelenlétét" szemléltetik, nem csak 1914-ben! De majd mindjárt megmagyarázom, de előtte azt is idemásolom, amivel tetézed a bajt, mert hiszen összemosol különböző eseményeket!


"Hallottátok a riadót és az arkangyal szózatát 1914-ben? Nem! (1Thessz 4,16)"


Ez a két vers, két KÜLÖN eseményről szól:


(Lukács 17:24) "Mert ahogy a villámlás a felvillanásával az ég alatt levő egyik vidéktől az ég alatt levő másik vidékig fénylik, ugyanúgy lesz az Emberfia is."


(1Tesszalonika 4:16) "mivel maga az Úr le fog szállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával, s először feltámadnak, akik Krisztussal egységben halottak."


Az 1Tessz 4:16 természetesen az ítéletre való megérkezéséről szól, csakúgy mint a Máté 24:30. De ez nem az az esemény, amit ti "második eljövetelnek" vártok. Nem bizony! Arról más versek, szövegrészek szólnak, csak a szövegösszefüggést és a teljes Írást is figyelembe kellene venni.


Olvassunk csak tovább a Lukács 17:24 után:


(Lukács 17:26-29) "Továbbá, ahogy Noé napjaiban történt, úgy lesz az Emberfiának napjaiban is: 27 ettek, ittak, a férfiak nősültek, a nőket férjhez adták, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, és elérkezett az özönvíz, és mindnyájukat elpusztította. 28 Hasonlóképpen, mint ahogy Lót napjaiban történt: ettek, ittak, vettek, eladtak, ültettek, építettek. 29 De azon a napon, amelyen Lót kiment Szodomából, tűz és kén esett az égből, és mindnyájukat elpusztította."


Tehát az az esemény, amit Jézus a villámlással szemléltetett, olyan időszak lesz, ami Noé napjaihoz hasonlítható. Az emberek nem vesznek észre semmit, mert lefoglalja őket az élet mindennapi ügye-baja. Tehát nem pillanatnyi esemény, "eljövetel" ez, hanem egy meghatározott hosszabb időszak.


Jézus arról beszélt, hogy a Királyság-hatalomban való jelenléte bizonyítékát éppen olyan széles körben lehet majd érzékelni, mint ’a villámlást’, mely „az ég alatt levő egyik vidéktől az ég alatt levő másik vidékig fénylik” (Lukács 17:24; 21:10, 29–33). Ennek ellenére ’a vég idején’ élő legtöbb ember nem szentel figyelmet ennek az egyértelmű bizonyítéknak (Dániel 12:4). Miért nem? Ugyanazért, amiért a Noé és Lót napjaiban élők figyelmen kívül hagyták Jehova figyelmeztetéseit. Azokban az időkben az emberek ’ettek, ittak, vettek, eladtak, ültettek, építettek addig a napig, amelyen elpusztultak’ (Lukács 17:26–29). Meghaltak, mivel annyira elmerültek ezekben a hétköznapi tevékenységekben, hogy nem figyeltek Isten akaratára (Máté 24:39). Napjainkban az embereket általában ugyanígy teljesen lekötik a mindennapi dolgok, és ezért nem látják annak bizonyítékát, hogy ennek az istentelen világnak a vége közel van (Lukács 17:30).


Nem véletlenül mondom én neked, hogy nélkülözhetetlen a pontos ismeret is a Bibliából! Amikor a Tanúk a Bibliából érvelnek, sokan akik nem óhajtják alaposabban megvizsgálni azokat a bizonyítékokat azzal vágnak vissza, amivel te is tetted, vagyis hogy mit ér a tudás "önmagában", stb... De honnan veszitek, hogy egy Jehova Tanújának nincs a szívében az, amit mond és hogy nincs benne valódi szeretet Jehova, az igaz Isten iránt?! Milyen nagyképű hozzáállás az, amikor valaki kétségbe vonja, hogy a másiknak igazi hite van.


Tudom, nektek a hamis tanítók ezt adják be rólunk, de erről nektek kéne SZEMÉLYESEN meggyőződni, nem csak ismételgetni mások meséit.

2014. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Jézus arról beszélt, hogy a Királyság-hatalomban való jelenléte bizonyítékát éppen olyan széles körben lehet majd érzékelni, mint ’a villámlást’, mely „az ég alatt levő egyik vidéktől az ég alatt levő másik vidékig fénylik”


Hol beszél erről? Nézzük csak meg azt a szövegkörnyezetet is. Az emberfia megjelenik a 30. versben ír róla. A 29. pedig kifejti hogy mi is fog történni akkor amikor az Emberfia megjelenik. Idézed te is ezt a részt csak pont a 30. maradt le. Pedig az is idekapcsolódik s egyáltalán nem elhanyagolható részletet közöl.

Lukács 17:22 Majd azt mondta a tanítványoknak: Jönnek majd napok, amikor szívesen látnátok akár csak egyet is az Emberfiának napjai közül, de nem láttok.

23 Ha ezt mondják majd nektek: „Íme, itt van” vagy „Íme, ott van”, ne menjetek oda, ne fussatok utána! 24 Mert amint a felvillanó villámlás az ég egyik szélétől a másikig fénylik, úgy jön el az Emberfia is a maga napján.

25 Előbb azonban sokat kell szenvednie és megvettetnie ettől a nemzedéktől. 26 Amint Nóé napjaiban volt, úgy lesz az Emberfiának napjaiban is:

27 ettek, ittak, házasodtak, férjhez mentek mind ama napig, amelyen Nóé a bárkába bement, és eljött az özönvíz, és mindenkit elpusztított.

28 Ugyanígy volt Lót napjaiban is, ettek, ittak, adtak, vettek, ültettek, építettek,

29 de amely napon Lót elhagyta Sodomát, tűz és kénkő esett az égből, és mindenkit elpusztított.

30 Éppen így lesz azon a napon is, amelyen az Emberfia megjelenik.



"Napjainkban az embereket általában ugyanígy teljesen lekötik a mindennapi dolgok, és ezért nem látják annak bizonyítékát, hogy ennek az istentelen világnak a vége közel van"


S mi van azzokkal a hívő emberekkel akkik Istenhez mondott imájukban teszik fel a kérdést. Hogy mikor lesz már ennek vége?


"Nem véletlenül mondom én neked, hogy nélkülözhetetlen a pontos ismeret is a Bibliából!"


Pontos ismeret? Az milyen a tanúknál?


A nagy nyomorúság kezdete. Ennek megitélése is a 9. verziónál tart. Ugyan is függ a nemzedék meghatározástól vagy értelmezéstől.

A nezedék meghatározása nagyon PONTOSAN eddig 6 alkalommal lett meghatározva.

A hű és értelmes rabszolga meghatározása meg 8 verzióban.


"Milyen nagyképű hozzáállás az, amikor valaki kétségbe vonja, hogy a másiknak igazi hite van."


Vajon hány Jehova tanúja vonta már kétségbe mások hitét?


"Tudom, nektek a hamis tanítók ezt adják be rólunk, de erről nektek kéne SZEMÉLYESEN meggyőződni, nem csak ismételgetni mások meséit."


Hol a bizonyíték arra hogy ez így van? Mert ha nincs rá bizonyítékod akkor az rágalmazás.

2014. aug. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

""Jézus arról beszélt, hogy a Királyság-hatalomban való jelenléte bizonyítékát éppen olyan széles körben lehet majd érzékelni, mint ’a villámlást’, mely „az ég alatt levő egyik vidéktől az ég alatt levő másik vidékig fénylik”


Hol beszél erről? Nézzük csak meg azt a szövegkörnyezetet is."


Kedves Vidiripi! Éppen ez az, a szövegkörnyezettel együtt értelmezzük már eleve, de sokan csak a villámlásra összpontosítanak, mint valami pillanatnyi eseményre. Pedig ennek a szemléltetésnek nyilvánvalóan nem az időtartama a lényege - ez kiderül a szövegkörnyezetből -, hanem a széleskörű felismerhetősége és erős szembetűnése, mint a villámnak.


"Az emberfia megjelenik a 30. versben ír róla."


De hogyan "nyilatkozik ki" Jézus? Ez van leírva a Máté 24:30-ban és a Márk 13:26-ban, és a szövegkörnyezetében is. De mi előzi meg ezt? A Lukács 17:26-29 versek írják le Jézus személetes szavait arról, hogy mi előzi meg a "kinyilatkozását", vagyis az ítéletre való megérkezését.


"A 29. pedig kifejti hogy mi is fog történni akkor amikor az Emberfia megjelenik."


Nem! Az történt Szodoma napjainak a végén, ez nem azt jelenti, hogy pont ugyanez történik majd az utolsó napok, vagyis a nagy nyomorúság végén is. Ha ugyan erre gondoltál ...


"Idézed te is ezt a részt csak pont a 30. maradt le. Pedig az is idekapcsolódik s egyáltalán nem elhanyagolható részletet közöl."


Mivel ha megfigyeled, az utolsó napok, azaz Jézus "jelenlétének" a jeléről beszéltem, aminek a végén Jézus, a 30-as vers szerint ítélkezni fog.


""Napjainkban az embereket általában ugyanígy teljesen lekötik a mindennapi dolgok, és ezért nem látják annak bizonyítékát, hogy ennek az istentelen világnak a vége közel van"


S mi van azzokkal a hívő emberekkel akkik Istenhez mondott imájukban teszik fel a kérdést. Hogy mikor lesz már ennek vége?"


A megfogalmazás azt írja "általában", ami nagyon jellemzőt is jelenthet, de nem mindenkit. Akik pedig őszintén imádkoznak Istenhez erről a kérdésről, azok esetében az angyalok segítenek, hogy megtalálják Jehova Tanúi. :-)


"A nagy nyomorúság kezdete. Ennek megitélése is a 9. verziónál tart. Ugyan is függ a nemzedék meghatározástól vagy értelmezéstől."


Anélkül, hogy elismerném a hitehagyottak számmisztikáját a verziókról, megkérdezném tisztelettel, hogy hányféle verzió a megengedett a Biblia szerint??? Hányszor hibázhatsz a Biblia szerint??? És honnan veszed, hogy dátumhoz van kötve a "nagy nyomorúság"???

És most ne hozd ide nekem a kedvenc és mindenre ráhúzott versedet, miszerint 'azt a napot és órát ...', mert tudjuk a Szentírásból, hogy Isten a múltban is és az utolsó napokban is több mindent feltárt előre azoknak, akik figyeltek. Ebből az következik, hogy azok akik nem figyelnek, vagy nem tartoznak azok közé, akik tényleg figyelnek, gyakran csak gúnyolódnak. Miért nem vizsgálódsz alaposabban egy témában, mielőtt bírálgatsz?!


"Vajon hány Jehova tanúja vonta már kétségbe mások hitét?"


EGY SEM! Mert ugyanis "hite" mindenkinek van, csak az igazságalapját kéne mindenkinek őszintém megvizsgálni!


""Tudom, nektek a hamis tanítók ezt adják be rólunk, de erről nektek kéne SZEMÉLYESEN meggyőződni, nem csak ismételgetni mások meséit."


Hol a bizonyíték arra hogy ez így van? Mert ha nincs rá bizonyítékod akkor az rágalmazás."


Számtalan blogról származó hazugságot terjesztenek itt, és a házankénti szolgálatban is természetesen megjelenik. De te vajon honnan vetted a 'A nagy nyomorúság kezdete' számokat? Tán csak nem te személyesen számoltál utána? És milyen hivatalos forrásból, ha szabad kérdeznem??

2014. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Pedig ennek a szemléltetésnek nyilvánvalóan nem az időtartama a lényege - ez kiderül a szövegkörnyezetből -, hanem a széleskörű felismerhetősége és erős szembetűnése, mint a villámnak."


Igen hiszen arról is szó van hogy mondják majd hogy itt van meg ott van az emberfiának napja.

Bizonyára ezt úgy kell értelmezni hogy azt mondják majd sokan hogy náluk az igazság. De ez csak az én véleményem.


"De hogyan "nyilatkozik ki" Jézus? Ez van leírva a Máté 24:30-ban és a Márk 13:26-ban, és a szövegkörnyezetében is. De mi előzi meg ezt? A Lukács 17:26-29 versek írják le Jézus személetes szavait arról, hogy mi előzi meg a "kinyilatkozását", vagyis az ítéletre való megérkezését."


Nekem a villámlás akkor is azt jelenti hogy Jézus hirtelen fog megjelenni úgy mint a villámlás.

Lukács 17:24 Mert amint a felvillanó villámlás az ég egyik szélétől a másikig fénylik, úgy jön el az Emberfia is a maga napján.

A villámlás arra utal hogy hirtelen jelenik meg Jézus és nem hosszab időszakról szól hanem Jézusról.


"Nem! Az történt Szodoma napjainak a végén, ez nem azt jelenti, hogy pont ugyanez történik majd az utolsó napok, vagyis a nagy nyomorúság végén is. Ha ugyan erre gondoltál ..."


Nem így értettem. Csak amit leír a 29. versben. Annyit és nem többet.


"Akik pedig őszintén imádkoznak Istenhez erről a kérdésről, azok esetében az angyalok segítenek, hogy megtalálják Jehova Tanúi. :-)"


Ezt én egy kicsit másképp látom. De természetes hogy ezt írod.


"Anélkül, hogy elismerném a hitehagyottak számmisztikáját a verziókról, megkérdezném tisztelettel, hogy hányféle verzió a megengedett a Biblia szerint??? Hányszor hibázhatsz a Biblia szerint??? És honnan veszed, hogy dátumhoz van kötve a "nagy nyomorúság"???"


Milyen számmisztikáról beszélsz? A verziók az egy másik téma de hogy jön ide a számmisztika?

A kérdést vissza dobom. Te mit mondasz hány verzió megengedett a Biblia szerint?

Az meg megint csak teljes homály számomra hogy hogyan jutottál el oda hogy azt bogozd ki az írásomból hogy dátumhoz van kötve.

Mivel én ilyesmit nem írtam. Nem írtam dátumot az elöző válaszomban így érthetelen hogy mit akarsz.


" Ebből az következik, hogy azok akik nem figyelnek, vagy nem tartoznak azok közé, akik tényleg figyelnek, gyakran csak gúnyolódnak."


Tedd meg kérlek hogy pontosítasz! Ugy gondolod rólam hogy gúnyolódok?


"Miért nem vizsgálódsz alaposabban egy témában, mielőtt bírálgatsz?!"


Meglehet hogy vannak hiányosságaim. De én is fokozatosan jutok el a "teljes délig"! Így hibákat követhetek el de majd kijavítom ,addig is a már meglévő ismeretemre alapozva hívom fel a figyelmet bizonyos dolgokra.


"EGY SEM! Mert ugyanis "hite" mindenkinek van, csak az igazságalapját kéne mindenkinek őszintém megvizsgálni!"


Nem jól fogalmaztam meg. :)) De igen igaz mire is van alapozva az a hit.


"Számtalan blogról származó hazugságot terjesztenek itt, és a házankénti szolgálatban is természetesen megjelenik. De te vajon honnan vetted a 'A nagy nyomorúság kezdete' számokat?"


Nem tudom. Csak úgy jött!

De ácsi bácsi! :D Hol is írok én ilyesmit? Nem írtam a kezdetéről ennél a kérdésnél. De idézd már nekem. (ezzel nagyon megizzasztalak)

Szerintem te nagyon félre értelmeztél valamit mert annyira a számok büvöletében élsz hogy csak erre tudsz gondolni. De ez csak az én véleményem.


"Tán csak nem te személyesen számoltál utána? És milyen hivatalos forrásból, ha szabad kérdeznem??"


Vannak elektronikus Őrtornyaim. Igaz nem teljes a gyűjtemény de egyszer majd csak sikerül megszerezni mindet.

Akkor ott van az Őrtorony könyvtár is az amit a társulat hivatalosan kiadott. Rendelkezem a Hirdetők könyvvel. Meg egy csomó egyébb irodalommal is. Amiket most nem fogok tételes felsorolni. Tudod antikváriumokban olyan könyveket is találhatsz amelyre nem is gondolnál. Ezen kívül igen nagy gyűjteményem van egyébb elektronikus kiadványokból is.

A hivatalos forrásom maga az Őrtorony meg azok a kiadványai amelyek egy átlag tanú kezében valószínűleg soha nem kerül.

Egyszer volt a kezemben egy az 1970-es évegből származó Őrtorony gyűjtemény. (bekötve) De az nem az én tulajdonomban van sajnos. Kicsit irigy is vagyok. :)

De pl. a "A Jelenések nagyszerű csúcspontja közel!" címűkönyvben van egy rész az oldal bal sarkában. Ahol írnak egy 1905-ben kiadott énekeskönyvről.

Olvasd csak el hogy mit írnak ott! (bizonyára meg van neked a könyv)

Nem ezekhez a témákhoz kapcsolódik de egy érdekes részletet ír.

Szóval igen ha az ember figyel akkor találhat érdekes és elgondolkodtató részeket részleteket. Itt azért megragadnám az alkalmat hogy elmondjam hogy szoktam vizsgálódni alaposan. Természetesen így is van ami kimaradhat.

Olvasok blogokat de szeretek magam is meggyőződni a valóságtartalomról.

Így utána járok a dolgoknak. Emlékszel e hogy mi az álláspontom a vérrel kapcsolatban?

2014. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!