Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi miért nevezik...

A Jehova Tanúi miért nevezik "KŐ BIBLIÁNAK" a piramisokat?

Figyelt kérdés

Állítólag Russel annak nevezte.

Igaz ez vagy csak pletyka?



2014. aug. 5. 08:32
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
17%

T. Kerdezo!

Hogy szo szerint nevezte-e "ko Biblianak" a piramisokat, ezt nem tudom. De azt igen, hogy foglalkozott a piramisok szamitsaival.

De Jehova tanui nem foglalkoznak ezzel a temaval. Mint ahogy Russel halala utan is egy idore felhagytak ezzel, mivel rajottek, hogy semi koze a Bibliaban irt profeciakkal. Tehat ahogy vilagossa valt a tanuk elott ennek a helytelensege, elhagytak, es ma mar egyaltalan nem is hasznaljak, sot helytelenitik.

Tudod Isten nem egyszerre zuditja rank a tudnivalokat. Mindig annyit tar fel, ami eppen szukseges es megertjuk. Mert ha egyszerre akara velunk tudatni a dolgokat, nem tudnank felfogni. Mint ahogy az iskolaban is a gyerekeket fokozatosan ismertetik meg mind tobb targgyal, igy a kezdeti tudast egyre inkabb felvaltja az erosebb tananyag. A Biblia azt mondja, hogy a kisgyermeket is elobb tejjel, majd egyre erosebb eledellel taplaljak. Remelem erted, mit akarok mondani? De nem terhellek tovabb. Megadtam a valaszt. Udv: Judit!

2014. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként a kifejezésre a válasz benne van az első, három bekezdéses, másolt válaszomban. Logikusan következik a gondolatból az elnevezés. Jelentősége viszont NINCS, mint mondtam.
2014. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

Kedves Judit!


Becsülni tudom a szándékodat amivel próbálod védeni a Szervezetet,viszont teljes mértékben ellene vagyok annak amit mondasz.

Áruld el légyszíves nekem,hogy Russell melyik istennek "ihletett" jeleit kereste az alábbiak közűl;


Ókori egyiptomi istenek listája


Aken, alvilági hajós

Aker, az alvilág kapujának őrzője

Amentet, a halottak üdvözlője

Ammut

Ámon, az istenek királya

Amszet

Anat, az istenek anyja (ázsiai eredetű)

Andzseti (vagy Anedzsti) - a Nílus deltájának istene, később összeolvadt Ozirisszel

Anhur, a háború istene

Anubisz, a balzsamozás istene - farkas vagy sakál képében ábrázolják

Anuket, a Nílus istennője

Ápisz, Ptah megtestesülése bika képében

Apóphisz, a sötétség istene

As, a sivatag kegyes istene

Aton, a napkorong

Atum, a lenyugvó nap

Básztet, macskaistennő, Bubasztiszban imádták, amit a deltában a tiszteletére hoztak létre. A vidámság és a zene istennője

Bata

Benu, a teremtés madara (ld. Főnix)

Bész, a szerencse és a gyermekszülés védelmezője, törpe alakjában ábrázolták, főleg a későbbi időkben

Bukhisz, szent bika, Ré és Ozirisz megtestesülése

Duamutef, Hórusz egyik fia

Enneád, a kilenc nagy oziriszi isten; az istenek tanácsa

Geb, a Föld istene

Hapi, a Nílus istene

Hapi, Hórusz egyik fia

Ré-Harahti („Ré a horizonton”), Ré megtestesülése, mint a hajnali nap sugara

Hathor, az Égi Tehén. Azonosult Básztettel, a termékenység és a szerelem istennője, tehén képében jelenik meg, Íziszhez hasonlították, bár a két istennő egymástől teljesen különbözött.

Hatmehit, a halak istennője

Heka

Heket (vagy Hek), békaistennő, átvitt értelemben a vizet jelenti

Hemen, Nehen sólyomistene

Henti-Imentiu (Hentiamentiu), Abdzsu ősi istene, „a Nyugatiak közt az első”; később Ozirisszel azonosították; múmia alakjában jelent meg. Anuphoz hasonlóan kutya vagy sakál képében is ábrázolják.

Heper, a szkarabeusz neve és Ré egyik megjelenési formája

Herisef, a folyópartok felvigyázója

Hnum kosfejű isten, aki a királyi gyermek fogantatásakor annak kájára ügyel (Elephantinéban imádták)

Honszu az ifjú holdisten

Hór-pa-hred (Harpokratész) "Hórusz, a gyermek", Hórusz egy alakja. Ábrázolásain többnyire Ízisz ölében ül, a gyermek Jézus előképe

Hórusz, az istenek királya a Földön

Hórusz-fiúk → Amszet, Hapi, Duamutef és Kebehszenuf

Ihet

Ihi

Imiut

Irihemesznefer (Arensznuphisz), ember alakú núbiai isten a görög–római korból

Ízisz, Hórusz anyja, varázsló istennő

Juszaaszet, teremtő istennő

Kebehszenuf

Kebehut

Maat, az igazság és a rend úrnője

Mafdet, a skorpiók és kígyók istennője

Mefnut, oroszlánistennő

Mehit

Menkeret

Meretszeger, a királyok völgyének őrzője, kígyóistennő, nevének jelentése: „csendet szerető”

Meskent, a gyermekszülés istennője

Mihosz (Miüszisz), Tell el-Mukdam oroszlánistene

Min, a termékenység istene

Mnevisz, bika képében megjelenő görög–római korú isten (lásd még: Ápisz és Bukhisz)

Montu, napisten és harcos, sólyom és bika képében is megjelenhet

Mut, Ámon hitvese, keselyűistennő (fő kultuszhelye Thébában volt)

Nebethet (Nephtüsz), Ízisz, Ozirisz és Széth testvére, az utóbbi felesége

Nebtuu

Nehbet, az istenek erejének keselyűistennője

Nehebkau

Neith, a háború és a szövés istennője, a korai időktől kezdve egymást keresztező nyilak jelképezték

Nemti

Nofertum vagy Nefertum, Hórusz, lótuszvirágban született gyermek képében

Nukari (Nw-k3-rỉ), Ningal egyiptomi változata[1]

Nun, a kezdetek vizének, a mélységnek megszemélyesítője, ahonnan az istenek legkorábbi generációi születtek (éjszaka a Nap, amikor az Alvilágban utazik, meglátogatja Nunt)

Nut, az ég istennője, aki minden este lenyeli a Napot, majd reggel újjászüli

Onurisz, lásd: Anhur

Ozirisz, a halottak ura

Pahet, az asszonyok ereje

Ptah, a legősibb teremtő isten, ember alakban ábrázolták, de bikaként is megjelenik

Ptah-Szóker-Ozirisz, lásd: Szerápisz

Rat-Taui

Ré, napisten

Seszemu, a bor istene

Su, a levegő istene, különösen Heliopoliszhoz kapcsolódott

Szahmet, Szehmet, oroszlánfejű istennő, Ptah hitvese, hathor egyik alakja

Szatet

Szelket, skorpióistennő, a király koporsójának védelmezője

Szerápisz, korábban Ptah-Szokar-Ozirisz, Ptah megtestesülése, összefonódva Ozirisszal, különösen Szakkara régióban volt fontos. Később, görög hatásra Szerápisszal azonosították, aki az égbolt szakállas bölcs istene

Szerket

Szesat, az írás, az építészet és az olyan föld mérésének istennője, ahová templomot szándékoztak építeni

Széth, a káosz istene

Szobek, az istenek őrzője, krokodilisten (különösen a XIII. dinasztia idején volt népszerű a királyok körében, akik a nevét a nevük részévé tették)

Szokar, Memphiszben a halottak istene; később összekapcsolták Ozirisszal és Ptahhal, akikkel közösen a Ptah-Szóker-Ozirisz istenséget alkották

Szopdet, a határok őrzésének istennője, a Szíriusz csillag

Taweret, Taurt, a terhesség és szülés istennője, hátsó lábain álló vízilóként ábrázolták

Tefnut, a csapadék istennője, Szekhmet egyik megjelenési formája

Thot, vagy Dzsehuti, a bölcsesség és a Hold istene. Íbiszként vagy kutyafejű páviánként ábrázolták. A civilizációt hozta el az embereknek.

Uadzset, kobraistennő

Upuaut, Abidosz kutya-istene; a temetőkhöz kapcsolódik. Nevének jelentése: „Az utak megnyitója”. Szerepe a halott elkísérése a ítélethozatalhoz.


Ha ő tudta azt(és szeríntem tudta),hogy Egyiptomnak milyen gazdag pantelimonja van,még csak nem is lett volna szabad,hogy megforduljon a fejében olyasmi,hogy az egyedüli igaz Teremtő Isten megtalálható a fent említett istenek listájában.

Ezért írtam azt,hogy a Bibliával a kezében popgány istenekhez fordult jeleket keresve.

Ha ezt figyelembe vesszük akkor felmerűl az a kérdés,hogy vajon Russellnek tényleg volt Bibliai ismerete?

Hisz ő volt az akinek köszönhetitek az Őrtorony folyóirat létezését.

Na de ha egy ember aki kiad egy ilyen "fontos" folyóiratot

Bibiai ismeretek nélkül,akkor mit várhatunk a tagjaitól?

Russell egy hamis próféta volt,és ti a Jehova tanúi egy hamis próféta munkáját istenítitek,ahelyet,hogy figyelembe vennétek a Biblia figyelmeztető szavait.

Russell után jött egy okultista exkatolikus pap,és ő sem volt jobb elődjénél.

Szóval,egyáltalán tudatában vagytok ti azzal,hogy az egész alapitó pereputy egy antikrisztut váró hamis próféta?


Próbáljatok nyitott szívvel közeledni ehhez a kérdéshez mert az alapokról van szó.

2014. aug. 6. 13:47
 24/51 anonim ***** válasza:
0%

"Ha ő tudta azt(és szeríntem tudta),hogy Egyiptomnak milyen gazdag pantelimonja van,még csak nem is lett volna szabad,hogy megforduljon a fejében olyasmi,hogy az egyedüli igaz Teremtő Isten megtalálható a fent említett istenek listájában."


Te miről beszélsz? Ez csak a te nyomorod, senki sem gondolta ezt, Russell sem, főleg ő nem. Miért vádaskodsz?! Le van írva, és tény, hogy konkrétan mely Bibliaversek helytelen értelmezése vezette félre őt. Jól tudta, hogy ki Jehova! Jól tudta, hogy a fáraó egyiptomi istenei HAMIS istenek voltak. Te miről beszélsz? Ezért mondtam, hogy ez a kérdés abszolút értelmetlen.

Honnan tudod, hogy még milyen indokok alapján gondolkozott? Russell ésszerű ember volt, de bibliai és egyéb ismeretek még messze nem voltak olyan szinten, mint ma. Mégsem él vele a legtöbb magát kereszténynek valló ember. Ahogy látom éppen TE SEM!

2014. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
68%

Vidiripi


A piramisokat egy ideig Isten "tanúkövének" tartották.

De ezt a tanítást már nem tanítják.

Abszur is lenne.

Soha nem nevezték "kő bibliának" a tanúk.

2014. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Melyik istenének kedves Vidiripi? :)

És kő biblia elnevezést pont a jw.org olvastam az online könyvtárban.

Áruld el nekem kérlek ,hogy te a jelenlegi Biblia ismereteddel,neki vágnál egy olyan kutatást végezni pl a Ghizai piramison azzal a tudattal,hogy megjosóld Jézus visszajövetelét?

De most őszintén..kétlem Vidiripi,hogy megtennéd. :)

Egy őszinte Istenben bízó ember soha nem fog jeleket keresni semmiben és egyszerűen azért nem mert bízik az Úrban és az Úr döntéseiben.

Russell mit tett?

Tulajdonképen szembe szált az Úrral jeleket keresve mert azt hitte,hogy meg tudja fejteni Isten gondolatait és ráadásul egy pogány istenektől nyüzsgő környezetben tette azt.

Én bármennyit is töröm a fejem,csak két lehetséges választ találok erre a kérdésre.

1)Nem volt Bibliai ismerete

2)Nem Istennek akart tettszeni hanem embereknek


Javíts ki ha ztévedek. :)

2014. aug. 6. 23:07
 27/51 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés tudod kinek értelmetlen?

Neked 24% neked, mert zavar az igazság és félsz az igazságtól.

Én tudom miről beszélek,az igazat beszélem csakis az igazat!

2014. aug. 6. 23:17
 28/51 KZLTUS1 ***** válasza:
76%
Jehova Tanúi mindig is az igazságot keresték, csak olyan helyről indultak ki ahol beleragadtak a hamis nézetekbe és a tévelygésbe. Azóta sokszor javítottak, de nem lett kiigazítva a rossz, hanem sajnos csak egyre kifinomultabb lett a hamisság, hogy ugyanolyannak nézzen ki mint az igazság.
2014. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Melyik istenének kedves Vidiripi?"


Állításuk szerint a Biblia Istenében hisznek.


"És kő biblia elnevezést pont a jw.org olvastam az online könyvtárban."


Nincs ezzel semmi baj. Csak tedd meg a kedvemért hogy linkeled hogy hol található ez meg.

Addig is fentartom hogy Isten "tanúkövének" tartották.


"Áruld el nekem kérlek ,hogy te a jelenlegi Biblia ismereteddel,neki vágnál egy olyan kutatást végezni pl a Ghizai piramison azzal a tudattal,hogy megjosóld Jézus visszajövetelét?"


Nekem ez még világi koromban sem jutott volna eszembe nem hogy hívőként.


"Egy őszinte Istenben bízó ember soha nem fog jeleket keresni semmiben és egyszerűen azért nem mert bízik az Úrban és az Úr döntéseiben."


Russel biztos nem olvasta az ApCsel. 1:7!


"Javíts ki ha ztévedek. :)"


Hogy Russelt mi motiválta azt tényleg csak az Isten tudja. A töbire meg válaszoltam. :)

Valaki írta hogy Russel halála után egy időre felhagytak a piramis tanokkal.

Nos ez téves mert a halála után még kb. 12 évig maradt ez a tanítás és csak utána lett elhagyva.

Bővebb információ a Hirdetők könyv 201 oldalán.

2014. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

Kedves Vidiripi!

:) mi "ismerjük" egymást,beszéltünk már párszor pw ben is.

Te nagyon sokat segítettél nekem tapasztalatoddal és néhány Biblia programmal amelyekhez a te segítségeddel jutottam hozá. Tudod,hogy nem mondok valótlant azzal,hogy tisztellek és egyetértek azzal amit teszel,de azt is tudnod kell,hogy nem szktam hazudni. :)

Hidd el,hogy az Őrtorony ONLINE KÖNYVTÁR-ban olvastam azt,hogy "ÚGYNEVEZETT KŐBIBLIA" ez így igaz ahogy én ide most leírtam. :)

Szégyen ide szégyen oda bevallom,hogy nem tudok linkelni :D mert eddig soha nem linkeltem. Esetleg ha segítenél és elmondanád hogy kell akkor be linkelem azt a részt ahol erről van szó. :D

Remélem nem haragszol emiatt meg rám.

2014. aug. 7. 18:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!