Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi miért nevezik...

A Jehova Tanúi miért nevezik "KŐ BIBLIÁNAK" a piramisokat?

Figyelt kérdés

Állítólag Russel annak nevezte.

Igaz ez vagy csak pletyka?



2014. aug. 5. 08:32
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nem, nem haragszom. Oké nem tudsz linkelni.

Akkor add meg a címét annak a cikknek amiben szerepel a kifejezés.

Vagy mond el hogy hogyan találtál rá. Tehát hogy kerestél, meg ilyesmi.

2014. aug. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Te kérdező egy rosszindulatú vádaskodó vagy, aki eltorzítja a tényeket, és manipulál. Úgy vádaskodsz, hogy közben fogalmad sincs, hogy milyen érvek mentén gondolkozott az, akit támadsz! Ez igen helytelen viselkedés, de hogy krisztusinak nem nevezhető, az egész biztos!


"Áruld el légyszíves nekem,hogy Russell melyik istennek "ihletett" jeleit kereste az alábbiak közűl"


Ezek a te isteneid, úgy látom! Melyik a kedvenced? Mert ezzel a szellemiséggel jelenleg nem sok krisztusi van a gondolkozásodban, az jól látható. Kemény szavak? Lehet, de én bizonyítani is tudom az állításomat.


"Az 1800-as években lendületet kapott a kutatás. Egy lelkes amatőr, az angol Vyse ezredes dinamittal képzelte el a folytatást. Módszere durva, de eredményes volt: ő fedezte fel a Királyi Kamra fölötti hatalmas teherelosztó kamrákat. Az egész piramisban egyedül itt találtak feliratokat, amelyeket a munkások hagytak a köveken, a logisztikát megkönnyítendő."


Tehát ezen a nagy piramison nincsenek pogány jelek, sőt semmiféle vallásos írás. Az pedig tény, hogy milyen bibliai vers szó szerinti értelmezése okozta a félreértést.


De áruld már el kérdező, hogy te melyik egyház tagja, híve vagy? Vajon el mered-e mondani? Kíváncsi lennék, hogy te most éppen milyen ismert és esetleg már rég túlhaladott bibliai "igazság" mentén gondolkozol?! Biztosan hiszel a háromságban, igaz? Hiszel-e a tüzes pokolban, vagy már kialudt az a tűz?


Ja, és linket kért a barátod, tessék:


[link]


Kedves Vidiripi! A testvér pedig nem azt írta, hogy Russell halála után egyből elhagyták a tant, hanem, amikor felismerték. De vajon hányan vannak, akik ma felismerik a hamis tant, mégsem mozdulnak?


"... Russel halala utan is egy idore felhagytak ezzel, mivel rajottek, hogy semi koze a Bibliaban irt profeciakkal."


Kissé rosszul fejezte ki magát, tehát "halála után egy idővel ..., talán ez érthetőbb.

2014. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ja, és linket kért a barátod, tessék:"


Ha ennyitől már barátok vagyunk a kérdezővel. Akkor te is a barátom vagy 24%!

Megjegyzem a kérdező azt írta hogy ismerjük egymást.


"Kedves Vidiripi! A testvér pedig nem azt írta, hogy Russell halála után egyből elhagyták a tant, hanem, amikor felismerték. De vajon hányan vannak, akik ma felismerik a hamis tant, mégsem mozdulnak?"


Akkor a tesó fogalmazzon pontosabban mert félreérthetően fogalmazott.

Nos ami engem illet én is pont így voltam ezzel a dloggal. kb. 1,5 évig tanulmányoztam a tanúkkal mire felismertem. S léptem.

2014. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
Ez a te dolgod kedves Vidiripi! Mindenesetre az egyes konkrét tanokat érintő vitáinkból számomra jól látható, hogy miben látod másként a bibliai igazságot. Én ezt össze tudom hasonlítani, mivel jól ismerem a Tanúk álláspontját, de te sajnos helyenként pontatlanul, tévesen. Ebből fakadnak az eltérések.
2014. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
41%

„Voltak tévedéseik Jehova Tanúinak, de ők ezt ki is javítják, amikor világossá válik a tévedésük”


Egy dolgot azért nem értek. Ha a Jehova Tanúi szerint tévedés volt a piramis-tan, akkor a mai napig miért áll ott a piramis-emlékmű Russel sírja mellett? Miért nem „javították ki” azonnal, miért nem távolították el a piramis-emlékművet, hisz ez bálvány emlékmű és ez az ami nagyon sérti JHVH Istent! Az nyilvánvaló, hogy a gizai piramist belekeverték a számításokba, hogy feltárják Isten tervét a jövővel kapcsolatban. Magyarul ez azt jelenti, hogy Russelék meg akarták fejteni az Atya akaratát, Aki csak Ő egyedül tudja, hogy mikor lesz a világ vége, pl. 1874, 1914 majd tévedésekből meg sem világosodva 1975-re is jósoltak világvégét. Ébredjetek!

2014. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Ha igaz is lenne ez a videó róla, gondolhatod, hogy nem azért áll ott, mert a Tanúk akarják. Nem gondolod, hogy a család dönti ezt el?


"Magyarul ez azt jelenti, hogy Russelék meg akarták fejteni az Atya akaratát, Aki csak Ő egyedül tudja, hogy mikor lesz a világ vége, pl. 1874, 1914 majd tévedésekből meg sem világosodva 1975-re is jósoltak világvégét. Ébredjetek!"


Alaposan utána kéne nézni, hogy MI, MIÉRT TÖRTÉNT, és akkor kiderülne számodra is, hogy erős előítélet és vádaskodás nagy %-ban, amit írsz. Nem a tévedéseket tagadom, hanem a kiforgatott magyarázatát, mint egyoldalú vádakat!

2014. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

"Russelék meg akarták fejteni az Atya akaratát, Aki csak Ő egyedül tudja"


Olvassuk el a Máté 7:21–23-at, és lássuk, ki tudunk-e emelni valamilyen döntő tényezőt, amely meghatározza, hogy elfogad-e Isten minden imádatot. Jézus kijelentette: „Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket [gonosz szellemteremtményeket], és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.”


Úrnak ismerni el Jézus Krisztust, nélkülözhetetlen az igaz imádatban. De a fentiek alapján hiányozni fog valami sok olyan személy imádatából, aki Jézus tanítványának vallja magát. Arról beszélt, hogy némelyek „hatalmas dolgokat” cselekednek majd, mint amilyenek az állítólagos csodagyógyítások. Azt azonban elmulasztják megtenni, ami Jézus szavai szerint létfontosságú. Nem ’cselekszik az Atyja akaratát’. Ha tetszeni akarunk Istennek, meg kell ismernünk, mi az Atya akarata, és aztán cselekednünk kell azt.


Tehát akkor meg lehet ismerni az Atya akaratát?!! MEG, sőt ez nélkülözhetetlen a megmentéshez! Gyanítom, hogy te sem ismered pontosan még, mi Isten AKARATA, és mégis te bírálsz minket? A magukat kereszténynek vallók még ma sincsenek ezeknek az ismereteknek a birtokában, de mocskolják azokat, akik hosszú áldozatos munkával kutatták és szerették volna cselekedni, mert tudták, hogy a megmentés FELTÉTELE! Le van írva a szent Bibliában, nem tagadhatod le!



"... hogy mikor lesz a világ vége"


Voltak ilyen irányú hamis várakozások is, de az akkori bibliai ismeret szerint kell látni ezeket, nem pedig utólag okoskodni!

2014. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

És mi történne veletek, ha tényleg ott jártam, és saját szememmel láttam a piramis emlékművet? És honnan vetted 24%-os, hogy videón láttam ezt? Ha te mondod, hogy a család dönti el, hogy ott marad-e a piramis vagy nem, akkor miért nem olvasom és találom sehol, hogy a Jehova Tanúi elhatárolódnak ettől a piramis emlékműtől, és nem tudnak vele semmit csinálni, mert a család ragaszkodik hozzá? Sajnos nem volt régen pletyka a piramistan, komolyan vették az emberek. A kőbiblia, vagyis a piramistan Isten szava vagy emberé? ...


„Alaposan utána kéne nézni, hogy MI, MIÉRT TÖRTÉNT, és akkor kiderülne számodra is, hogy erős előítélet és vádaskodás nagy %-ban, amit írsz.”


Már évekkel ezelőtt utánanéztem, hogy mi miért történt, mert 5, azaz öt Jehova Tanúi könyvem és több Őrtorony folyiratom van (sose voltam Tanú, ezeket kaptam több embertől - nemcsak Tanúktól), alaposan áttanulmányoztam mindezeket (a legrégebbi kiadás 1980-as keményborítású) ezért nem erős előítélet és vádaskodás szólt belőlem, amikor a piramis-tanokról alkottam véleményt.

Kérlek, ne forgasd ki a szavaimat, a világ végéről írtam, az erre vonatkozó Atya akaratát, hogy Aki majd egyszer csak véget vet az egész világnak, annak az időpontját Russelék ki akarták puhatolni a piramisok segítségével. De aztán belátták tévedésüket és más számítással támasztják alá a világ végét illetve Krisztus 1914-es uralkodásának kezdetét (1980-as könyv kivételével az újabb könyvekben benne vannak az új számítások 1914-re vonatkozóan)


És erre te idézted ide Máté 7:21-23-at az Atya akaratára, mintha nekünk embereknek jogunk lett volna tudni, hogy mikor jön el a világ vége, hisz csak az megy a mennybe, aki cselekszi a mennyei Atya akaratát :) Szép akkor várom a következő jóslatot...


A Márk bibliai idézettel szemben azt olvastam az 1980-as kiadású Jehova Tanúi könyvében (1975-ös világvége elmaradása után):

„Természetesen szeretnénk tudni, mikor jön el a dolgok jelen rendszerének elpusztítása. (megjegyzés: miért akarjátok nagyon tudni, hogy mikor jön el a végső pusztulás? Nem ez az üdvösség lényege...) Jézus azt mondta, hogy „azt a napot és órát” csak az Atya tudja (Máté 24:36). Tehát azt jelenti ez, hogy teljes sötétségben vagyunk? Nem, mivel Isten Szava felvilágosítja imádóit, ők tudni fogják, mikor van közel az az idő (megjegyzés, miért és kik az az ők? Én is tudom, hogy mikor van közel az az idő. És ez nem ugyanaz a világvége idejének megjósolásával). A Biblia megerősít bizalmunkban, hogy Isten képes az eljövendő eseményeket előre megmondani..”


Kedves 24%-os, hidd el, hogy semmi rosszindulat, vádaskodás, előítélet, mocskolódás nincs bennem, én nagyon sajnálom a Jehova Tanúit, akik a sötétségben tapogatóznak bukdácsolva és ezért feladatot kaptam Istentől: 5,19 Atyámfiai, hogyha valaki ti köztetek eltévelyedik az igazságtól, és megtéríti őt valaki, 5,20 Tudja meg, hogy a ki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez.

2014. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

"hogy ott marad-e a piramis vagy nem, akkor miért nem olvasom és találom sehol, hogy a Jehova Tanúi elhatárolódnak ettől a piramis emlékműtől"


Látod, éppen élő példát mutatsz arra, hogy lehet üres vádaskodással elterelni a figyelmet a fontosabb kérdésekről. Ezt írtam ugyanis:


"Nem a tévedéseket tagadom, hanem a kiforgatott magyarázatát, mint egyoldalú vádakat!"


Te ennek ellenére ebben éled ki magad - kinek mi van a szívében, ugye?!

Jehova Tanúi már régen ELHATÁROLÓDTAK a korábbi tévedéseiktől, a többi pedig csak felesleges szócséplés.


"Már évekkel ezelőtt utánanéztem, hogy mi miért történt"


Miért akarsz másokat megvezetni? Vagy magadat is átvágtad a palánkon? Ha tényleg és rendesen utánanéztél volna a kérdéseknek, akkor látnád az okokat és miérteket, de NEM látod. Pont ez a baj. Tudod pl., hogy miként vélekedtek akkoriban az "azt a napot és órát senki sem tudja ..." versről és miért? Nem gondolod, hogy ennek ismerete is fontos lenne ahhoz, hogy utólagosan megítéld az akkori gondolkozást?


"Kérlek, ne forgasd ki a szavaimat, a világ végéről írtam, az erre vonatkozó Atya akaratát ..."


Én írtam erről is. Ahogy mondtam, az akkori bibliai ismeretnek megfelelően kell látni a tévedéseket! Ezt nem teszed meg, csak vádaskodsz. Ma könnyű nagyképű dumákat eregetni erről, amikor már a Tanúk kutatásainak eredményeként is lehet pontosabbat tudni, de akkor a sok hamis tanítás közepette, sokkal kevesebb (hiteles) forráshoz lehetett jutni, amiből helyreállíthatták volna a bibliai igazságot.


"És erre te idézted ide Máté 7:21-23-at az Atya akaratára, mintha nekünk embereknek jogunk lett volna tudni, hogy mikor jön el a világ vége ..."


Tévedés! Nem a "világ végéről" szóltak a korai kérdések sem, hanem az azt szorosan megelőző, Jézus által RÉSZLETESEN megprófétált eseménysorozatról (az más kérdés, hogy az alaposabb ismeretek és összefüggések hiányában, ez összemosódott a felkentek végső elhívásának a várásával)! De ezeket az eseményeket (Sátán levettetése az égből, Jézus ítéletre való megérkezése 'nagy hatalommal és dicsőséggel', az 'utolsó napok' elkezdődése, Jézus "második eljövetele", vagy "jelenléte?, Isten Királysága megszületése,) a magukat kereszténynek vallók nagy többsége ma is össze vissza keveri, hát még akkor mennyire nem lehetett tisztán látni, mikor még nem volt ennyi elérhető kutatási forrás, csak jószerével a gyakran szubjektíve fordított Bibliafordítások.


És te mindezek tudatában azon problémázol, hogyan érthettek félre akkor bizonyos szövegeket, hogyan nem vettek figyelembe kellő súllyal bizonyos részeket?!


Kíváncsi lennék, hogy te a zárójelbe rakott események bibliai sorrendjét meg tudod-e határozni a Szentírás alapján? Mert ugyanis ezek által Isten tudatta velünk, hogy hol tartunk az idő sodrában.

2014. aug. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
A többi Jehova Tanúi nevében kijelentetted, hogy elhatárolódtatok a korábbi tévedésektől, így a kőbibliának nevezett piramisoktól is. Akkor nincs miről tovább diskurálni. A piramis emlékmű ettől függetlenül még ott marad, Kol 2,8 Meglássátok, hogy senki ne legyen, a ki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való. Én nem abban élem ki magam, hogy feszegetem ezt a piramis-kérdést, 2 Kor 2,17 Mert mi nem olyanok vagyunk, mint sokan, a kik meghamisítják az Isten ígéjét; hanem tisztán, sőt szinte Istenből szólunk az Isten előtt a Krisztusban. és 2 Tim 2,7 Értsd meg a mit mondok; adjon azért az Úr néked belátást mindenekben.
2014. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!