Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok nekem mesélni a Hit...

Tudnátok nekem mesélni a Hit Gyülekezete KÖZÖSSÉGÉRŐL?

Figyelt kérdés
Nem a teológiai részre vagyok kíváncsi, hanem az oda járó emberekre. Köszi

2014. aug. 13. 12:16
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
36%
zsidó szekta aki a saját hazája ellen fordítja a magyarokat.
2014. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 kzs ***** válasza:
47%

@ Előbbi "#31"


Igen?? Akkor mellékelj 1 (azaz egy) magyarellenes kijelentést, ami elhangzott bármelyik Istentisztelet-közvetítésen!


Egyébként nem a zsidó hanem keresztény vallást tanítja, az meg hogy szekta lenne... figyelj csak! Semmi olyan kritérium nincs benne, ami a "szekta" fogalmába beletartozna.


Pünkösdi-neoprotestáns-karizmatikus keresztény egyházról van szó, aminek éppen olyan joga van hordania az "egyház" nevet, mint pl. a katolikusnak.

Vagy netán elgondolkodtál-e már arról, hogy mitől egyház a katolikus, és mitől "szekta" a Hit Gyülekezete??


Hát ide figyelj!

A Hit Gyülekezete mind a mai napig a Bibliát hirdeti, és keresztény-erkölcsös életvitelre buzdít.

Bárki, bármikor fordulhat bármilyen életvezetési tanácsadással, és soha senki nem kapott se hazaellenes, se emberellenes tanácsot.


A Hit Gyülekezetében elhangzott imák minden esetben a magyar nemzet felemelkedését szolgálta: a vezető lelkész konkrétan, egyértelműen kéri - minden esetben - Isten áldását a magyarságra.

De ha ez nem így van: íme, mellékelj bármilyen ellenkező értelmű üzenetet! (nem fogsz tudni, mert nincs)


Egyébként nem sértés gyanánt írom, de fenemód piszkálja a csőrömet, hogy olyan válaszadók ontják itt az észt, akik semmilyen bibliai ismerettel nem rendelkeznek, halvány gőzük nincs arról, hogyan állítja be a Biblia Izraelt, de vádaskodni, hülyeségeket írni azt aztán tudnak ezerrel...

Ja, és mindezt úgy, hogy közben be se tették a lábukat se a Hit Gyülekezetébe!


Hadd mondjak még valami: a Hit Gyülekezete az egyik legőszintébb, legbecsületesebb, legtisztességesebb egyház.

Mindenki számára megadatott, hogy bibliai bizonyítékokat sorakoztasson fel a tanai megcáfolására, de ez a mai napig sem sikerült.


És ha más egyházat nem szektázol le, a Hit Gyülekezetéről se mondd, mert semmilyen bibliai bizonyítékod nincs erre vonatkozóan (ellentétben a Hit Gyülekezete bármely tanításával, ami teljes összhangban van a Bibliával!)

2014. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 kzs ***** válasza:
46%

@ Kérdező


Azt kérded, milyenek az oda járó emberek?

A Hit Gyülekezetét hétköznapi emberek alkotják, akik iskolába és/vagy dolgozni járnak.

Semmi különös nincs bennük, ugyanúgy beszélgetnek mint mások.

2014. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
53%
Ja,csak agymosottak,és mindent elhisznek amit A hitgyüli mond
2014. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Az erdekel (tovabbra is), hogy a kozosseg bizonyos maganeletre vonatkozo donteseiben mennyire befolyasolja a gyulit latogato egyedet. Nem ilyesmire gondolok, h hazassag elotti szex, v bmilyem kereszteny tanitas, hanem pl ilyen jellegu 'manipulalas', h kivel jarjon, kivel kosson hazassagot, kikkel baratkozzon, tehat az egyed gyulekezeten kivuli szocializaciojat erinto tenyezokre gondoltam. Szal engem hidegen hagy a zsidozas meg a nemzetieskedes, viszont az, hogy szektazzak (meghozza nem csak a massziv jobberek) ezt a jogi statusza sznt egyhazkent mukodo szervezetet, az mar jobbam erdekel.
2014. szept. 3. 01:18
 36/45 anonim ***** válasza:
12%

1. NEM vagyok a HIT gyüli tagja.

2. Undorodom a piszkálódástól.

3. Ha bármely közösségnek megadta a korm. a működési engedélyt,neked is jobb ha nem zrikálod magad,hanem belenyugszol

4.Hiába kiabálsz rá tücsköt-bogarat,nincs hatalmad hozzá hogy megszüntesd.

Bár nem ismerem őket,biztos vagyok abban,hogy mindegyik tag egyenként más,más tulajdonságilag.

Hajdanán egy postás mesélte nekem:"Mondtam a vénasszonynak ,ne pletykázzon a feleségemről,s olyat rúgtam a szoknyájába (itt valami mást mondott),hogy megpördült." Lehet hogy nem keresztényi magatartás de nem tudtam helyteleníteni. - Mai napig sem. -

Ha már nem tudsz leszokni az ungorkodásról,végy elő másik vallást. Van vagy ezer még.

Hogy bővítsem ultra hiányos ismeretedet: a Biblia az Ószóvetséggel kezdődik az pedig a zsidóságról szól. Ez a nép volt Isten választott népe (rohanj ki ez ellen is). De megnyugtatlak ez csak Jézus Krisztusig volt így. Nem írok többet erről,mert alig hiszem,hogy érdekel,de ha mégis:hát ott a Biblia. Azért írták,hogy olvassák.

2014. szept. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 kzs ***** válasza:
35%

@ "34-es válaszoló"


Azért hiszik el, mert minden ami ott elhangzik, komoly Igei alátámasztással bír. Az ott elhangzottak - bármilyen téma is legyen az - teljes mértékben megfelelnek a SzentÍrásban foglaltaknak.


Egyébként mindenki számára megadatott, hogy ellenvéleménnyel bírjon, de lényeges szempont, hogy Igei bizonyítékkal éljen.


De ha már a témánál tartunk, hadd kérdezzelek már meg, hogy vajon a katolikus templomokban nem elhisznek mindent, amit a pap mond?? De igen, vakon követik, anélkül, hogy bárki is kiabálni kezdene, hogy "ez nem így van! A Biblia mást mond!"


A Hit Gyüliben legalább Igeileg megalapozottak a tanítások.

De ha te nem így látod, te ne legyél "agymosott", hanem cáfold meg Igeileg az ott elhangzottakat!

2014. szept. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 kzs ***** válasza:
47%

@ <A kérdező legutóbbi kommentjére válaszolok>


Nézd, nincs megszabva hogy ki kivel járhat, de vannak tanítások a párválasztással kapcsolatban.

Namost - még mielőtt bárki is téves következtetésre jutna - nem kötelező az ott hallottak megfogadása, bárki számára megadatott az önálló döntéshozatal.


Vagyis nem kötelező gyülekezeten belül választani párt (nincs olyan tanítás, amiben az szerepelne hogy kit ne vegyél el), viszont határozottan jobb ha két fiatal hasonlóan gondolkodik.


Ugyanez a helyzet a házassággal is: megvan mindenkinek a szabad házasság joga (úgy értem hogy férfi nővel). Tehát nem fontos hogy két gyülekezeti tag kössön házasságot. De az lényeges, hogy különböző neműek legyenek.

Az erről szóló tanítás azért van, hogy a fiatalok tisztába legyenek a házasság komolyságával, bibliai értékeivel.


Ami pedig a szektázást illeti: ismerjük a különféle jelzőket. De ezek abból fakadnak, hogy az illetőknek vagy gőzük nincs arról, hogy valamivel kapcsolatban mit mond a Biblia, vagy téves ismeretük van.

És mondják-mondják a hülyeségeiket...

-------------------

Egyik ilyen konfliktust az egyház Izraelhez fűződő kapcsolatában van. Mint azt említette a 36-os válaszoló, az Ószövetség idején Izrael kiválasztott nép volt (erre vonatkozik Ésaiás, Jeremiás és Ezékiel könyve: különösen ajánlom kikeresésre a Jeremiás 31/31-34 Igeszakaszt).


Azonban nemcsak az Ószövetség idején volt Izrael kiválasztott:

- a Máté 5/17-ben Jézus azt mondja, hogy betölteni jött a prófétákat. Ugyanakkor vannak dolgok, amiket Jézus megmásított (ilyen pl. a szeretet az ellenségeink iránt, vagy a házasság), de Izrael kiválasztottságára vonatkozóan nem találunk ilyet. Jézus nem másította meg azt, amit Jeremiás, Ezékiel és Ésaiás könyvében olvasunk Izraelről.


A másik: a Zsidó 8/8-10 Igeszakaszokban Isten Igéje megerősíti Izraellel való szövetségét.

És nem utolsósorban Jézus szolgálata, megfeszíttetése, halála és feltámadása helyileg Izrael területéhez köthető, valamint - ígérete szerint - ide visszatérni, amikor elviszi majd az övéit.


Innen van tehát a megkülönböztetett figyelem Izrael iránt. De ez nem imádat: nem imádkozunk Izrael felé, csak tanulmányozzuk az erre vonatkozó próféciákat.


Következő nagy ellentét az adakozás és a tizedfizetés.

Először is minden egyházban van adakozás, és mivel a Biblia jóillatú kedves cselekedetnek állítja be, ezért az egyház se mondhatja rá hogy "szükséges rossz".

De nem kötelező adakozni: soha senki sem került hátrányba azért, mert nem adakozott.


Tizedfizetés: dettó megegyezik az adakozással, és ajánlom figyelembe a Malakiás 3/10-12 Igeszakaszt.

De nem kötelező ez sem.

2014. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
25%
Harmincnégyes, te vagy agymosott, mert mindent elhiszel, amit azok mondanak, akik nem a Hit Gyülibe járnak, amennyiben hozzád hasonlóan nem szívelik.
2014. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Azt pletykaljak, volt szdszes berkeken belul igen "nepszeru", hogy ugy mondjam, a hitgyuli ---> ezert imadjak fikazni a szelsojobbosok, ha mar agymosasrol beszelunk, mimdenki tartson onvizsgalatot, mielott nyilatkozik. Szemely szerint szamomra kedves dolog, ha valaki Istenhez fordul, tolem barmelyik vallas gyakorlasan keresztul vegrehajthatja ezt, az en ertelmezesemben ugyanis Isten egy. Hiaba zsidoznak a szelsojobberek, Jezus maga is zsido, a Tora pedig Mozes elso 5 konyve. En nem tudok fejbol igeverseket idezni, habar az en szemelyes tortenetemben a keresztenyseg nagyon regrol fakado tenyezo, katolikus nagymamai es apai orokseg.
2014. szept. 5. 00:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!