Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok nekem mesélni a Hit...

Tudnátok nekem mesélni a Hit Gyülekezete KÖZÖSSÉGÉRŐL?

Figyelt kérdés
Nem a teológiai részre vagyok kíváncsi, hanem az oda járó emberekre. Köszi

2014. aug. 13. 12:16
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
Mindemellett hozzatennem, hogy kizartnak tartom, hogy Isten megvetne ket egynemu kozott megszuleto igaz szerelmet. Ugyanis a szerelmes a lelek lesz, nem a genitalis szerv. Szoval a szerelem is egyfajta szakralis dolog az olvasatomban (vegyuk az enekek eneket), ha valaki ezt a fajta lemondo, feltetel nelkuli es onzetlen szerelmet kepes gyakorolni, az Istennek terszo, mindegy ki irant erzi, mert ez Isten szeretetebol es gondviselesebol fakado ajandek az ember szamara. Oltsatok le nyugodtan :-)
2014. szept. 5. 00:45
 42/45 kzs ***** válasza:
0%

@ Kérdező


Ami az SZDSZ-t illeti, legfőbb probléma az volt vele (ami miatt a Hit Gyüli elfordult tőle) hogy az SZDSZ egyre jobban kiállt a másság (vagyis az egyneműek szerelmi kapcsolata és házassága) mellett. Azonkívül az SZDSZ az úgynevezett "könnyű" drogok használatában se látott kivetnivalót (pedig volna...)

----------------

@ Kérdező


Ami az egyneműek közti szerelmi kapcsolatot (vagy akár a házasságot) illeti, bevallom, érdekes gondolatot írtál le.

Álláspontod szerint Istennek nincs kifogása az ellen, hogy két férfi (vagy két nő) szerelemmel legyen egymás iránt.


De vajon tényleg így van?


Nem, a SzentÍrás határozottan elítéli ezt.


Nézzük meg a Róma-levelet:

- A SzentÍrásban azt olvassuk, hogy Isten olyan kapcsolatot, ami két nő közt van, tisztátalan indulatnak, és természetellenesnek állít be. (Róma 1/26).


- Két férfi közt pedig ez van: "Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban". (Róma 1/27)


Súlyos szavakat használ tehát a SzentÍrás erre vonatkozóan, tehát semmiképp sem méltatja.


Az 1.Korinthus 6/ 9-20 Igeszakasz óvás a hamisságtól és tisztátalanságtól.

Itt a 9. Igében a SzentÍrás kimondja, hogy a paráznaság és a férfiszeplősítés egyaránt tévelygés (a férfiszeplősítők" két férfi közt lévő szerelmi kapcsolatot jelent), és nem öröklik Isten Országát.


Vagyis az ilyenek kizárják magukat a Menny Királyságából, nem fognak üdvözülni (10.Ige).


A Galata 5/19-21 végigvezeti a test cselekedeteit, amiben benne van a paráznaság és a tisztátalanság is. Ezek nem örökli Isten Országát, üdvösségre nem vezetnek.


Tehát nem az van, ahogy írtad Kérdező, hogy szerelmes a lélek lesz. Nem, a lélek parázna és tisztátalan lesz, ami miatt az üdvösségből kizárja magát.


Míg a testnek csak cselekedetei vannak (amik, mint ahogy láttuk, nem öröklik Isten Országát: Galata 5/19-21, a Léleknek (eredeti szövegben "Szellem" szó szerepel) már gyümölcsei vannak (Galata 5/22), amik üdvösségre vezetnek: lásd Galata 6/7,8.

---------

A teremtésben Isten szándéka az volt, hogy a saját képére teremtse az embert. NEM két nőt, és NEM két férfit, hanem: férfit és nőt (lásd 1.Mózes 1/27.

----------

A házasságnak, mint szövetségnek megjelenése is egy férfi és egy nő közt köttetett meg: lásd 1. Mózes 2/ 18-24.

Itt, a 22. Igében Isten nem egy másik férfit adott a férfinak, hanem nőt, és ezt ismerte el a férfi úgy, mint "csontomból való csont, testemből való test"

Az asszony a férfiből vétetett (23.Ige), a férfinak ő a felesége (24.Ige), akik immár egy testté válnak (ugyancsak a 24.Ige).


Na erről van szó: Isten szemében nincs helye homoszexualitásnak.

-------------

Ami a Hit Gyülekezete közösségét illeti:

Még mielőtt bárki is téves következtetésre jutna: helye van bárkinek.

Jézus bármilyen bűnöst kész befogadni, ugyanúgy a Hit Gyülekezete is nyitva áll bárki előtt, és nem a kárhoztatás hirdetése a dolga, hanem a kegyelem hirdetése.


De kiemelten fontos, hogy Isten Igéje és a Szent Szellem által minden bűnös elérje a megvilágosodást, és ha Isten Igéje azt mondja, hogy ezt vagy azt ne csináld mert súlyos következményei lesznek, ezt fogja mondani a Hit Gyülekezete is.

Ezért van a mélyreható, részletes Igehirdetés.

---------------------

Előfordul olyan, hogy az illető még 5 év múlva se jön rá bizonyos dolgokra? Arra, hogy ebből vagy abból változnia kellene?


- Hát hogyne! De a Hit Gyülekezete nem közösíti ki: mint ahogy Jézus nem kárhoztatni jött, így az egyház se kárhoztathat senkit. De a Hit Gyülekezete tisztában van azzal, hogy mint Krisztus Teste képviselőjének,

kötelessége hirdetni, sőt hangsúlyozni Isten Igéjét.


Hogy keresztény-erkölcsösséget adjon át figyelembe véve mindazt, amit Jézus és a korai kereszténység nagy képviselői (Pál, Péter, Jakab, János és Júdás) tanítottak.

2014. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Tamtaratamtam válasza:
48%
Én sokat ismerek és mind nagyon rendes és jófej!
2014. dec. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Ugye te egy piaci kofa vagy?!!!

Jól jönne egy kis pletyka... Nem tartozom közéjük. református vagyok Eljutsz vajon egyszer odáig,hogy így kérdezel: "hát én ki vagyok?"

2014. dec. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:
Kedves Bíró Miklós! Kihez szól a hozzászólása? Értelmezhetetlen. Üdv.
2014. dec. 18. 21:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!