Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értheti meg egy átlagem...

Hogyan értheti meg egy átlagember a szentháromság titkát?

Figyelt kérdés

Miért kell 1 Istennek 3 személnynek lennie? Az atya teremtette és nem is érzi milyen igazságtalan a világ? Egy teljesen más szeélynek a fiúnak kell benne élnie, hogy tudja az atya mit rontott el?


Szentlélek az minek? A fiúnak nincsen lelke? Jézus lelke az Jézus volt, vagy a szentlélek ? Ha Jézus és az atyának külön lelke van, minek a szentlélek?


2014. szept. 1. 19:14
1 2 3
 1/29 Pendulum92 ***** válasza:
Én teológia kérdésekben nem vagyok ennyire otthon, de a vallás lényegét értelemmel nem tudod megfogni.
2014. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 sandor76 ***** válasza:

Nem szeretnem senkinek az ertelmet megkerdojelezni,de ez nekem mindig is erthetetlen volt,es ezzel sokan igy vannak.

Ami viszont baj,hogy nem is keresik az igazi ertelmet,elfogadjak ugy ahogy mondjak,vagy egykor tanitottak nekik.

A vallas vezetok nagy resze sem erti,innentol pedig homalyba burkolozik a Biblia legfobb tanitasa,ami Istenrol,es a fiarol Jezusrol szol.

Amiket feltettel kerdeseket azokra a valasz csak egyfele keppen ertheto helyesen,ugy hogy osszhangba legyen a Biblia tobbi tanitasaval.

Masoktol fogsz ra valaszt kapni.

2014. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet érteni, csak hinni lehet benne.
2014. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 megfelelő ***** válasza:

Átlagember sehogy, a Biblia szerint:


Jn.14.21 Aki befogadja parancsolataimat, és megtartja azokat, az szeret engem, aki pedig szeret engem, azt szeretni fogja az én Atyám; én is szeretni fogom őt, és kijelentem neki magamat." 22 Így szólt hozzá Júdás, de nem az Iskáriótes: "Uram, miért van az, hogy nekünk akarod kijelenti magadat, és nem a világnak?" 23 Jézus így válaszolt: "Ha valaki szeret engem, az megtartja az én igémet; azt pedig az én Atyám is szeretni fogja, és elmegyünk hozzá, és szállást készítünk magunknak nála. 24 Aki nem szeret engem, nem tartja meg az én igémet. Az az ige pedig, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki elküldött engem." 25 "Elmondom ezeket nektek, amíg veletek vagyok. 26 A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő tanít majd meg titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek.

2014. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
21%

Egyetértek a Sándor feleletével, de még hozzátenném, hogy senki sem érti a vallásvezetök közül sem a háromságtant.


Mint dogmát megtanulták az iskolában, és tovább adják a juhocskáiknak.


Azért is a megnevezés a háromságtan dogmára, hogy "szent titok"....mert nem érti senki sem, csak illik az egyháztagoknak elhinni, és nem gondolkodni róla....mert ha már el kezdenek gondolkodni, rájönnek, hogy nem Bibliai tanítás.

2014. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Angelo84 ***** válasza:
Úgy értheti meg, hogy nem személyekben gondolkodik, hanem aspektusokban/megnyilvánulásokban. Semmi szó nincsen itt különálló dolgokról, már csak azért sem, mert ha megnézzük a diabolosz, ógörög kifejezés jelentését, azt találjuk, hogy szétválaszt, szétvet, szétdob jelentésekkel is bír...vagyis amíg a különállóságot favorizáljuk, addig pont, hogy az ördögnek kedvezünk.
2014. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Ma valami Szentháromság nap van? Ez a második ilyen kérdés...

Itt érdemes megnézni a válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..

2014. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 szp72 ***** válasza:

A Szentháromság tana valóban misztérium, nem lehet teljesen felfogni, amíg ebben a világban élünk, de van néhány jó megközelítés.


Istennek hívjuk azt a személyt, aki birtokolja az abszolútumot, vagyis az élet, a hatalom és a dicsőség teljességét. Logikus, hogy a mindenség, az abszolútum csak egy lehet, nem lehet több mindenség, mert akkor az nem lenne a mindenség. Az egyetlen mindenséget azonban birtokolhatja több személy, ahogy például egyetlen gyémántot is birtokolhat több személy, több gyémánttulajdonos van, de egyetlen gyémánt. Egyetlen Isten van, de három személy birtokolja, nem mindegyik a harmadát, hanem mindhárom az egészet.

Jézus több helyen is említi, hogy az Atya és a Fiú tulajdona teljesen megegyezik:

Minden, ami az Atyáé, az enyém is. Jn 16,15

Az én Atyám mindent átadott nekem. Mt 11,27

Nékem adatott minden hatalom mennyben és földön. (Mt 28,18)

De miért három személyű, miért nem csak egy? Azért mert Isten a Szeretet. Az igazi szeretet pedig mindig egy másik személyre irányul, s teljes odaadottságban és önátadásban lesz tökéletes. Isten sose lehet magányos személy, mert akkor nem lenne szeretet, nem lenne Isten. Isten szeretetét, Isten végtelen és teljes önátadását csak és kizárólag egy másik isteni személy képes befogadni, a véges teremtmények soha, mert a végtelen végtelenszer több, mint akármekkora véges nagyság.

S mire való a Szentlélek? Ha előzőeket megértetted és érdekel a folytatás majd folytatom.

2014. szept. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Tamás321 ***** válasza:

Ez saját írásom, amiből videót készítettem. Ha van kedved, olvasd:

https://www.youtube.com/watch?v=Ax0GMvkkv7s&list=UUCVwYQaZ3U..

2014. szept. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Úgy lehet megérteni, ha nem emberek magyarázataihoz fordulunk, hanem Istenhez. Én sem értettem, de megkérdeztem Istent, ma már nincs ezzel gondom. Te is imádkozz, kérj bölcsességet és ne fogadd el azoknak a félre magyarázását, akik szerint nem lehet megérteni és senki nem is érti, mert ők nem mondanak igazat. A Biblia világos, sok ige foglalkozik ezzel, de csakis a Szent Szellem az, aki meg tudja adni neked a vágyott világosságot ebben a kérdésben.
2014. szept. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!