Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan ismerem fel a szcientol...

Honnan ismerem fel a szcientológusokat?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy leszólítgatják az embereket, és úgy gyűjtik be őket, de honnan ismerem fel, hogy ők azok? Mit lehet tenni ellenük?
2010. jan. 18. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésre nehéz, de ha azon a papíron amit osztogatnak/kezedbe nyomnak rajta van a "dianetika" szó vagy az L.Ron Hubbard név akármilyen kicsi betűs részben is, a lap alján, akkor azok biztos szcientológusok...
2010. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Az első válaszadónak igaza van.


"Mit lehet tenni ellenük?"

Megmondod neki, hogy te Jézus Krisztusban avagy a Repülő Spagetti Szörnyben hiszel és olyan erős a hited, hogy nem érdekel az álláspontja.


Amúgy csak egy nagyobb zárójelként, én a Blaha Lujza téren lakom, mellettünk működik egy Jehova tanúja központ, vannak zsidók, négerek, arabok és ha átmegyek az utcán ott vannak a szcientológusok főhadiszállása.

Hetente demonstrálnak az aluljáróban keresztények és sajnos mindig megtalálnak valahogy. (arabokkal, zsidókkal, négerekkel ilyen téren nincs gond)


A keresztények és a szcientológusok rendszeresen meg akarnak téríteni, a kezdeti kedvességem és türelmem nemes közönnyé és iróniává alakult.


Agnosztikus ateista vagyok.

Szeretném ha a terítő valláshoz tartozó emberek elgondolkodnának azon hogyan éreznék magukat ha ateisták próbálnák megtéríteni őket az utcán!

2010. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Nagy orruk van és kísértetiesen hasonlítanak a zsidókra:)
2010. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Pff... miért akarnál ellenük tenni? Nem tökmindegy neked, hogy mit csinál a másik?

Egyébként meg lehet nekik mondani kultúráltan, hogy "Köszönöm, de egyenlőre nem érdekelnek ezek a tanok, majd ha egyszer kíváncsi leszek, kérdezek"... ennyi.


Megjegyzem: náluk semmi nem tiltja, hogy a repülő spagettiszörnyben higyj. De komolyan.

2010. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

"Megjegyzem: náluk semmi nem tiltja, hogy a repülő spagettiszörnyben higyj. De komolyan." nem is ez a lényeg, hanem az, hogy megállítanak az utcán és hülyeségekkel akarják teletömni a fejed. az agresszív térítéssel van bajom.


"Nem tökmindegy neked, hogy mit csinál a másik? " Nem, akkor ha engem érint vagy valakit a közeli ismerősi körömből.


"Egyébként meg lehet nekik mondani kultúráltan, hogy "Köszönöm, de egyenlőre nem érdekelnek ezek a tanok, majd ha egyszer kíváncsi leszek, kérdezek"... ennyi. " valóban, ezt teszem az esetek 90%-ában én is. Viszont az a baj, hogy ebből nem értik meg azt, hogy téged nem érdekel maga az amit akarnak mondani, mivel már illedelmességből végighallgattad vagy tízszer. Újabb kérdéseket tesznek fel, hogy "miért nem érdekelnek ezek a tanok? hadd legalább meséljem el, hogy miről van szó.. biztos félreértettél valamit .."


Ha viszont azt mondod, hogy szerinted a Repülő Spagettiszörny az egy és tagadhatatlan létező isten, tuti nem fognak többet kérdezni, ennyi iróniai érzékük nekik is van.

2010. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!