Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán fia vagyok?

Sátán fia vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy homoszexuális vagyok, de képtelen vagyok megváltozni, hiába hívom Jézus nevét, hogy váltson meg. Ezek szerint Sátáné vagyok?

Már 23 éves vagyok, nem gyerek.



2014. okt. 1. 23:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 anonim válasza:
47%
Én is ezen rágódtam 16 és 18 éves korom közt, aztán lassan elfogadtam magam.Most nyáron volt életem 2. 3. 4. pasijával kalandom, jó volt :). Szerintem te is vágj bele 23/f
2014. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/112 anonim válasza:
100%

Ahoj!


Jézus egyetlen parancsolatot adott: "Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást" (János 13:34), ezen kívül alapelvekben beszélt. Nagyon sokan nagyon sokféleképp értelmezték ezeket, ami javarészt emberi értelmezés alapján saját szájízre lett formálva. Az, hogy hmomszexuális vagy nem probléma, nem ezen kell változtatni, mert ez egy adottság, viszont nem jogosít fel arra, hogy erkölcstelenül élj (pl. kalandozz szexuális értelemben, hitegess másokat vagy csak a kéjnek élj).


A másik, ami talán egy picit helyre tudja billenteni a dolgot, hogyha belegondolsz, mennyi minden más dolog is van az életedben. Most hatalmas választópontnak tűnik a dolog, de egy ember élete - normális esetben - nem arról szól, hogy milyen a szexuális orientációja, hanem ez csak az egyik, nagyon magán része az életnek. Ez azt jelenti, hogy Krisztus követőjeként bizony nem szabad, hogy egy ilyen erkölcsi harc elvonja az ember figyelmét, hogy az élet számtalan másik területén is bizony helyt kell állni és úgy kell élni, hogy egyértelmű legyen az emberek számára, hogy kit is követsz.


Sátán fia akkor vagy, ha úgy élsz, hogy Sátánról szól az életed vagy csak egyszerűen Krisztustagadó életet élsz, ami azért nem ezen az egy kérdésen áll vagy bukik. Jóval összetettebb téma. Légy tisztességes a párkapcsolatodban homoszexuálisként is, a megváltást pedig az élet minden területén kérd és keresd, ne csak itt!


Amúgy ha belegondolsz, nem fog Jézus vagy bárki is csodát tenni érted, csak magadat tudod megváltani azzal, hogy az egyéniséged a krisztusi minta szerint formálod. Abban biztos lehetsz, hogy olyat sem a Teremtő, sem Krisztus nem kér, hogy az erődön felül álló dolgokban kelljen változtatnod vagy helyt állnod.

2014. okt. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem vagyok erkölcstelen vagy ilyesmi. Egyszerűen csak meleg. És egy fiúba vagyok szerelmes. Senki mással nem akarok lenni, csak Vele.


Ez erkölcstelen így?

2014. okt. 3. 13:27
 14/112 anonim ***** válasza:
75%

Nem.

És ha jót akarsz magadnak figyelmen kívül hagyod azokat akik szerint az. Élj boldogan a pároddal, és az önkínzást hagyd meg az akarat gyengéknek :))))

2014. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok erkölcstelen vagy ilyesmi. Egyszerűen csak meleg. És egy fiúba vagyok szerelmes. Senki mással nem akarok lenni, csak Vele."


Miért és hogyan akarsz vele lenni? (meddig?)

2014. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 A kérdező kommentje:

Én örökké Vele szeretnék lenni. Szerelmes vagyok belé.


Együtt szeretnék Vele menni mindenhová. Együtt aludni, ilyesmi. Néha +18-as dolgokat csinálni.

2014. okt. 3. 14:05
 17/112 anonim ***** válasza:
17%
Isten nem Ádámot és Bélát teremtette.A az emberi test szexuális kapcsolata férfi és nő között müködik .A férfi férfival csak perverzió.Isten nem melegnek teremtett ez démonizáció fordulj el a homostexualitástól.És NEM vagy MEGTÉRVE a homoszexualitás BŰN a Biblia szerint így ellent mondásos ,hogy Isten melegnek teremtett! És a bűn elválaszt Istentől.
2014. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/112 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj meg, de Isten melegnek teremtett engem. 5 éves korom óta a fiúk tetszenek, fiúkba vagyok szerelmes. Most is.


Lányra még sosem állt fel, egyszer sem. Még csak utánuk sem fordultam egyszer sem az utcán. Semmilyen szinten nem bírnak felizgatni szexuálisan. Lelkileg pedig nem tudok irántuk vonzódást érezni, akárhogy is szeretnék.


Hiába próbálom évek óta. Nem megy. Semmi. Abszolút.


Márpedig nem szeretnék még évtizedeket pazarolni arra, hogy majd most... hátha... de már tényleg... most már igazán... de nagyon.... de mostmár tényleg-tényleg...


Elég volt. Ha Isten meg akar változtatni, tegye. De nem fogok tovább úgy tenni, mint aki nem az ami. Nem hazudok Istennek, sem pedig magamnak. Őszinte vagyok és nyílt kártyákkal játszom, ilyen a stílusom.

2014. okt. 3. 14:53
 19/112 anonim ***** válasza:
60%

#17

Ez bődületes ostobaság!

Vallási meggyőződés csak, azzal meg tele a padlás de előre meg nem visz.

2014. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/112 anonim ***** válasza:
8%
Legalabb ne fognád Istenre Ő Szent.Ha azt mondja bűn akkor azt nem ő teremtte nem tőle van !Van egy könyv az a címe :disznók a szalonban.Ez a könyv a démonizációról szól érdemes elolvasni.
2014. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!