Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyes emberek miért útálják...

Egyes emberek miért útálják papokat? Itt most nem a médiára, mint tényezőre gondolok, hanem azon kívül is észrevettem idegenkedést, de talán a korom miatt még nem kaptam egyértelmű választ, csak kitérést. (15/F)

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 12:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én katolikusként eddig összesen két pappal találkoztam aki szimpatikus volt (pedig elég aktív egyházi éltet élek, sokkal találkoztam már). Egyszerűen sokszor annyira arrogánsak és lekezelőek tudnak lenni, hogy az nem minősíteném. Nehéz jó papot kifogni.
2014. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
üdv, kedves 9-es. szeretnélek tájékoztatni, hogy Jehova tanúi nem kapnak sem pénzt, sem egyéb ellenszolgáltatást a szolgálatukért. a vének sem. komolyan veszik Jézus kijelentését, hogy ingyen kaptátok, ingyen adjátok. talán meglepő, de a tanúk nem haszonszerzés miatt tanúk, és a véneknek nem állásuk a vénség, hanem felelősségük. tudom, hogy nehéz lehet ezt elképzelni egy olyan világban, ahol az egyházi vezetők dúskálnak a földi javakban, és, ahogy a biblia fogalmaz, Fényűzésben éltetek a földön, és érzéki gyönyörben leltétek kedveteket. Szíveteket meghizlaltátok a levágatás napján. Elítéltétek, meggyilkoltátok az igazságost természetesen tisztelet a kivételnek. :-)
2014. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!