Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy látjátok, van e egyáltalá...

Hogy látjátok, van e egyáltalán valamien értelme a Jehova Tanúival folytatott vitának?

Figyelt kérdés

Volt egy időszak amikor rengeteget vitatkoztam az itt "térítgető" Tanúkkal. Többek között K.W,Peanuts,gr.k,Zitus,sándor,István,24% és a többiek de rá kellett döbbennem,hogy ez az egész vita nem helyes és főleg nem Jézus szemében,és nem is beszélve aról,hogy nem keresztényhez méltó viselkedés.

-Tény és való,hogy Pál apostól bíztat;

" Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással."(2Tim.4:2)

...de azt is mondja,hogy teljes béketűréssel :)....nos ez nem mindig történt így és nem csak az én részemről hanem a másik oldalról sem.


A Jehova Tanúi között és a Kereszténység között nem csak a Szentháromság az örök vita hanem szinte az egész Biblia.


Miben értenek Ők egyet velünk? :)

-kérdem én...szinte semmiben.

Jézus Személye,ünnepek tartása,tiltása,menny.pokol,feltámadás,keresztelkedés,őszinte tiszta szeretet nem csk a hitt testvéreinkel szemben,kiközösítés, és azt hiszem még sorolhatnák pár fontos dolgot ami úgymond nem közös tanírás.


Na szóval,van e egyáltalán értelme a vitának...vagy csak időtöltésnek jó?


2014. nov. 9. 20:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a válaszokat!

Röviden csak annyit szeretnék írni,hogy úgy látom szinte mindannyian egyetértünk.

Pár szó erejéig engedjétek meg nekem egy annyit,hingy a kedves grkatyhoz szóljak.

Kérlek olvasd vissza az összes hozzászólásaidat,kommentjeidet amelyekre emlékszel és utána fogalmazd újra a választ erre a kérdésre. :)

Nem kötekedni akarok....én belátom,hogy jópárszor nem igazán keresztény módra viselkedtem,sőt voltak olyan megjegyzéseim amelyekre nem vagyok büszke de... :) azt hiszem nos megvolt az okom rá. :)

Mindenesetre remélem,hogy megbocsátattak nekem ezek a "szúró"szavak mint ahogy én is úgy szintén "elfelejtettem"azokat amelyek néha elég mélyen szívembe "hatoltak". :)

Visszatérve a kérdéshez,persze nem vagyok semmi jónak az elrontója :D szeretek beszélgetni,sőt néha túl sokat jár a szám,de ígérem,hogy ezután visszafogottabban állok hozzá az eszmecserehez amelyeket esetleg a Jehova Tanúival fogok folytatni a jövőben.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 10. 10:26
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Személy szerint nincs helye vitának, a biblia mint Isten szava nem vita tárgya.


Ahogy Péter irta a beszélgetésnek van értelme

Ha valaki vitának veszi az nagy baj, persze vannak tökéletlenségek, mind a két részől, de mi nem vitatkozunk, legalább is beszélgetést folytatok, nem vitát.


A Tanuk 239. országban egységesen hirdetik a biblia igazságait, akár afrikai nyelven, akár finn vagy angol nyelven, stb

Nagyon fontos, hogy a bibliának, vagy is Istennek legyen igaza, nem egyének gyözelmének egy másik ember felett

2014. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
13%
üdv, kedves kérdező. nos, Jézus szelíd, és alázatos szellemű, és arra buzdít mindenkit, hogy hasonlóan viselkedjen. Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek. az utolsó kommentedet látva te jó tanítványa vagy. béke :-)
2014. nov. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Más keresztények mást hisznek arról, hogy mit mond a Biblia. Ti körkörös érveléssel próbáljátok bizonyítani, hogy egyedül a ti egyházatok kiválasztott. Más keresztények hasonló állítása ugyanilyen megalapozott. Ti azt állítjátok, hogy egyedül ti értelmezitek helyesen a Bibliát; más egyházak ezt ugyanilyen megalapozottan állítják. A bibliai alap közös, de mégis mást olvas ki minden egyes egyház.
2014. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, ugye abban egyetértesz, hogy "Jehova Tanúi és a Kereszténység" ilyenforma szétválasztása nem kimondottan szerencsés húzás volt tőled? Sokan ilyenkor kapásból azért fogalmaznak így, mert a Tanúkat nem sorolják az ún. "kereszténység" közé, mármint ahogy ők értelmezik a "Krisztus követő" kifejezést. Te is ezért fogalmaztál így? Mert ha igen, már itt megbukik az elmélet, hiszen a keresztény szó definíciója is jelentősen eltér a különböző egyházak között, hiszen mást-mást jelent nekik az, hogyan kövessék Krisztust. :-)


Ugye megfigyelted, hogy az ellenünkben általad egy halmazba gyűjtött idézem: "Kereszténység" maga is gyakran végletekig megosztott ezen egyszerűnek tűnő definícióban való megegyezésben is?? És ezen egyet nem értésekből és ellentmondásokból következően beszélhetsz-e ŐSZINTÉN az általad említett "Kereszténységben" egységről, ténylegesen megmutatkozó testvéri szeretetről, mely fajtól, nemzetiségtől, stb. függetlenül megmutatkozik mindazok életében, akiket te "Keresztényként" azonosítottál? :-) Beszélhetsz-e egységről pl. a háromságban hívő egyházak esetében, vagy éppen ellenkezőleg, ezen Szentháromságban hívők gyakran olyan szinten megosztottak, hogy ez halálosan tragikus eseményekben mutatkozik meg közöttük?


De vegyük ezekhez hozzá a "Kereszténység" más jellemző, de korántsem Írás szerinti tanait, mint pl. a lélek halhatatlanságát és az erre épülő pokol tűzét. Így már három "egységes" tanításuk van, de vajon nagyobb valódi egységet mutatnak-e ezek a "Keresztények" egymás között? Nem, szó sincs róla. De folytathatnánk a sort még több egységesen vallott tantétellel, de vajon ezek egységessé teszik őket? A válasz megint csak NEM!


Akkor mond meg nekem őszintén kedves kérdező, miért kezelitek ti le Jehova Tanúinak a tanításait, melynek hatására ők ténylegesen és világméretekben egységesek és igazi krisztusi szeretetet tudnak felmutatni az ún. "Kereszténységgel" szemben?! :-)

2014. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"Miben értenek Ők egyet velünk? :)

-kérdem én...szinte semmiben."


Igen, bizony, ennek is köszönhetjük, hogy a fenti jellemzők igazak ránk, a "Keresztényekre" pedig nem. :-)

2014. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

"őszint

e tiszta szeretet nem csk a hitt testvéreinkel szemben"


Ez a mondat láthatóan nagyon nehezen jött össze ilyen-olyan okok miatt. :-) Lehet, hogy nincs is rendben minden ezzel az állítással? Mi elmegyünk mindenkihez a bibliai minta szerint (is), elvisszük azoknak is az evangéliumot, akik nem tudnák ezt másként megismerni, de engem még katolikus, református, baptista, stb-stb. nem keresett fel azzal összhangban, amit a Biblia meghagy a tanítványoknak, hogy tegyék (Máté 24:14).


Ja, még mielőtt néhányotoknál a "házról-házra" munka lenne a (nem Írás szerinti) kritika tárgya, még a munkahelyemen sem, de máshol sem hozták el nekem a "Kereszténység" képviselői azt az evangéliumot, amit Jehova a szent Szavában leíratott.


Akkor hogyan és miben is mutatkozik meg a "nem csupán a hittestvérek" felé kimutatott "szeretet"???

A karitatív szolgálatokban netán? A Biblia szerint az ilyen jellegű munka (melyet egyébként MINDEN keresztény tanítványnak tennie kéne a lehetőségeihez képest, nem pusztán egyes embereknek főállásban), tehát az ilyen jellegű anyagi természetű munka ad-e örök életet? Mert én úgy tudom, hogy a Biblia nem ettől teszi függővé a megmentést. Ugye te is így tudod? Mert akkor ebben már egyet is érthetünk végre, oké? :-)

2014. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Tisztelt 24%! :)


Már hiányoltam személyedet... :)

Kihagyom inkább szokásos választ és csak annyit szeretnék kérdezni tőled,hogy te tényleg Keresztény vagy?-mert én úgy tudtam,hogy ti Tanúk nem igazán nevezitek magatokat annak.

Mert ha te Kereszténynek nevezed magad akkor nekem egy hatalmas nagy kő esett le a szívemről és boldog vagyok mert az a jele,hogy végre Ti kedves Tanúk is megértettétek a Szentháromság lényegét... :)

Elmondom,hogy miért ha megengeded-szóval ha Te azt mondod,hogy Krisztusi vagy akkor nincs szükséged külön egy "Jehovára"...ahogy ismerlek azt hiszem megérted,hogy mit szeretnék ezzel mondani. :)


Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 10. 19:23
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! "Úgy tudod"? Honnan van ez az információd, mert hogy nem tőlünk, az biztos?!


A további megállapításaid mókásak, de sajnos erőtlenek, mert nem sok közük van Isten Szavához, tudod ahhoz az Istenhez, akit Jehovának hívnak, az Ő Szaváról beszélek, mert ugye nem Jézus ihlette a bibliát.


"... ha Te azt mondod,hogy Krisztusi vagy akkor nincs szükséged külön egy "Jehovára" ..."


Miért is? Jézusnak nem volt tán szüksége Rá? :-) Neki nem volt "Istene" Jehova, csakúgy mint nekünk? Jézus nem nevezte-e az Istenét az "egyedüli igaz Istennek"?

2014. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Ki az, aki legyőzi a világot, ha nem az, aki hiszi, hogy Jézus az Isten Fia? 6 Ez az, aki víz és vér által jött el: Jézus Krisztus; nemcsak a vízzel, hanem a vízzel és a vérrel. És a szellem az, ami tanúskodik, mert a szellem az igazság. 7 Mert hárman vannak, akik tanúskodnak, 8 a szellem, a víz és a vér, s a három egyetértésben van.

9 Ha az emberektől való tanúságot elfogadjuk, az Istentől való tanúság nagyobb, mert az Istentől való tanúság az a tény, hogy tanúskodott a Fiáról. 10 Aki hisz az Isten Fiában, annak megadatott a saját esetében a tanúság. Aki nem hisz az Istenben, az hazuggá tette őt, mert nem hitt az adott tanúságban, amellyel az Isten tanúskodott a Fiáról. 11 Az adott tanúság pedig az, hogy az Isten örök életet adott nekünk, és ez az élet a Fiában van. 12 Akinél ott van a Fiú, annál megvan ez az élet; akinél nincs ott az Isten Fia, annál nincs meg ez az élet nos, a kérdés az, hiszitek-e, hogy Jézus Isten fia, vagy azt hiszitek, hogy ő az Isten? béke

2014. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!