Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kategóriába lehetne...

Milyen kategóriába lehetne sorolni a Jehova Tanúi vallást?

Figyelt kérdés

Kereszténység,vagy inkább judaizmus vagy esetleg más kategóriához tartozik?

És nagyságrendüleg is érdekelne,hogy mennyire áll a "toplistán"? Egyre többen vannak vagy pont fordítva,csökken a létszámuk?

Azt szokták mondani,hogy ami nem Istentől van az nem fog megmaradni...akkor mi az igazság?



2014. nov. 11. 09:23
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

Köszönjük Péter mint mindig most is bizonyitottad hogy nem vagy ellenséges, még ha nem is értünk mindenben egyet.


GrKaty nagyrészt vázolta az igazságot, bár sokakat nem érdekel vagy alapvetően elleségeskedésből elútasitóak, de sajnos igy nem tudják a Felebaráti szeretetet gyakorolni, pedig ez a második legnagyobb paranscolat jézus szavaiban


Igen, mi kereszténynek valljuk magunkat, mivel a biblia azt irja, hogy aki Jézus követője és törvényeinek alapelveinek nem csak hirdetrője de annak megtartója is az kereszténynek mondható.


Vegyük például ezt:

(János 13:33, 34) . . .. 34 Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.


És hogy szeretett Jézus minket?

az életét sem kimélte értünk adni.

Ki az aki igy tudná egy embertársát szeretni?


Aki kimutatja a Krisztusi szeretetet az önfáloldozó, s ha kell lemond a saját kényeméről, vagy akár az életéről a Testvéreiért, erről ismerhető fel Jézus követője.


Te meghalnál értem?...

2014. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
0%

A kereszténység egy kirekesztő gondolkodás. Érdemes megvizsgálni, hogy melyik kereszténység miképpen rekeszt ki más Újszövetséget használókat a maga köreiből.

Az egyik például használja az anyaszentegyház kifejezést és ezzel megoldja a problémát.

A másik az evangéliumi kereszténységet és ezzel szintén kirekeszt.

Nekem szimpatikusabb, ha kimondjuk: aki magát kereszténynek gondolja, az legyen az, hiszen az önmeghatározása szerint az.

Szektázni nem tudom érdemes-e, mert a szektának is van egy csomó értelme (igaztól való elhajlás, kiszakadtak, zárt csoport, stb.).

Isten véleményét találgatni ilyen ügyekben kissé nevetségesen hat.

Például pont Jehova Tanúinál hallottam, hogy vasárnap azt fejtegette a beszélőjük, hogy Isten nem szereti a bluest. Kb. ilyen bárgyúnak találom, amikor mi akarunk Isten nevében kategorizálni.


Komolyan gondolom, hogy emberellenesebb népséget nem láttam, mint az elkötelezett hívőket. Ahogy valaki alatt megerősödik a talaj, első dolga kirekeszteni mindenkit a hitből, aki nem ért vele egyet. Na, most mi van? Ezt kell tennie annak, aki magát Jézus követőjének vallja (keresztény = Krisztust követők)?

2014. nov. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
26%

Hét millióan vannak, és a XIX. században alakultak, ami még nem olyan régi.

Nem keresztények, mivel Jehova bevallottan nem azonos a keresztények Istenével.

2014. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

"Nem keresztények, mivel Jehova bevallottan nem azonos a keresztények Istenével."


Ezt szeretem a hívő emberekben!

Kinyilatkoztatnak, mintha ők maguk lennének a végső igazság megkérdőjelezhetetlen forrása.

Jehova Tanúi szerint az, akit ők Jehova néven neveznek, azonos az újszövetségi Atya személyével. Tehát ez a kijelentés, hogy "bevallottan nem azonos a keresztények Istenével" hamis, mert maguk Jehova Tanúi nem ezt vallják.

Az más kérdés, hogy a "bevallást" és a közölt értékelést valakik biztosan mondják (ha más nem, akkor minimum az, aki ezt ide okádta), de ez csak egy állítás, nem több.


Fel kell állítani valami határt, hogy kinek az önbesorolását fogadjuk el és kiét nem. Ki jogosult ezt a határt felállítani? Itt kezdődik a probléma - és ez egyben megválaszolja a kérdező kérdését is. Ha a 13. hozzászólót kinevezzük erre a szerepre (kvázi isteni rangot adományozunk neki, elismerve végtelen bölcsességét), akkor Jehova Tanúi nem keresztények. Ha Jehova Tanúi kezébe rakjuk, az sem sokkal jobb, mert szerintem ők is kizárnának másokat az igaz hitből (gondolom, de nem tudom).

Most akkor ki jogosult a határok megállapítására?

2014. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
A Biblia jogosult kedves utolsó, csakis a Biblia, vagyis Isten Szava jogosult annak a meghatározására, hogy mi az igazság. :-)
2014. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
nos a 7 millión vannak már elévűlt, most már 8 millióan vannak, az évenként megtartott emlékünnepükün idén 18 000 000-nál többen voltak. ezzel mármint a 8 000 000-val többen vannak, mint a svájcban élők, majnem annyian, mint magyarország lakossága. folyamatosan nő, 120 000 gyülekezet minden országban ott vannak, még ott is, ahol tiltva vannak. guiness rekordjuk is van, legnagyobb példányszámban előálított havi kategóriában messze a legtöbb az örtorony, az ébredjeteket előzi. a vér nélküli orvoslás divat lett, jobbá és olcsóbbá teszi az egészségügyet, az európai bíroságokon sorra nyerik a pereket, franciaországnak is visszakellet fizetni a tanúknak azt, kamatostól, amit elvettek a francia tanúktól nemrég. a szervezet eladta a manhattani épületkomplexumát, 100 hektáron építkeznek jelenleg. érdemes az megnézni a kisfilmet az építkezésükről, egy csomó olyan dolgot tudtam meg róluk, amit eddig nem. önfentartó élelmezésük van, rengeteg növényt termesztenek, saját kecsapot álítanak elő, állatokat tenyésztenek, termelik nekik a kukoricát, stb. nagyon komoly!
2014. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Érdekes a kedves utolsó válaszíró válasza... :)


Amire én csak ennyi tudok mondani;


" Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt. Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok."(Mt.7:14-15)


Tudja valaki,hogy mi a szaduceusok vallástétele? :)

Hát a farizeusokét? :)


Nos visszatérve a jelen modern világunkba,akkor az a keskeny út vajon az lehet amit az Őrtorony mutat?

Van köze a "pénz úrához"a terjeszkedésüknek?

Én minden kedves Tanút csak arra kérek,hogy tegye fel magának ezt a kérdést.


Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 12. 16:24
 18/42 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Emberi kategóriák szerint Jehova Tanúi nem tartoznak az ún. "kereszténység" főáramához, mivel jelentős tanításbeli eltérések vannak a magukat kereszténynek nevezők többsége és a Tanúk bibliai tanításai között.

Megdöbbentő, amikor valaki először szembesül az említett "keresztény" tanítások és a Biblia ellentmondásaival. Menten értelmet nyer az a sok-sok kereszténységet bíráló kritika, hiszen rá kell jöjjünk, mennyi mindenben eltértek a Szentírástól a magukat hamisan keresztényeknek nevező csoportok többségben.


Tehát mi Jehova Tanúi, valóban nem tartozunk ezen kereszténységhez, mert a Biblia szerint azok hitehagyott felekezetek, amelyek ráadásul ragaszkodnak is a nem Írás szerinti, emberi hagyományaikhoz. A gyümölcseik is általában ennek megfelelően alakulnak, vagyis élő megtestesítői a Jézus által "rossz gyümölcsöket" termőknek. Ki tagadhatná, hogy a kereszténység általában igen rossz hírnevet szerzett a világban, pedig hát az első sz-i igaz kereszténység még békében és valódi krisztusi szeretetben élt egymással ás mindenki mással.

2014. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Tanú válaszoló ezt írod;


"Tehát mi Jehova Tanúi, valóban nem tartozunk ezen kereszténységhez, mert a Biblia szerint..."


A "Biblia szerint" tudod mi van írva? :)


" Mert az egész törvény ez egy ígében teljesedik be: Szeresd felebarátodat, mint magadat."(Gal.6:14)


Nos kedves barátom te szeretsz engem? :)

Én nem vallom azt amit te,viszont hiszek Istenbe! :)

2014. nov. 12. 16:46
 20/42 anonim ***** válasza:

"Nos visszatérve a jelen modern világunkba,akkor az a keskeny út vajon az lehet amit az Őrtorony mutat?"


Így van, hiszen szinte minden fontos bibliai tanítást helyreállítottunk, mivel torz és félrevezető filozófiákkal megmérgezték azt. A mérgezés pedig tudjuk, hogy nem jó hatással van az emberekre. Bizony, éppen ilyen pusztító hatása van azon magukat kereszténynek tartó százmilliók életére is az a szellemi méreg, amit kapnak! Az ok/okozat törvényét nem lehet meghazudtolni. MINDENKI úgy cselekszik, ahogy tanulta, amilyen tanítást, eszmét a szívébe zárt. Jehova Tanúi, mint CSOPORT, ezért békések és tudnak világméretekben is szeretetben együtt élni. A legtöbb magát kereszténynek valló pedig ezért nem. Ez ilyen egyszerű.


Lehet ezt persze kétségbe vonni, meg félremagyarázni, mint a kedves kérdező a fenti sejtelmes kérdésével, meg az ezt megelőző bibliai idézetével, de a tények makacs dolgok. :-)


"Van köze a "pénz úrához"a terjeszkedésüknek?"


Jehovához van köze! Ugyanis az utolsó centig arra a világméretű munkára költjük az önkéntes adományokat, amelyet SENKI MÁS nem tesz rajtunk kívül. Vagyis hogy ennyi nyelven hirdetjük a bibliai igazságot(!), valamint ehhez nyomdaipari hátteret biztosítunk.

2014. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!