Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kategóriába lehetne...

Milyen kategóriába lehetne sorolni a Jehova Tanúi vallást?

Figyelt kérdés

Kereszténység,vagy inkább judaizmus vagy esetleg más kategóriához tartozik?

És nagyságrendüleg is érdekelne,hogy mennyire áll a "toplistán"? Egyre többen vannak vagy pont fordítva,csökken a létszámuk?

Azt szokták mondani,hogy ami nem Istentől van az nem fog megmaradni...akkor mi az igazság?



2014. nov. 11. 09:23
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

"Nagyon úgy néz ki hogy nem. Már ha akarnál sem tudnál ellent mondani az Őrtornyotok által kikiáltott igazságoknak és szembemenni velük, annyira mélyen beférkőztek az elmédbe. De ez sem jó megfogalmazás, mert igazából saját akaratod sincs már, csak híven bólogatsz mindenre, amit írnak, mondanak."


Ezért van az, hogy én a bibliából érvelek és alá is tudom támasztani az igazamat, ellentétben veled? :-) Ja, persze, "öndicséret", hogyne, hogyne.

Nem, ez egyszerű tény.


Kiegészíteném:

"Egy szervezetet egyrészt a működése, céljai alapján (sőt, ami sokkal fontosabb, a CSELEKEDETEI alapján), másrészt az azt alkotó tagok alapján lehet megítélni (vagyis amit te csinálsz, az általánosítás - szubjektív értékítélettel - egyes tagokról az egész szervezetre, ez semmilyen szabályban nem helyes). Ez alapvető íratlan szabály egy szervezettel kapcsolatban."


"Egyébként pedig nem személyeskedtem, több hozzászólásodban is bizonyítottad, hogy bárki bármit ír, mindig csak a Tanúknak (vagyis neked) lehet igaza(d)."


Még mindig ugyanaz a verkli. :-) Egynémely dologban, a amikről szó volt, hogy igaza van-e a Tanúknak, a Biblia döntse el. Márpedig az eldönti, ha hagyod. Mi nem csak "hisszük", hogy a Biblia igazságát tanítjuk, hanem tudjuk is bizonyítani.


"Mellesleg ezzel te általánosítottál, hiszen a TanúK nevében jelentetted ki, hogy igazuk van, és nem a saját magad nevében, hogy igazad van. Látod-látod, megint csak más szemében a szálkát... :)"


Jehova Tanúi hivatalos tanításairól beszélek.

2014. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

"Ezt a részt azért másoltam be, mert az utolsó bekezdésedben erre a 32-es válaszra hívtad fel a figyelmem. Kérdésem: hol és mikor állítottam, hogy amit megismertünk és tudunk, az a mi egyedüli érdemünk?"


Sehol, de nem is erről volt szó. Egyébként meg már csak ezért sem kellene kérkedned vele, ha még csak nem is egyedül a ti érdemetek.


"Mitől "öndicséret" azt állítani, hogy meggyőződésem, miszerint Jehova Tanúi egy-egy bibliai igazságban a Bibliát tanítják?!"


Ez meg már csak színtiszta csúsztatás, ugyanis korántsem erről volt szó a négy-öt hozzászólásodban. Épp te írtad, hogy milyen szar, mikor kiforgatják a szavaid értelmét, és pont erre gondoltam, mikor írtam, hogy a szavak értelmének kiforgatása éppen hogy pont a ti fegyveretek. Ismét bevetetted, ismét csak erősíted a rólatok kialakult sztereotípiákat... És akkor még te vagy felháborodva.


"Egyébként tény, hogy az, amit tesz Jehova szervezete, az Isten bibliai akaratának a cselekvése, melyben sok mindenben rekord mennyiséget kell hogy produkáljon: nyelvi fordítások száma, nyomdaipari kapacitás volumene, stb, stb."


És megint csak ott tartunk ahonnan elindultunk, hogy megy az önfényezés, a kérkedés. Persze, megint csak nem fogod érteni, hogy miért írom ezt...


"A finanszírozásunkat is állandóan megkérdőjelezik, sőt biznisznek állítják be."


Az is. Csak te ezt nem látod, vagy látod ugyan, de mélységesen tagadod. Ha előző, akkor el is hiszed, és jól meg vagy vezetve, ha utóbbi, akkor meg te is valamiféle vezető vagy a brigádban, és érdeked, hogy tagadjad.


"Nem a mi dicsőségünk még az sem, hogy létezünk. Hát még az az igazság, melyet hirdetünk."


De azért kérkedni jó vele, igaz? :)


"Ezért van az, hogy én a bibliából érvelek és alá is tudom támasztani az igazamat, ellentétben veled? :-) Ja, persze, "öndicséret", hogyne, hogyne.

Nem, ez egyszerű tény. "


Nem. Tény az, hogy egy akarat nélküli agymosott Tanút faragtak belőled, te meg még véded is őket. Szép munkát végeztek veled, le a kalappal előttük.


"vagyis amit te csinálsz, az általánosítás - szubjektív értékítélettel - egyes tagokról az egész szervezetre, ez semmilyen szabályban nem helyes"


Az emberek döntő többsége így tesz, ezért írtam, hogy íratlan szabály. Ezt pedig a szervezetek nagyon jól tudják, kár hogy te nem vagy vele tisztában. Ezért adnak a szervezetek a tagjaik megjelenésére, ruházatára, ápoltságára, viselkedésére, beszédmódjára, satöbbire, ki ki melyik paramétereket tartja fontosnak. Még egy egyszerű étteremben is megszabják, hogy milyen ruhában kell lennie a pincéreknek, milyen hajviselete lehet, satöbbi, hogy ne rontsák a szervezet (étterem) megjelenését. Nemhogy még egy több milliós taglétszámmal rendelkező szervezet esetében :) Csak ott más léptékkel nézik a dolgokat mint egy étterem esetében, más paraméterek a fontosak.


"Még mindig ugyanaz a verkli. :-) Egynémely dologban, a amikről szó volt, hogy igaza van-e a Tanúknak, a Biblia döntse el. Márpedig az eldönti, ha hagyod."


Na épp ez az, hogy te nem a Biblia vagy, akkor meg miért te akarod folyamatosan eldönteni, hogy mi az igazság? :)

2014. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!