Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kategóriába lehetne...

Milyen kategóriába lehetne sorolni a Jehova Tanúi vallást?

Figyelt kérdés

Kereszténység,vagy inkább judaizmus vagy esetleg más kategóriához tartozik?

És nagyságrendüleg is érdekelne,hogy mennyire áll a "toplistán"? Egyre többen vannak vagy pont fordítva,csökken a létszámuk?

Azt szokták mondani,hogy ami nem Istentől van az nem fog megmaradni...akkor mi az igazság?



2014. nov. 11. 09:23
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
**apavető tézis= alapvető tézis :D :D
2014. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Vidiripi, te most miért gúnyolódsz, főleg miért a bibliai igazsággal?"


Nem gúnyolódom. De amikor igazságról van szó akkor a tanúknál azt a Vezető Testület határozza meg!

S nincs apelláta azt kell elfogadni. Ha hiszed ha nem!


"Vagy neked teljesen idegen, hogy Jehova képesített embereket használt és használ fel arra, hogy vezessék a szolgáit, méghozzá szervezet keretek között?"


Nagyon is jól tudod hogy nem idegen azt is tudod jól hogy miért!


"Tökéletlen, maguk is gyakran tévedő embereket, akik viszont hitet tettek arra, hogy cselekedjék Isten akaratát."


Én is az vagyok ,tökéletlen ,gyakran tévedő ,hívő ember!


"És ha egyesek ezt látják "magamutogatásnak", akkor ezzel csak bizonyítják, hogy igazuk van a Tanúknak, mert ha a Tanúk szorosan azt szeretnék tenni, amit Isten a bibliában meghatározott, és mások ezt negatív és torz módon értékelik, akkor egyértelmű, hogy nem a Tanúk értékítéletével van a baj. :-)"


Csak tudod ez másoknak úgy jön le hogy a tanúk saját magukat dicsőítik. Ez váltja ki a negatív hozzá állást. Tudod szokták mondani hogy: Az öndicséret "büdös"!

Értsd ahogy akarod de sok embernél ilyen érzéseket kelt amikor erről van szó.

Most akkor én is kezdjem el fényezni magamat hogy ezt meg azt tettem meg támogattam embereket. A gyülekezetem tagjai itt meg ott segítettek stb.

Szerinted mit generálna ez? A tanúk meg folyton hangoztatják mindenkinek. Mert ha csak maguk között tennék akkor oké de a nagy nyilvánosságnak mondják és közben meg sírnak hogy üldözik őket. De Jézus nem dicsekedett azzal amit tett. Beszéltek helyette azok akikkel megcselekedte. Beszélt róla a nép. Nem saját maga vagy a tanítványai hangoztatták azt amit tett. Nem tudom hogy érted e mire akarok célozni!

2014. nov. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

"Akkor sok siránkozás után kimondható? JT: Egy magát kereszténynek nevező szekta, amely nem hiszi Jézus Krisztus emberi-isteni természetét."


1. Utána kéne nézned, hogy mit jelent a "szekta" szó és hogy Jehova Tanúi honnan eredeztethetőek a Biblia szerint.


2. De Jehova Tanúi hisznek abban, hogy Jézus isteni természetű lény. De jó is lenne, ha tudnád, hogy mit támadsz! :-)


"Amely pedig az egyén realizációja szempontjából apavető tézis. Istenek járkáltak a Földön, azt OLümposzon még veszekedek is egymással, félistenek is voltak,a titánok, emberek is járkáltak/járkálnak (egy páran:D)

de aki teljesen ember és teljesen Isten az EGY van-volt-lesz - ami Urunk Jézus Krisztus."


A mitológiát kevered az féligazsággal? Ugyanis Jézus a földön CSAK ember volt, méghozzá tökéletes ember, mint Ádám a bűne előtt. De az égben szellem személy, mint amilyen annak előtte volt, nem "emberi természetű" is. Ezt sehol sem olvasod a bibliában.

2014. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

"T. válaszoló! Nem gondolod, hogy Jehova Tanúi a SZABAD AKARATUKBÓL teszik a jót? Na látod, megint csak bizonyítottad az előző válaszomat. :-)"


Épp pár hozzászólással korábban bizonygattad, hogy Jehova használ fel titeket a térítésre, ti pedig engedelmeskedtek neki. Ez nem éppen a szabad akarattal rendelkező emberre, hanem sokkal inkább egy marionett bábura jellemző. Tekintve főként, hogy az Őrtorony vezetői azok, akiknek az utasításait teljesítitek vakon, miközben meg Jehovával takaróztok folyamatosan.


"Ez sem igaz, mert Jehova Tanúi éppen hogy az LEGÖNKRITIKUSABB szervezet, mint SZERVEZET! Éppen ezt szeretnék a felületes vádaskodók folyton felhasználni ellenünk. "


Valóban a legönkritikusabb lenne? Tudod egy szervezet az azt felépítő tagokból áll. Te is tag vagy, és folyamatosan azt bizonygatod, hogy mindig csak a Tanúknak van igazuk, ez tisztán kitűnik az eddigi 4-5 válaszodból. Ennyit jelent számodra a híres önkritika? Akkor eléggé fogalomzavarban vagy, véleményem szerint.


Nem beszélve arról, hogy továbbra is folyamatosan hozod a formád a fennhéjázó önteltségedet illetően... Ez megint csak nem az önkritika ismertetőjegye.

2014. nov. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

""T. válaszoló! Nem gondolod, hogy Jehova Tanúi a SZABAD AKARATUKBÓL teszik a jót? Na látod, megint csak bizonyítottad az előző válaszomat. :-)"


Épp pár hozzászólással korábban bizonygattad, hogy Jehova használ fel titeket a térítésre, ti pedig engedelmeskedtek neki. Ez nem éppen a szabad akarat ..."


Talán ha nem forgatnád ki a szavaimat ...! Ha fel tud használni Jehova valakit a maga oldalán a jóra, akkor ahhoz nem kell szabad akarat? Nem én döntöm el, hogy engedelmeskedem-e neki??? Vagy tán úgy képzeled el Istent, mint aki erőszakkal kényszerít bárkit is arra, hogy szolgálja Őt?

2014. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

""Ez sem igaz, mert Jehova Tanúi éppen hogy az LEGÖNKRITIKUSABB szervezet, mint SZERVEZET! Éppen ezt szeretnék a felületes vádaskodók folyton felhasználni ellenünk. "


Valóban a legönkritikusabb lenne? Tudod egy szervezet az azt felépítő tagokból áll."


Ezért írtam, hogy mint szervezet! Nem véletlenül írtam. Nem egyes tagokról kell személyeskedő és általánosító véleményt mondani.


"Te is tag vagy, és folyamatosan azt bizonygatod, hogy mindig csak a Tanúknak van igazuk, ez tisztán kitűnik az eddigi 4-5 válaszodból."


Ez sem igaz! Látod, látod, ez megint általánosítás a részedről. Szó sem volt itt (de másutt sem) "mindenről", csak a felmerült bibliai kérdésekben lehet esetleg igaza Jehova Tanúinak. De ebből a negatív hangvételedből nekem csak az szűrődik ki, hogy a legnagyobb szívfájdalmat neked az okozza, hogy vannak, akik ki merik jelenteni, hogy másokkal szemben netán igazuk lehet a bibliai tanításokban. Ez elég szomorú. Pedig ez ettől még egyáltalán nem "fennhéjázás".


"Ennyit jelent számodra a híres önkritika? Akkor eléggé fogalomzavarban vagy, véleményem szerint."


Miért kéne nekem ezért önkritikát gyakorolnom? Megsértettelek személyedben? Vagy tán azért, mert ha nem "mindenben", de az itt felmerült bizonyos bibliai kérdésekben állítom, hogy a Tanúknak igazuk van? Nos, ezért kéne nekem önkritikát gyakorolnom?!

2014. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

"Talán ha nem forgatnád ki a szavaimat ...!


Ugye milyen szar, mikor kiforgatják a szavaidat? Te is pont ugyanezt teszed, de persze más szemében a szálkát... :)

Egyébként pedig nem forgattam ki a szavaidat. Olvass vissza, hogy miket írtál.


"Ha fel tud használni Jehova valakit a maga oldalán a jóra, akkor ahhoz nem kell szabad akarat? Nem én döntöm el, hogy engedelmeskedem-e neki???"


Nagyon úgy néz ki hogy nem. Már ha akarnál sem tudnál ellent mondani az Őrtornyotok által kikiáltott igazságoknak és szembemenni velük, annyira mélyen beférkőztek az elmédbe. De ez sem jó megfogalmazás, mert igazából saját akaratod sincs már, csak híven bólogatsz mindenre, amit írnak, mondanak.


"Ezért írtam, hogy mint szervezet! Nem véletlenül írtam. Nem egyes tagokról kell személyeskedő és általánosító véleményt mondani. "


Én meg ezért írtam, hogy egy szervezet az azt felépítő tagokból áll. Én úgyszintén nem véletlenül írtam :)

Egy szervezetet egyrészt a működése, céljai alapján , másrészt az azt alkotó tagok alapján lehet megítélni. Ez alapvető íratlan szabály egy szervezettel kapcsolatban.

De ha ezt félre is tesszük, akkor meg az tűnik ki bújtatottan a megfogalmazásodból, hogy te nem is tartozol a szervezethez, így a te stílusod alapján csak téged ítéljelek meg, és ne a szervezetet.


Egyébként pedig nem személyeskedtem, több hozzászólásodban is bizonyítottad, hogy bárki bármit ír, mindig csak a Tanúknak (vagyis neked) lehet igaza(d). És még büszke is voltál rá, szóval ezt megemlíteni számodra inkább dicséret, mintsem személyeskedés, nem gondolod? :)


"Ez sem igaz! Látod, látod, ez megint általánosítás a részedről. Szó sem volt itt (de másutt sem) "mindenről", csak a felmerült bibliai kérdésekben lehet esetleg igaza Jehova Tanúinak."


Nem igaz-e? Olvass már vissza, legalább saját magad ne hazudtold meg :D

Az meg már megint csak szépítgetés, hogy "lehet esetleg igaza". Minden hozzászólásodban kihangsúlyoztad, hogy megint csak a Tanúknak van igaza, vagy nem így volt? Mellesleg ezzel te általánosítottál, hiszen a TanúK nevében jelentetted ki, hogy igazuk van, és nem a saját magad nevében, hogy igazad van. Látod-látod, megint csak más szemében a szálkát... :)


"De ebből a negatív hangvételedből nekem csak az szűrődik ki, hogy a legnagyobb szívfájdalmat neked az okozza, hogy vannak, akik ki merik jelenteni, hogy másokkal szemben netán igazuk lehet a bibliai tanításokban."


Nem is vártam, hogy bármi mást is sikerülne majd leszűrnöd belőle...


"Miért kéne nekem ezért önkritikát gyakorolnom? Megsértettelek személyedben? Vagy tán azért, mert ha nem "mindenben", de az itt felmerült bizonyos bibliai kérdésekben állítom, hogy a Tanúknak igazuk van? Nos, ezért kéne nekem önkritikát gyakorolnom?!"


Nem sértettél meg, így tűnt netán? :) Csak beszélgetünk.

Innentől pedig gondold ide Vidiripi #32 hozzászólásának teljes utolsó bekezdését (hadd ne idézzem be az egészet, szépen megfogalmazta).

No épp ezért kellene egy kis önkritikát gyakorolnod.

2014. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

""És ha egyesek ezt látják "magamutogatásnak", akkor ezzel csak bizonyítják, hogy igazuk van a Tanúknak, mert ha a Tanúk szorosan azt szeretnék tenni, amit Isten a bibliában meghatározott, és mások ezt negatív és torz módon értékelik, akkor egyértelmű, hogy nem a Tanúk értékítéletével van a baj. :-)"


Csak tudod ez másoknak úgy jön le hogy a tanúk saját magukat dicsőítik. Ez váltja ki a negatív hozzá állást. Tudod szokták mondani hogy: Az öndicséret "büdös"!"


Ezt a részt azért másoltam be, mert az utolsó bekezdésedben erre a 32-es válaszra hívtad fel a figyelmem. Kérdésem: hol és mikor állítottam, hogy amit megismertünk és tudunk, az a mi egyedüli érdemünk? Ezt már Vidiripi sem először mondja, de ettől még nem lesz igaza. Mitől "öndicséret" azt állítani, hogy meggyőződésem, miszerint Jehova Tanúi egy-egy bibliai igazságban a Bibliát tanítják?! Én ezt képviselem, ettől én fennhéjázó vagyok?


"Most akkor én is kezdjem el fényezni magamat hogy ezt meg azt tettem meg támogattam embereket. A gyülekezetem tagjai itt meg ott segítettek stb."


Te itt személyes dicsekvést említesz, de a szervezet egészének az Isten áldásával kísért munkája teljesen más terület, főleg, hogy természetszerűleg állandóan megkérdőjelezik a tényeket. Erről akkor beszélünk, ha szóba hozzák. Egyébként tény, hogy az, amit tesz Jehova szervezete, az Isten bibliai akaratának a cselekvése, melyben sok mindenben rekord mennyiséget kell hogy produkáljon: nyelvi fordítások száma, nyomdaipari kapacitás volumene, stb, stb. A finanszírozásunkat is állandóan megkérdőjelezik, sőt biznisznek állítják be. Ezekre érkező válasz talán nem öndicséret.


"De Jézus nem dicsekedett azzal amit tett. Beszéltek helyette azok akikkel megcselekedte. Beszélt róla a nép. Nem saját maga vagy a tanítványai hangoztatták azt amit tett. Nem tudom hogy érted e mire akarok célozni!"


Nem, te jól félremagyarázod. Jézus kellőképpen kihangsúlyozta, hogy MINDENT Jehovának köszönhet. Ennek mintájára ezt Jehova Tanúi is ugyanilyen szellemben megteszik. Nem a mi dicsőségünk még az sem, hogy létezünk. Hát még az az igazság, melyet hirdetünk.

2014. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"Jézus kellőképpen kihangsúlyozta, hogy MINDENT Jehovának köszönhet" -ezt azt hiszem, csak a szektátok hallja így az evangéliumokból.38-as kérek egyetlen helyet, ahol ez Jehova szerepel, amint Jézus Krisztus mondja.

Az ATYA - ez mondja mindig

τῷ ὀνόματι τοῦ πατρός -az Atya nevében

πατρός = Atya

2014. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

ne Jehovázzatok már annyit


Jn10,30 ἐγὼ καὶ ὁ πατὴρ ἕν ἐσμεν.

Én és az Atya egy vagyunk.

Ezt mondja a mi Urunk, Jézus Krisztus.

2014. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!