Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Háromság vagy egy Isten? Csak...

Háromság vagy egy Isten? Csak hívök válaszát várom.

Figyelt kérdés

Konkrét válaszokat szeretnék arra,hogy :

Jézus szerint miért az elsö minden parancsolatok közül,hogy " a mi Istenünk egy Ùr?"-ha ö is Isten??


Miért nem tud Jézus az utolsó napról és óráról ha ö is Isten?


Hogy lehet Jézusnak kezdete,ha ö is Isten?(Példab.8/22;Jelenések 3/14)


(János 5/26)"Mert amiként az Atyának élete van önmagában,akként ADTA a Fiúnak is,hogy élete legyen önmagában."Vajon Istennek nincs magától élete önmagától,úgy kell kapnia???


Jézus neve:a Messiás ,olajjal felkent föpapra vonatkozott,valamint királyokra,bírákra kizárólag.Miért esküdött meg az ùr,hogy ;pap vagy te minörökké Melkisédek rendje szerint?(Zsidó 7/21)-ez most kinevezés,vagy leminösítés akkor?


"Az én tudományom nem az enyém,hanem azé,aki küldött engem."(János 7/16).Isten mindentudó,akkor hogy van ez??



Hogy tudta Isten kegyelméböl megízlelni a halált ha Ö is Isten,és miért lett a halál elszenvedéséért dicsöséggel és tisztességgel megkoronázva ha ö Isten??Lehet Isten nagyságát überelni??(Zsidó 2/9)


Miért kellett öt szenvedések által tökéletessé tenni??Hiszen Isten tökéletes!


Miért kellett öt felhatalmazni,felkenni Istennek(Csel.5/29;2/33-36)ès miért nyerte el a Szent Lelket az Atyától??Isten minden hatalommal rendelkezik!!De csak azután tudta kitölteni a tanítványokra,miután elnyerte azt az Atyától.Nem érdekes??Már csak azért is,mert egyesek szerint a Szent Lélek egy Isten.Öt töltötték ki a népre??


Ha a Szent Lélek nem Isten lelke,akkor mi értelme van a következö igeversnek??(a Kor.2/11)"Ki ismeri az ember belsö dolgait,ha nem a benne lakó emberi lélek?Hasonlatosképpen Isten titkait sem ismeri senki,csak Isten lelke."


(János 20/17)"Felmegyek az én Atyámhoz,és a ti Atyátokhoz

,az én Istenemhez,és a ti Istenetekhez."Ez az ige is érdekes a háromság tükrében.Hogyan érti ezt Jézus,ha ö Isten???Az Istennek is van Istene???


(Jel.3/12)"...felírom reá az én Istenemnem nevét,és annak városának nevét,az új Jeruzsálemét,mely az égböl száll alá az én Istenemtöl."ki odafönt Jézus Istene ha ö egyenlö az Atyával???


Miért nevezi Isten Jézust szolgájának,ha ö Isten???(Èsa.42/1;Máté 12/18)


"Jézus még nem dicsöittetett meg"(János 7/39)Ha János szerint Jézus Isten,akkor miért kellett megdicsöíteni??



Miért kellett mindenben tökéletes úgy cselekednie,úgy beszélnie,ahogy az Atya tanította???Hiszen egy Istent nem lehet tanítani!!Márpedig lejövetele elött lett tanítva,ha az Atya tanította.(János 8/28)


Miért kell naki csak addig uralkodnia,míg Isten lábai alá veti ellenségeit?Miért nem maga veti alá magának ha ö mindenható??(1Kor 15/25)


Miért kell visszaadnia a hatalmát,ha ellenségei lábai alá lettek vetve?Isten vissza tudja adni a hatalmát??-Kinek?(1Kor 24/28)


"Egy az Isten és mindeneknak Atyja,aki mindeneknek felette van és mindenek által és mindnyájatokban munkálkodik."-a többi igehelyet figyelembe véve,akkor Jézusra illik ez a vers???


Ja,és mielött az a vád érne,hogy Jehova tanúja vagyok,nem vagyok az!!!!



2014. nov. 12. 10:45
1 2 3 4 5
 11/45 KZitus ***** válasza:
21%

Szervusz


Elég sok idézetet soroltál fel, bár nem mindegyiket, amelyek MIND azt támasztják alá, hogy Egyetlen Teremtő, alkotó létezik, akinek a neve Jehova, vagy Jahve, ez a név benne van a legtöbb Bibliában.

Krisztust egyedül teremtette Isten, ezért nebezi "egyszülött" fiának. A szent szellem Isten állandóan működő tevékeny ereje, amelyel teremtette a világegyetemet, a földet, és mindent ami rajta van. Amit leírtam, mindegyiket alá lehet támasztani sok sok Bibliából vett bizonyítékkal, de ezeket nem kérted:-)

2014. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
54%

Ide is leírom, amit a durva leveledre válaszoltam:

Az üzenet küldője: filoszgod

Az üzenet címzettje: Kroó Anikó

Az elküldés időpontja: ma 17:56

Az üzenet témája: Re:

Az üzenet szövege: Használd itt a keresőt, sokan sokszor írtunk már ebben a témában igékkel alátámasztva. Vagy a google is a barátod. Teológiát tanultál? Azok a teológusok is, akik értik a Szentháromságot. Ha te nem érted és még a János 1-et sem tudod értelmezni, az nem az én bajom. Pedig az alap.

Amúgy Istent kérdezted már?

2014. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
58%

Feltételezem, hogy tudod mit jelent a "kereső" kifejezés.

Ha már teológiát tanultál....

2014. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
60%

De megtettem helyetted. Tessék itt egy valódi TEOLÓGUSTÓL egy összefoglaló tanulmány igékkel alátámasztva:

[link]

Lehet rajta töprengeni.

2014. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
46%

Az Elohim többes számú főnév, mint ahogy az Adonai is. I. Mózes 1:26: És monda Isten: teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra.

I. Mózes 3:22: És monda az Úr Isten: Íme az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy.

I. Mózes 11:7a: Nosza szálljunk alá, és zavarjuk ott össze nyelvüket.

Mózes első könyvén kívül a prófétáknál is találunk példát többes számú névmás használatára.

Ézsaiás 6:8: És hallám az Úrnak szavát, aki ezt mondja: Kit küldjek el, és ki megyen el nékünk?

2014. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 Szeressük egymást ***** válasza:
84%

Direkt nem írtam én se és ahogy elnézem mások se konkrét választ.

Egyrészt mert már kismilliószor ki lettek tárgyalva a háromsággal kapcsolatos igék. Semm iúj kérdést nem tettél fel. Mindre megvan a logikus válasz.

Másrészt attól, hogy megkapnád a választ hinnél benne?

Ha tele vagy prekoncepcióval és ellenállsz Isten Szellemének akkor semmi értelme nem lenne egy ilyen hosszú választ megírni.

2014. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
61%
Ugye letiltottál? Mert több mocskolódó üzenetet nem szeretnék tőled. De legalább megtudtam, hogy nem tanultál teológiát (ahogy azok sem, akik tagadják a Szentháromságot), így elnézem neked, hogy nem tudod használni a keresőt, mert a tagadás és a kereső használatának ismerete szoros összefüggésben áll egymással.
2014. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
0%

A háromság cáfolatával kapcsolatos pontos bibliai versekre NINCS logikus válasz - ezt csak szíves tájékoztatásul közölném. :-) Ez ügyes próbálkozás volt, de csak egy demagóg megjegyzésféle, semmi több.


A kérdező nem említette, de még számtalan cáfolhatatlan ellenérv van a Szentírásban. Ilyen a János 17:3, ahol Jézus az "egyedüli igaz Istennek" nevezi az Atyját, akitől rögtön utána elválasztja magát.

Vagy ilyen a Pál által megfogalmazott 1Kor 8:6, ahol "EGY Istenről" és "EGY Úrról" beszél a Biblia írója, szintén csak teljesen szétválasztva a két személyt - de nem csak "személyükben", ahogy erre a háromságimádók rögtön lecsapnának, hanem logikusan a Mindenható EGY Istent választja el Pál Jézustól.

És persze ilyen az 1Tim 2:5, amiben Pál szintén különválasztja a feltámasztott és az égben lévő Jézust az ISTENSÉGÉBEN is Istentől.


De egy másik jellemző kitérő válasz, amikor a tekintélytiszteletre hivatkoznak a háromság hívei, pl. ami itt is elhangzott, miszerint a komoly teológusok "értik is" a háromságot. Ez megint csak nem igaz, mert azon túl, hogy a Biblia NEM tanítja, az őszintébb teológusok is elismerik, hogy ez egy titok, egy hittitok, melyet a mi emberi értelmünkkel nem érthetünk meg. Tehát akiről azt állítják, vagy aki magáról azt terjeszti, hogy "érti" az érthetetlent, vagy érti azt, ami az Istentől ihletett szent Biblia logikájának is ellentmond, az enyhén szólva nem mond igazat.

2014. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 Szeressük egymást ***** válasza:
80%
Majd amikor teljes sötétségbe kuksolsz akkor elporlad az aroganciád.
2014. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon jó érvek hangzottak el a kérdezőtől. Ilyen cáfolhatatlan érv a második is a sorban: "azt a napot és órát SENKI sem tudja ..., csak az Atya". Erre néhány rafináltabb teológus kiagyalta és a híveinek azt tanácsolta, hogy 'mondjátok azoknak, akik ezt a kérdést felteszik, hogy Jézus csak emberségére nézve nem tudta'. :-)

De bizony ezzel is csak jól megvezette a kedves lelkész bácsi a nyáját, mert ha tényleg csak 'emberségére nézve nem tudta' Jézus azt a időt, akkor mi van a szent szellemmel? Az miért nem tudta? Pedig a háromság-dogma hívei szerint az is egy isteni személy, "aki" nem csak mindenható, hanem mindentudó is?! Vagy mégsem??? :-)


"Senki, csak az Atya" - érdekes. :-)

2014. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!