Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Háromság vagy egy Isten? Csak...

Háromság vagy egy Isten? Csak hívök válaszát várom.

Figyelt kérdés

Konkrét válaszokat szeretnék arra,hogy :

Jézus szerint miért az elsö minden parancsolatok közül,hogy " a mi Istenünk egy Ùr?"-ha ö is Isten??


Miért nem tud Jézus az utolsó napról és óráról ha ö is Isten?


Hogy lehet Jézusnak kezdete,ha ö is Isten?(Példab.8/22;Jelenések 3/14)


(János 5/26)"Mert amiként az Atyának élete van önmagában,akként ADTA a Fiúnak is,hogy élete legyen önmagában."Vajon Istennek nincs magától élete önmagától,úgy kell kapnia???


Jézus neve:a Messiás ,olajjal felkent föpapra vonatkozott,valamint királyokra,bírákra kizárólag.Miért esküdött meg az ùr,hogy ;pap vagy te minörökké Melkisédek rendje szerint?(Zsidó 7/21)-ez most kinevezés,vagy leminösítés akkor?


"Az én tudományom nem az enyém,hanem azé,aki küldött engem."(János 7/16).Isten mindentudó,akkor hogy van ez??



Hogy tudta Isten kegyelméböl megízlelni a halált ha Ö is Isten,és miért lett a halál elszenvedéséért dicsöséggel és tisztességgel megkoronázva ha ö Isten??Lehet Isten nagyságát überelni??(Zsidó 2/9)


Miért kellett öt szenvedések által tökéletessé tenni??Hiszen Isten tökéletes!


Miért kellett öt felhatalmazni,felkenni Istennek(Csel.5/29;2/33-36)ès miért nyerte el a Szent Lelket az Atyától??Isten minden hatalommal rendelkezik!!De csak azután tudta kitölteni a tanítványokra,miután elnyerte azt az Atyától.Nem érdekes??Már csak azért is,mert egyesek szerint a Szent Lélek egy Isten.Öt töltötték ki a népre??


Ha a Szent Lélek nem Isten lelke,akkor mi értelme van a következö igeversnek??(a Kor.2/11)"Ki ismeri az ember belsö dolgait,ha nem a benne lakó emberi lélek?Hasonlatosképpen Isten titkait sem ismeri senki,csak Isten lelke."


(János 20/17)"Felmegyek az én Atyámhoz,és a ti Atyátokhoz

,az én Istenemhez,és a ti Istenetekhez."Ez az ige is érdekes a háromság tükrében.Hogyan érti ezt Jézus,ha ö Isten???Az Istennek is van Istene???


(Jel.3/12)"...felírom reá az én Istenemnem nevét,és annak városának nevét,az új Jeruzsálemét,mely az égböl száll alá az én Istenemtöl."ki odafönt Jézus Istene ha ö egyenlö az Atyával???


Miért nevezi Isten Jézust szolgájának,ha ö Isten???(Èsa.42/1;Máté 12/18)


"Jézus még nem dicsöittetett meg"(János 7/39)Ha János szerint Jézus Isten,akkor miért kellett megdicsöíteni??



Miért kellett mindenben tökéletes úgy cselekednie,úgy beszélnie,ahogy az Atya tanította???Hiszen egy Istent nem lehet tanítani!!Márpedig lejövetele elött lett tanítva,ha az Atya tanította.(János 8/28)


Miért kell naki csak addig uralkodnia,míg Isten lábai alá veti ellenségeit?Miért nem maga veti alá magának ha ö mindenható??(1Kor 15/25)


Miért kell visszaadnia a hatalmát,ha ellenségei lábai alá lettek vetve?Isten vissza tudja adni a hatalmát??-Kinek?(1Kor 24/28)


"Egy az Isten és mindeneknak Atyja,aki mindeneknek felette van és mindenek által és mindnyájatokban munkálkodik."-a többi igehelyet figyelembe véve,akkor Jézusra illik ez a vers???


Ja,és mielött az a vád érne,hogy Jehova tanúja vagyok,nem vagyok az!!!!



2014. nov. 12. 10:45
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
47%

Azok akik ezen az oldalon is támogatják a háromságot csak tudatosan ugratnak benünket.Minden biblia verset felhasználnak,hogy vèdjèk az álmukat,aheljet belenyugudnának abban,hogy nem irja ès ha nem irja akkor nincs is.

Èppen elèg terjedelmes a biblia ès a köznèpnek elèg megtanulnia nem,hogy valakinek az agyábol kipattant egy nèzet ès most dominó modjára dől a biblia igaz tanitása.

Nem èrtem ki nyert ès nyer ezzel.Szerintem azok a szekta vezetők akik lètrehozták ès fenntartják,jol èlnek belőle ès mèg imádják is őket,ez kell az embereknek.Mièrt ne vèdene egy hazugságot ha megmarad rajta egy szekta ès igy nem kell a mezőn ès a gyárba dolgozni.

Azok akik a bibliát kiforgatják, nem èrdekli mi az ,nem hisznek Istenben,teszik magukat,hogy higyèk az emberek,hogy ő keresztèny.Hogy lesznek emberek akit Isten megáld ès forditva eszükbe sem jut.

Az a lènyeg bibliai alap nèlkül az igazat hamisnak mondani,hogy az igaz tábora fogyon az övè szaporodjon,több támogatoja legyen,hát mikor lessz vège annak,hogy a keresztènykedèsből a politikusi szellem kimaradjon,ès a biblia Isten szava legyen, nem pedig egy fèlre magyarázott hamis törtènele.

2016. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Hogy lehet beszèlni háromságrol,mindha az Atya mevolna alázva,hogy egyedül nem tudná vègezni az Ő tevekenysègèt.
2016. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
38#'Te hazudsz Jézusrol!
2016. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
A háromság csak egy kitalált betegség.
2016. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Kèrdezö:Anyira pontos az idèzeteid,hogy már nem is kell válaszolni.Csak anyit mondani rá,hogy a biblia versek alátámasztják,hogy a háromság egy kitalált dogma.Csak azt nem tudom kine használ.

Az Atyának ès Jèzusnak biztosan nem.

2016. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!