Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, ti soha nem...

Jehova Tanúi, ti soha nem láthatjátok a Mannyek országát, hogy érint ez benneteket?

Figyelt kérdés

Jézus ezt mondta;

" Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek.És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok."(Ján.14:4-6)


Nem csak a kiválasztottaké a mennyek országa hanem m indenkié;

" A ki NÉKEM SZOLGÁL, ENGEM KÖVESSEN ; és a hol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya."(Jn.12:26)



2014. nov. 15. 22:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szépen ontod a betanult semmit, de a felvetésekre és a válaszokra érdemben már a tapasztalatok alapján egyáltalán nem fogsz Te sem és társaid sem válaszolni.
2014. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 sandor76 ***** válasza:
0%

Azert,mert ebbol a par mondatbol ugysem ertened meg ,ezert kar az idoert.

Mivel nem vagy hajlando te sem meggyozodni a Biblia pontos tanitasarol,magad is felre vagy vezetve a sajat elmed altal.

Ez is benne a Bibliaba,keresd meg!

2014. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A teológiátok nem érti és jogosan. pl. 1914
2014. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 sandor76 ***** válasza:
0%

Vagy ti nem ertitek!1914.

Vagy nem is szeretnetek,az mas.

2014. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
4-es, 5-ös válaszra is válaszolnál? Hátha megértjük. Nem tudom, hogy hogyan veszed a bátorságot, hogy ismeretlenül leírsz embereket, de azért próbálj meg válaszolni.
2014. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kedves sandor biztos nem tudja melyik kérdésről van szó, így bemásolom neki, hogy ő, vagy más tanú tudjon érdemben válaszolni erre:


Persze az nem zavarja Őket, hogy a 144000-EL együtt állt a megszámlálhatatlan sokaság, és nem külön.


A 144000 a 12 törzsből volt, a megszámlálhatatlan sokaság minden nemzetből, nyelvből.

Az, hogy a 12 törzsi felosztás nem a klasszikus, a Jelenések könyvében nagyon megzavarja Őket, holott több felosztást láthatunk már az ószövetségben is, nem csak egyet. A nemzetek keverednek, Isten szétszórta őket (minket), egy kicsit átrendeződött a felosztás, de még így se annyira, hogy ne lehetne felsorolni, amit gyönyörűen meg is tesz a Jelenések könyve.


Nincs két kaszt, ahogy az őrtorony személyválogató módon próbálja kezelni.


5Móz 10,17

Mert az Úr, a ti Istenetek, isteneknek Istene, és uraknak Ura; nagy, hatalmas és rettenetes Isten, a ki nem személyválogató, sem ajándékot el nem fogad.


Csel 10,34

Péter pedig megnyitván száját, monda: Bizonynyal látom, hogy nem személyválogató az Isten;


Az őrtorony tanítása viszont ezzel személyválogatónak tünteti fel Istent. Pedig a Jelenések könyvének ezen része csodálatosan kinyilvánítja azt, hogy bizony nem. A 12 törzs megmaradt maradéka mellett felsorakozik a sokaság, és lesznek egy nyáj, egy pásztorral, a Mennyei Atyának egyszülött fia, Jézus Krisztus által.

2014. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 sandor76 ***** válasza:

Az utolso bekezdesben nem ertem mit jelent a 12 torzs megmaradt maradeka.

azok akik a 12 torzshoz tartoztak egykor mar mind meghaltak.

tehat ok nem lehetnek a Jelenesek konyveben emlitett 12 torzs leendo tagjai.

Ugyanazok nem tamadhatnak fel akik egykor a 12 torzs tagjai voltak,hogy ugyanazok legyenek akik a Jel,konyveben vannak.

Azert ,mert az eggyik torzs mar akkor megszunt,a Jelenesk konyveben pedig olyan is van ami akkor nem is volt.

Amikor el lettek vetve a zsidok mint Isten valasztott nepe,akkor lett kijelentve ,hogy barki csatlakozhat Istenhez aki feli a nevet ,es igazsagot cselekszik.

Ezert mondta Peter nem szemelyvalogato az Isten Csel,10;34-35.

Ez volt a kezdet amikor minden nemzetbol,nepbol,es nyelvbol kozeledhettek hozza.

Ez igy van most is.[Jehova Tanui nem allitjak nem igy van,teves info].

Idovel Pal apostol kifejtette,hogy lesznek egi remenysegu emberek akik Jezussal eggyutt szellemi testet kapnak;

1Kor,15;40.42.44.

Rajuk vonatkozik;

1 Kor,15;49. Filippi,3;20-21. Jel,5;9-10. 20;4.

Jezus volt az elso akinek resze volt ebben a feltamaasban,miszerint szellemi testet kap,aztan azok is megkapjak akiket Isten kivalaszt.

Kolossze,1,15-18. 1 peter,2;21. Jel.14;1.3.

Azok az emberek akik tulelik a nagy nyomorusagot,itt fognak elni a foldon.

Jel,7;9.14. 21;3-4.

Pal a 144000-rol ugy beszel,hogy halhatatlansagot kapnak 1 Kor,15;53.

A nagy sokasag pedig orok eletet itt a foldon.Mate,25;34.

Ez a resz a 34-40-ig is ket csoportrol szol.

Azok akik orok eletet kapnak itt a foldon ,azert,mert segitettek azokat a felkenteket ,[144000-et],akik Jezushoz tartoznak de meg nem haltak meg es nem kaptak meg a halhatatlansagot.

Itt Jezus ugy utal rajuk a 40-ik versben,mint testvereim legkissebjeinek eggyikere.


A janos 12;26 amikor Jezus ezt mondta a foldi remenysegu emberekre vonatkozik,mert a 144000-et Jezus halala utan kezdte el Isten kivalasztani,es az elsok az Apostolok voltak.

Az igaz,hogy ezek kozott barki lehetett,barmely nepbol torzsbol,es nemzetbol,ahogy irtam,igy van most is.


A Janos 14-dik reszeben Jezus az elso tanitvanyainak mondja ezeket Akik kesobb a 144000-hez tartoztak.

A 14-resz vegen Jezus azt mondja Vilagosan meg fogja magat mutatni,es az Atyanal keszitenek maguknak lakohelyet.23-dik vers.

Akik orok eletben remenykednek azok itt a foldon elhetnek igy,nem kell elmenniuk az Atyahoz,hogy Jezussal eggyutt legyenek ott.

A ketto elesen uti egymast.


Ez az info keves ahhoz,hogy teljesen atlassuk es jol megertsuk kik miert,es hogyan tartozhatnak valamelyik csoporthoz.

Van meg boven bizonyitek ezekre az allitasokra,amiket megvizsgalni keves ennyi ido.

Jo ,hogy kutattok,erdemes Jehova Tanui segitseget kerni

szivesen segitenek.

2014. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

„Az utolso bekezdesben nem ertem mit jelent a 12 torzs megmaradt maradeka. „


Sajnálom, akkor bizonyára nem olvastál ilyet:


Sof 3,13

Izráel maradéka nem cselekszik hamisságot, nem szól hazugságot, és nem találtatik szájában álnokságnak nyelve, hanem legelésznek és lenyugosznak és nem lesz a ki felrettentse őket.


Mik 5,7

És a Jákóbnak maradéka olyan lészen a sok nép között, mint az Úrtól való harmat, mint a zápor a fűnek, mely nem emberben reménykedik, és nem bízik embernek fiaiban.


Rm 9,27

Ésaiás pedig ezt kiáltja Izráel felől: Ha Izráel fiainak száma annyi volna is, mint a tenger fövenye, a maradék tartatik meg.


Rm 11,5

Ekképen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint.


„Azert ,mert az eggyik torzs mar akkor megszunt,a Jelenesk konyveben pedig olyan is van ami akkor nem is volt.”


Ha elolvastad volna a 12 törzsről szóló linkemet, vagy a válaszomat körültekintőbben, akkor nem alkothattad volna ezt a mondatodat.


„Amikor el lettek vetve a zsidok mint Isten valasztott nepe,akkor lett kijelentve ,hogy barki csatlakozhat Istenhez aki feli a nevet ,es igazsagot cselekszik.

Ezert mondta Peter nem szemelyvalogato az Isten Csel,10;34-35.

Ez volt a kezdet amikor minden nemzetbol,nepbol,es nyelvbol kozeledhettek hozza. „


Nem, Péter azért mondta, mert Isten nem személyválogató.

Izrael népéhez addig is csatlakozhatott bárki, aki akart. Körül kellett metélkednie, stb.


Sőt, Isten kiválasztott népe Jákob népe, de nem azért, mert a többi nemzet nem az övé lett volna. Isten prófétai nemzetként választotta ki Jákob népét, és nem kizárólagos gyermekeként. Ezt már bőven megmondta az ószövetségi időben is, hogy pogányok közé viszi dicsőségét, elég csak elolvasni Zakariás könyvét, vagy Malakiás könyvét.


„Idovel Pal apostol kifejtette,hogy lesznek egi remenysegu emberek akik Jezussal eggyutt szellemi testet kapnak;

1Kor,15;40.42.44. „


Ne ennek az idézetnek fuss neki még egyszer, mert Pál arról ír, hogy a feltámadottak (minden) romolhatatlan testet kapnak, és nem csak az úgynevezett égi reménységűek, mely szó nincs a Bibliában. A romolhatatlan testet nevezi Pál mennyei testnek, mely az égből való, ezért mennyei. Nem a test pozícióját határozza meg mennyeiként, hanem a származását. Vagy a mennyei mannát szerinted a nép hol ette, a mennyben?


„Azok az emberek akik tulelik a nagy nyomorusagot,itt fognak elni a foldon.

Jel,7;9.14. 21;3-4. „


Az említett részben szó nincs kettős elválasztásról, de a 7. fejezetben lévőnél a földi hovatartozás sincs jelen. A 21-es részben sincs semmiféle kettősségről szó, és a földi hely, mint pozíció is csak kikövetkeztethető legfeljebb, de szó nem esik kettősségről.


„Pal a 144000-rol ugy beszel,hogy halhatatlansagot kapnak 1 Kor,15;53.”


„53. Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.”


Pál nem a 144000-ről beszél, hanem a feltámadás utáni halhatatlanság. Itt sincs semmiféle két kasztos rendszerről szó.


„A nagy sokasag pedig orok eletet itt a foldon.Mate,25;34.

Ez a resz a 34-40-ig is ket csoportrol szol.

Azok akik orok eletet kapnak itt a foldon ,azert,mert segitettek azokat a felkenteket ,[144000-et],akik Jezushoz tartoznak de meg nem haltak meg es nem kaptak meg a halhatatlansagot.

Itt Jezus ugy utal rajuk a 40-ik versben,mint testvereim legkissebjeinek eggyikere. „


Itt egy pillanatig elgondolkoztam, hogy letörlöm az egész irományomat és feladom.

A 31-46-ig tartó rész az ítélet sava-borsa. Egyetlen helyen, itt szemlélteti Jézus ítéletének Isteni igazságosságát és szempontjait.

A 34-40 egyáltalán nem két csoportról szól! Azok, akik embertárainak (!)enni adtak, mikor éhesek voltak, inni, mikor szomjasak, ruhát, mikor fáztak, azt Jézussal tették. Akik nem, azt Jézussal nem tették. Minden emberrel, amit teszel, Vele teszed.

Saul üldözte a hívőket, erre mit mondott Jézus? Csel 9,4 „És ő leesvén a földre, halla szózatot, mely ezt mondja vala néki: Saul, Saul, mit kergetsz engem?”


Tehát úgy gondolod, hogy áldott leszel, ha a számodra felkenteknek hitt személyeken segítesz? Jól teszed, de nem csupán a felkenteknek kell, hanem embertársaidnak, felebarátaidnak. Erről szól ez a rész, semmiféle két kasztról nem. Illetve annyiban igen, hogy akik szeretettel, segítséggel fordulnak másokhoz, meg azok, akik nem.


„A janos 12;26 amikor Jezus ezt mondta a foldi remenysegu emberekre vonatkozik”


Ez???

János 12;26. A ki nékem szolgál, engem kövessen; és a hol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya.


És mond el légy szíves, ez hogyan jött ki?


„Akik orok eletben remenykednek azok itt a foldon elhetnek igy,nem kell elmenniuk az Atyahoz,hogy Jezussal eggyutt legyenek ott. „


Tehát az úgynevezett égi elhívásúak nem az örök életben reménykednek? :)

És az, hogy nem kell elmenniük, az jó? Ugyanis nem is kell elmenni, mivel a Jelenések könyve világossá teszi, hogy hozzánk, a földre fognak eljönni, nem mi megyünk.


Jel21

2. És én János látám a szent várost, az új Jeruzsálemet, a mely az Istentől szálla alá a mennyből, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony.


7. A ki győz, örökségül nyer mindent; és annak Istene leszek, és az fiam lesz nékem.


Kik fognak győzni, az égiek, vagy a földiek? :) Mert az mindent örököl. A földiek nem örökölnek mindent, vagy az égiek?


22. És templomot nem láttam abban: mert az Úr, a mindenható Isten annak temploma, és a Bárány.

23. És a városnak nincs szüksége a napra, sem a holdra, hogy világítsanak benne; mert az Isten dicsősége megvilágosította azt, és annak szövétneke a Bárány.


Még mindig a mennyből alászállt Jeruzsálemről beszélünk…


Hát, igen, ez az info kevés ahhoz, ahogy írtad, hogy teljesen átlássuk a személyválogató tanításotok tökéletesen hamis, hazug magyarázatait. Szerintem is jó, hogy kutatunk, de az életünk nem a kutatástól függ, nem függ a bibliaismerettől, ezt ne feledd. Mert ha így lenne, nem lenne szükség kegyelemre, és volna mivel dicsekednünk.

Ha nem haragszol, és pont az ellenkezőjére buzdítanék mindenkit: Ha teológiai ismeretekre vágyik valaki, lehetőleg Istentől jövő ihletést kérje megértéséhez, és ne egy földi szervezet büszke és félremagyarázott teológiáját tegye magáévá, főleg ne a Jehova Tanúi magyarázatait!

2014. nov. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedve kérdezö,


Te ugye hiszel az Isten szavában a Bibliában.


Próbáld meg kérlek /ha akarod/ figyelembe venni mit jelentenek ezek a szavak, versek, amiket idéztél.


Föleg kérlek, ne a tradiciós dogmákat elemezd, hanem a Biblia tanítását.


A dogmák közé tartozik az is, hogy sokan azt hiszik, hogy mindnyájan a mennybe mennek.


Bár az egyház fenyegetözött a tüzes poklok kínjával is...


Hallottál róla kedves kérdezö, hogy a Jézus Krisztus tanítványainak csak egy töredéke kap mennyei elhívatást?


Olvastad azt a kijelentését Krisztusnak, hogy "más juhaim is vannak nekem, akik nem ebböl az akolból vannak"?


Tudod mit jelent ez? Kik ezek a "más juhok" és milyen reménységük van?


Most kérlek, ha meg akarod érteni, abba kell hagyni a csúfolkodást Az Örtoronnyal. Ez már egy kicsit beteges.


Gondolkodni kell a Bibliai versek felett. Ha valami a Bibliában másként van, mint az egyház, felekezet tanítja, nem Az Örtornyot, meg a tanúkat kell csúfolni, hanem elgondolkodni, mint ahogyan a "bereaiak" tették, akiket Pál apostol ezért megdicsért. Meg is találták az igazságot.


Nost kedves kérdezö, hol lesznek a más juhok? Miért csak néhány ember van kiválasztva a mennyei életre? Tudtad, hogy Te sem mehetsz oda, csak azért mert az neked tetszik?


Hova mehetsz Te és én? Ismered a Mi Atyánk imát. Mit kérünk? Jöjjön el a Te országod /királyságod/ legyen meg a Te akaratod, ahogy a mennyben úgy itt a FÖLDÖN is...



mit gondolsz ki fog uralkodni itt a Föld felett, amikor ez a királyság eljön?


Vajon megbecsüli az Atya azokat, akik felett a Fia Jézus Krisztus fog uralkodni, itt a paradicsomi Földön? Ézsaiás 11:6-8 hol fog teljesedni a mennyben vagy a Földön?

2014. nov. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 sandor76 ***** válasza:

Mar sajnalom,hogy belementem,es feltartottalak az irkalasommal,lehet nem is neked szolt,hanem aki elgondolkodik ezeken.

En nem emelnem ki a magyarazatod lenyeget,es kontraznam,mert nincs ertelme.

Te azt hiszed ,en pedig igy tudom.

2014. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!