Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, ti soha nem...

Jehova Tanúi, ti soha nem láthatjátok a Mannyek országát, hogy érint ez benneteket?

Figyelt kérdés

Jézus ezt mondta;

" Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek.És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok."(Ján.14:4-6)


Nem csak a kiválasztottaké a mennyek országa hanem m indenkié;

" A ki NÉKEM SZOLGÁL, ENGEM KÖVESSEN ; és a hol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya."(Jn.12:26)



2014. nov. 15. 22:13
1 2 3
 21/22 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Az általad fölvetett kérdést nekem egy alkalommal személyesen is megtették. Persze arra hivatkozva, hogy nem hiszünk abban, hogy a jó emberek az égbe mennek.

Megkérdeztem a "kérdezőt", hogy ha meghívom őt egy ebédre, megteheti-e azt, hogy a szomszédait is magával hozza az ebédre. Mondta, hogy nem, nem tehetei meg. Nos ugyan ez a helyzet ezzel a meghívással, illetve ígérettel is. Meg kell vizsgálni, kiket hívott meg Jézus az Atyja házába, ahol sok lakóhely van. Hidd el, azok MINDANNYIAN ott lesznek, hiszen maga Krisztus ígérte azt meg. De senki többen! Akit nem hívott meg, nem lehet ott.

Egyébként Krisztusnak a tíz szűzről mondott szemléltetése jól megmagyarázza azt, miért nem mehet oda mindenki.

2014. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Egyébként Krisztusnak a tíz szűzről mondott szemléltetése jól megmagyarázza azt, miért nem mehet oda mindenki."


Ez elég slampos érv volt, mivel a tíz szűz példázatának nincs földi-égi elhívású kettős mércéje.


Mi is lett a nem éppen eszes szűzekkel?

"11. Később pedig a többi szűzek is megjövének, mondván: Uram! Uram! nyisd meg mi nékünk.

12. Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, nem ismerlek titeket."


Tehát ez nem lehet a földi reménységű (még leírva is alpári, de mindegy) csapatra értendő példázat.

Úgyhogy ha valami nem jól magyarázza, akkor ez az.

2014. nov. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!