Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ertelme a vallasnak? Nem...

Mi ertelme a vallasnak? Nem ertem!

Figyelt kérdés

Azt mondjak osszehozza, osszekoti az embereket, pedig pont h egymas ellen fordulnak, vallasi haboruk es ellentetek vannak. Pla zsidok feszitettek allitolag keresztre jezust, ezert ez a ket vallasi csoport utalja egymast. Aztan ott van hogy egyes vallasok agresszivek, az emberi borszint, mas hitet tamadnak stb mi ertelme az egesznek??


Engem keresztenynek neveltek, nem eroszakosan, de elegge erosen , annyit elertek, hogy tudok par dolgot a "vallasomrol" es egy imanak az elso ket sorat.


Ateista vagyok. Nem tudok hinni semmiben, ezek szamomra nem letezo dolgok. En a tenyekben, tortenelemben hiszek! Teny, hogy a tortenelem soran volt egy Jezus nevu ivse, de ennyi. Ettol semmi bizonyitek ra, hogy o isten fia. Nem vagyok viszont vallas ellenes es mint kultura erdekel. Tudok mindenfajta vallasrol par szot, a ketesztenyekrol a legtobbet ertelemszeruen, mert abban nottem fel, de a zsidorol is, reformatusrol, ortodoxrol, muzulmanrol stb. Mindenrol egy kicsit hogy jol informalt es kulturalt legyek ezekkel kapcsolatban, semmit sem itelek el kulonosebben, de nem is hiszem el.


Sokakkal ellentetben en egy jehova tanujat is vegighallgattam, ettol meg nem tertem meg. Ha komolyan kene vennem es nem csak kulturalis szinten vesszuk, akkor oriasi baromsag, mint a tobbi vallas. Aki ugy vallasos, hogy jar templomba neha es imadkozik, azzal semmi gondom, de aki ilyen megszallott, istenmanias es folyton arrol beszel, az szamomra olyan, mint egy erthetetlen fogyatekos, csak nyomja a marhasagait.. Probaltam hinni egyebkent istenben, mert kivancsi voltam, hogy milyen erzes, de furcsa volt, mintha szkizofren bolond lennek, aki kepzeletbeli baratokkal beszelget. Na, ertitek..


Ez nem az en vilagom. Viszont, akkor mi ertelme a vallasoknak, ha nem egy egyseges van, hanem csomo es mind mas es sok ellensegesseg is van bennuk? A kereszteny biliaban van olyan parancsolat hogy ne olj! Oke, ettol nem lesz jobb a vilag, mert a torveny is ugyanezt mondja, az pedig vallastol fuggetlenul mindenkire vonatkozik.



2014. dec. 7. 15:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Én katolikus vagyok, és sorolhatnám a keresztény érveket...

Ha tényleg az igazságra vagy kíváncsi, most térdelj le, és teljes szívedből hívd az Istent. Ha válaszol válaszol, ha nem, nem.... de válaszolni fog :)

Aki keres, az talál. Mindig. Aki azt mondja "örök kereső vagyok", az hazudik, és nem keres, mert fél, hogy talál, és akkor már a felismert igazsághoz kellene igazítani az életét.

Te örök kereső leszel, vagy mersz találni??? Rajtad áll!

2014. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Én az objektivitást nem tudományos szemszögből értettem, de a hozzászólásod igen elgondolkodtató, kedves előző. Én arról írtam, hogyha valaki elfogad egy adott igazságot (pl: kereszténységet), akkor számos esetben mindent annak szempontjából kezd el értékelni, és mások útját nem képesek úgy szemlélni, mint lehetséges igazságot.


Ugyanis nem tudunk olyan objektív igazságot felmutatni a tapasztalatainkon túl eső dolgokról, mely egyértelmű és nyilvánvaló, illetve az ahhoz vezető egyértelmű ösvényről sem. Emiatt áll fenn az a tény, hogy hiába gondolkodunk például azon mi az Isten, van e Isten, nem jutottunk közelebb az igazsághoz, csupán válaszokat adtunk.


Mintha egy letakart képről megkérdeznénk, mi van rajta, 10 olyan emberről, akik soha nem látták. Kapunk 10 választ, melyik az igaz? Persze ez nem feltétlenül probléma, hisz szubjektív, egyéni út létezhet, amely a Te igazságoddá válik, de hogy ez milyen kapcsolatban áll a tőlünk független igazsággal, arról nem tudunk semmit.


Tulajdonképpen nagyon keveset tudunk. De a Naprendszer sem változott meg attól, hogy mindenki azt hitte, a Föld van a középpontban, de az emberiség számára ez volt az igazság.

2014. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Az emberiség fejlődését mindig is az örök keresők vitték előre. Akik már megtalálták a saját igazságukat, azoknak már jó volt minden úgy ahogy volt, ők sosem akartak további változásokat. Az élet azonban nem áll meg.
2014. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Elmondtam már egy párszor, megteszem most is.

Valamikor, bő 30 éve olvastam egy cikket. Csináltak az emberi agyról hőtérképeket. Azt találták, hogy az istenhívő emberek agyának egy pontja melegebb, mint az ateistáké, így ők teljesen tárgyszerű, kézzelfogható dologként élik meg hitük tárgyát. Nem tudom, mi ebben az igazság, de nekem teljesen hihetőnek tűnik. S az is egyszerre érthetővé válik ennek tükrében, hogy a bigottul vallásos nagyanyám egy agyvérzés után miért lett hitehagyott, egy megveszekedett ateista barátom pedig a fejsérülése után miért lett mélyen vallásos.

2014. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

A hit lelki erőt, reményt ad, hálássá tesz, általa megbecsüli az ember az őt körülvevőket, és mindent, amilye van. Felelősségérzetet ad, megbocsátásra tanít. A vallás közösséget teremt, keretet ad a hitnek, összefogja a hívők csoportját. Az a hit, amit az ember közösségben nem él meg, gyenge, nem sokat ér.

Jézus mondta:” Ha ti vallást tesztek rólam az emberek előtt, én is vallást teszek rólatok az én mennyei Atyám előtt.”

2014. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as!

1.A keresztény emberek nem imádkoznak szobrokhoz és tisztelnek hamis istent.

2. A bibliának mindenhol ugyan azt kéne jelentenie, lényegileg. Csak más vallásban ezeket megváltoztatták. És valahogy az erkölcsi határ messzebb került a bibliában megfogalmazottaktól (egy kicsit elrugaszkodtak).

3. Nem lenne egységes Magyarország, mert nem a honfoglalás idő szakát kell nézni. Amúgy meg szent István azért vette fel a keresztény vallást mert tudta, hogy vallás nélkül előbb utóbb széthullna Magyarország. Rossz helyen tanulhattad a történelmet.

2014. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"1.A keresztény emberek nem imádkoznak szobrokhoz és tisztelnek hamis istent. "


Akkor miért mindig a keresztre feszített Jézusszobor előtt térdepelnek ima közben?


"Amúgy meg szent István azért vette fel a keresztény vallást mert tudta, hogy vallás nélkül előbb utóbb széthullna Magyarország. "


Azért vette fel, mert nem akart behódolni a Német-Római császárnak, mert akkor a vazallusává (hűbérurává) vált volna. Ezért inkább a pápaságtól kérte meg a koronát, így mint független országot ismert el minket a pápaság (ezért van a Magyar Koronán a kettős kereszt). Ergo tisztán politikai okokból választotta a kereszténységet, mert így önállóbban tudta a nagyobb függetlenségű országot kormányozni.


"Rossz helyen tanulhattad a történelmet."


Ez lehetséges, de legalább nem vakít el a vallás.

2014. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

"Akkor miért mindig a keresztre feszített Jézusszobor előtt térdepelnek ima közben?"


Összetéveszted egy másik vallással. És nem vakít el.

2014. dec. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
56%

A vallas ertelme, h az embereket:


1, Meg lehessen osztani, ezaltal konnyebb oket iranyitani, meg egymasra uszitani.

2, Buntudatot lehessen bennuk kelteni, h meg jelentektelenebbeknek erezhessek magukat, ezaltal konnyebb oket iranyitani.


Szal egesz egyszeruen: h konnyebb legyen oket iranyitani. Ez minden. Isten van, Jezus is volt ezzel nem kell sokat vitazni, de nem kell Istenhez beszelni sem, ismeri a gondolataidat, szal kar a szoert.. :P


Mellesleg a "Ne olj" nem csak arra vonatkozik, h ne kovess el gyilkossagot, hanem arra is, h ne allj be pl katonanak, ahol fegyvert kell masra iranyitanod.. Ez nincs benne a torvenyekben, ugye?

2014. dec. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
45%
A vallás sokakban ellenszenvet kelt. Be kell azonban látni, hogy a hitet közösségben kell megélni. Ezek a gyülekezetek. Kérdezhetnénk azt is hogy mi értelme a családnak? Mi értelme az országoknak? Ezek is csak szétválasztját egymástól az embereket.
2014. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!