Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ertelme a vallasnak? Nem...

Mi ertelme a vallasnak? Nem ertem!

Figyelt kérdés

Azt mondjak osszehozza, osszekoti az embereket, pedig pont h egymas ellen fordulnak, vallasi haboruk es ellentetek vannak. Pla zsidok feszitettek allitolag keresztre jezust, ezert ez a ket vallasi csoport utalja egymast. Aztan ott van hogy egyes vallasok agresszivek, az emberi borszint, mas hitet tamadnak stb mi ertelme az egesznek??


Engem keresztenynek neveltek, nem eroszakosan, de elegge erosen , annyit elertek, hogy tudok par dolgot a "vallasomrol" es egy imanak az elso ket sorat.


Ateista vagyok. Nem tudok hinni semmiben, ezek szamomra nem letezo dolgok. En a tenyekben, tortenelemben hiszek! Teny, hogy a tortenelem soran volt egy Jezus nevu ivse, de ennyi. Ettol semmi bizonyitek ra, hogy o isten fia. Nem vagyok viszont vallas ellenes es mint kultura erdekel. Tudok mindenfajta vallasrol par szot, a ketesztenyekrol a legtobbet ertelemszeruen, mert abban nottem fel, de a zsidorol is, reformatusrol, ortodoxrol, muzulmanrol stb. Mindenrol egy kicsit hogy jol informalt es kulturalt legyek ezekkel kapcsolatban, semmit sem itelek el kulonosebben, de nem is hiszem el.


Sokakkal ellentetben en egy jehova tanujat is vegighallgattam, ettol meg nem tertem meg. Ha komolyan kene vennem es nem csak kulturalis szinten vesszuk, akkor oriasi baromsag, mint a tobbi vallas. Aki ugy vallasos, hogy jar templomba neha es imadkozik, azzal semmi gondom, de aki ilyen megszallott, istenmanias es folyton arrol beszel, az szamomra olyan, mint egy erthetetlen fogyatekos, csak nyomja a marhasagait.. Probaltam hinni egyebkent istenben, mert kivancsi voltam, hogy milyen erzes, de furcsa volt, mintha szkizofren bolond lennek, aki kepzeletbeli baratokkal beszelget. Na, ertitek..


Ez nem az en vilagom. Viszont, akkor mi ertelme a vallasoknak, ha nem egy egyseges van, hanem csomo es mind mas es sok ellensegesseg is van bennuk? A kereszteny biliaban van olyan parancsolat hogy ne olj! Oke, ettol nem lesz jobb a vilag, mert a torveny is ugyanezt mondja, az pedig vallastol fuggetlenul mindenkire vonatkozik.



2014. dec. 7. 15:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
8%

Szia


Nem a vallásnak van értelme. Sem Jézus sem Jehova nem hozott létre vallást, vagy vallásokat.

Ők imádati formát elmondták, hogyan tiszteljük és éljünk a Törvényeivel összhangban


A vllások azét jöttek létre, mert egyes emberek lazitani reformálni, modernizálni akarják Isten elvárásait, aki pedig nem változtat ezen.

2014. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező!

Megkérlek rá, hogy kicsit próbálj úgy gondolkodni, mint egy vallásos és egy nem vallásos.

Vannak emberek, akik önmaguk döntik el mi a jó és mi a rossz és ez nem is baj, viszont sajnos az ember a tökéletlensége és gyarlósága miatt nem tud mindig, mindenben helyesen dönteni. Ezért adta számunkra Isten a Bibliát, amiben elég sok útmutatást kapunk ahhoz, hogy olyan életet éljünk, ami Isten szerint és számunkra is a legjobb. Azt írtad nem hiszel semmiben. Valójában most elárulok neked egy titkot és a te dolgod, hogy elhiszed vagy sem. Mivel Isten (egy szellemi lény) hasonlatosságára teremtett minket, ezért mindannyian hasonlítunk rá belsőleg. Ha megfigyeled egy nap alatt mennyi szellemi dologgal találkozol például a sok sok gondolat, ami ott van a fejedben, a beszéd, ami által úgymond átkonvertálod a szellemi gondolataid mások számára érthetőre fizikai közlés által.

De vegyük csak alapul azt, hogy minden emberben van olyan hogy hit és ez a tény, ami nagyon elgondolkodtató. Tovább az érzések, bizalom, szeret, boldogság, békesség stb. Ezeknek mi értelme lenne, ha csupán csak fizikai dolgok létezésében hiszünk? Az is elgondolkodtató, hogy miért létezik ennyi vallás, hiszen elég lenne egy is. Valójában ez is Sátán műve, hogy nehéz legyen megtalálni azt az egyet, ami igaz.


A lényeg, le lehet élni egy életet ateistaként és hívőként is. Az utóbbi csak jó tulajdonságok kimutatására és a legfőbbre a szeretetre tanít. Az életünk egy próba, szabad akaratunkból pedig választhatjuk Istent vagy Sátánt, te döntesz!

2014. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
82%

"Szerinted az a vallás jó ahol egy embernek több felesége van?"


Az iszlám vallás szerint igen.


"Szerinted az a vallás jó ahol száz féle istent tisztelnek,"


Az ókori görög vagy római vallás szerint igen.


"minden féle szobrokhoz imádkoznak,"


Ezt még a keresztény vallás tagjai is megteszik.


"minden féle hamis istennek tisztelegnek?"


Ezt viszont egyik vallás tagjai sem teszik, legfeljebb más vallások tagjai mondják ezt a nem saját vallásukról.


Ugye hogy te is gyűlölködve gondolsz más vallásokat követőkre? Ez bizony az, amit itt műveltél, gyűlölködés, lenézés, elutasítás. A saját szavaid (és a Biblia írása) alapján tehát te is hamis vallást követsz. Miért teszed?


"Kultúra nincs vallás nélkül"


De bizony hogy van. A kultúra és a vallás két külön fogalom, nem kell összemosnod a kettőt. Létezhet kultúra nélkül is vallás és vallás nélkül is kultúra.


"lehet hogy lennének magyarok szétszóródva, akik már nem is magyarul beszélnek, de egységes Magyarország nem lenne."


Ezt honnan veszed? Van erről valamiféle bizonyítékod, vagy csak a saját véleményedet írtad le a dologról?

Csak úgy megemlítem, hogy Magyarország anno a honfoglalás alatt és után a keresztény vallás nélkül jött létre, és csak a létrejöttét követően vezette be I. István királyunk a keresztény vallást államvallásként az ország életébe. Azt is politikai okokból, semmint saját meggyőződés alapján.

2014. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
27%
Abban van valami hogy nem igy létezne mert a középkorban elég nagy hatalma volt az egyháznak biztos ide is jöt volna egy pár keresztes hadjárat. De ki tudja mi let volna. Éetelmetlen ezen gondolkodni.
2014. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
27%
Hinni, bízni és remélni.
2014. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
42%

Az hogy az igazán vallásos emberek nem értenek egyet egymással bizonyos dolgokban, és hogy gyűlölködnek, az két teljesen különböző dolog. Lehet nyugodtan, békésen is vitatkozni, nem muszáj ahhoz mindenben egyet érteni, hogy szeressük egymást. Ezt sokan nem értik.

A keresztény vallásnak nem az a lényege, hogy tudjuk meg az egyetlen igazságot, hanem hogy békességre leljük. Jézus feltámadása után tanítványainak legelőször ezt mondta: „Békesség néktek!”

2014. dec. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 KZitus ***** válasza:
13%

Szervusz


Rengeteg kérdést vetettél fel, lehetetlen mindegyikre egyszerre felelni, illetve röviden.

Én kiragadtam egy mondatodat, erre szeretnék reagálni:

" Viszont, akkor mi ertelme a vallasoknak, ha nem egy egyseges van, hanem csomo es mind mas es sok ellensegesseg is van bennuk? " - hát ez az. Errő szól a Biblia.


Isten úgy teremtette az embert, hogy szüksége van fizikai és szellemi táplálékra(1Mózes 1-2 fejezete)

Nem képes a kettő nélkül élni sokáig. Amikor az ember bűnbe esett, Isten nem gondoskodott róluk többé szellemileg. Erről beszélt Jézus, amikor azt mondta : „Meg van írva: »Ne csak kenyérrel éljen az ember, hanem minden kijelentéssel, amely Jehova szájából származik.« Jézus itt az 5Mózes 8:3-at idézte.


Tehát mivel az ember többé nem kapta meg a számára életfontosságú szellemi táplálékot, a Sátán segítségével vallások tömegét találta ki, amelyel Sátán úgy manipulálja az embeert, ahogyan akarja. És valóban ezért alakult ki az a káosz, amiről a kérdésed alatt írtál.

De mi emberek tényleg nem vagyunk képesek ISTEN nélkül jól irányítani az életünket. Egy ideig igen, hiszen nézd a világot! Hová vezetett az, hogy mindenki azt teszi, amit jónak lát?, és közben senki nincsen tekintettel a másik emberre! Tudod miért tehetik ezt? Mert Isten szabad akarattal teremtette az embert, de az nem korlátlan szabadságot jelent. Minden teremtménye Istennek alá van rendelve, és korlátok között élhet a szabadságával. Isten korlátai nem megterhelőek. Példa: a gravitációt is Isten hozta létre és senkinek sem nehezíti meg az életét az a tény, hogy nem ugorhat le a szikláról, mert az a halálát, sérülését okozhatja. Egyszerűen nem tesz ilyet, mert tudja, az mivel járna. Ilyen Isten többi "határa" is, amelyeket jó ha nem lépünk át, mert az kárunkra lenne. Lásd Ádám, Éve esetét. Az engedetlenség nem csak rájuk, ránk is hatásssal van. De ez már elnézésedet kérem, egy másik téma.


Írod, hogy hiszel a történelemben. Melyikben? Amit emberek a saját izlésük szerint formálnak?

Nincsen megbizhatóbb és pártatlanabb történelem az emberiségről, mint a Bibliában leírottak.

Minden ország a saját szemszögéből látja, írja meg pl. a második világhaború eseményeit. Ezzel szembe a zsidó nép történelmét pártatlanul íratta le Isten, minden hibájával, sőt még az írók hibájával eegyütt is.

2014. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
18%
Ezt a sok vallássérült halandzsát.... te komolyan elhiszed hogy egy mesekönyv, amit emberek írtak, tökéletesen leír mindent?
2014. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok emberrel (vallásosakkal és vallástalanokkal egyaránt)az a problémám, hogy képtelenek az objektivitásra. Még a legcsekélyebb formában is. Mindig meg kell próbálni a dolgokat sok szemszögből nézni, és rájönni, hogy az amit mi abszolút igazságként fogunk, másoknak semmi több, mint csupán egyike a számtalan lehetőségnek. A valóság bonyolult, és mi értelmezni akarjuk, de arrogancia azt hinni, hogy bárki is érti, vagy igazán ismeri azt.


" Bízz azokban, akik az igazságot keresik, és kételkedj azokban, akik már megtalálták." André Gide


"Tudom, hogy semmit sem tudok." Szókratész


Legalábbis én így gondolom.

2014. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb vallás értelme az, hogy az ember egyéni sorsára irányítja a figyelmet.

"A tudományos

igazságok objektívek és általánosak, s mint

ilyenek, az egyéni lét szempontjából

közömbösek. Az objektív igazságoknál sokkal

fontosabb, hogy az ember önmaga számára

találja meg az igazságot.

A jelentős igazságok személyesek." (S.Kierkegaard)

Egy zuhanó repülőn valószínű, hogy senki sem Newton gravitációs erőtörvényén elmélkedik, pedig az is egy fontos objektív igazság.

De az ésszel megérthető objektív dolgokkal senki sem tud változtatni az Istennel való viszonyán, sem a végesből végtelenbe tartó sorsán.

2014. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!