Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ertelme a vallasnak? Nem...

Mi ertelme a vallasnak? Nem ertem!

Figyelt kérdés

Azt mondjak osszehozza, osszekoti az embereket, pedig pont h egymas ellen fordulnak, vallasi haboruk es ellentetek vannak. Pla zsidok feszitettek allitolag keresztre jezust, ezert ez a ket vallasi csoport utalja egymast. Aztan ott van hogy egyes vallasok agresszivek, az emberi borszint, mas hitet tamadnak stb mi ertelme az egesznek??


Engem keresztenynek neveltek, nem eroszakosan, de elegge erosen , annyit elertek, hogy tudok par dolgot a "vallasomrol" es egy imanak az elso ket sorat.


Ateista vagyok. Nem tudok hinni semmiben, ezek szamomra nem letezo dolgok. En a tenyekben, tortenelemben hiszek! Teny, hogy a tortenelem soran volt egy Jezus nevu ivse, de ennyi. Ettol semmi bizonyitek ra, hogy o isten fia. Nem vagyok viszont vallas ellenes es mint kultura erdekel. Tudok mindenfajta vallasrol par szot, a ketesztenyekrol a legtobbet ertelemszeruen, mert abban nottem fel, de a zsidorol is, reformatusrol, ortodoxrol, muzulmanrol stb. Mindenrol egy kicsit hogy jol informalt es kulturalt legyek ezekkel kapcsolatban, semmit sem itelek el kulonosebben, de nem is hiszem el.


Sokakkal ellentetben en egy jehova tanujat is vegighallgattam, ettol meg nem tertem meg. Ha komolyan kene vennem es nem csak kulturalis szinten vesszuk, akkor oriasi baromsag, mint a tobbi vallas. Aki ugy vallasos, hogy jar templomba neha es imadkozik, azzal semmi gondom, de aki ilyen megszallott, istenmanias es folyton arrol beszel, az szamomra olyan, mint egy erthetetlen fogyatekos, csak nyomja a marhasagait.. Probaltam hinni egyebkent istenben, mert kivancsi voltam, hogy milyen erzes, de furcsa volt, mintha szkizofren bolond lennek, aki kepzeletbeli baratokkal beszelget. Na, ertitek..


Ez nem az en vilagom. Viszont, akkor mi ertelme a vallasoknak, ha nem egy egyseges van, hanem csomo es mind mas es sok ellensegesseg is van bennuk? A kereszteny biliaban van olyan parancsolat hogy ne olj! Oke, ettol nem lesz jobb a vilag, mert a torveny is ugyanezt mondja, az pedig vallastol fuggetlenul mindenkire vonatkozik.



2014. dec. 7. 15:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
63%

"Be kell azonban látni, hogy a hitet közösségben kell megélni."


Ez így igaz. Viszont egy közösségnek nem feltétlenül fontos, hogy vallási hite legyen.


"Kérdezhetnénk azt is hogy mi értelme a családnak? Mi értelme az országoknak? Ezek is csak szétválasztját egymástól az embereket."


Ez nem igaz. A család egy egymáshoz tartozó, vérrokonságban lévő egyének csoportja. Az ország viszont egyének és családok által képviselt, nagy kiterjedésű közösség csoportja. Egy ország nem feltétlenül választja el az azt alkotó egyének és cxsaládok közösségét egy másik országtól. Ráadásul a globalizációs folyamatok igyekeznek eltüntetni a korábbi országhatárokat, lásd EU, lásd USA, lásd az arab világot. Valamikor még az egyes nemzetek is különálló prefektumoknak minősültek, aztán ezek jó része egyesült országgá, az országokból léter jöttek az uniók, az uniókból pedig jó eséllyel létre fognak jönni a megauniók, amelyek aztán egyesülve egy globális unió létrejöttét vetítik előre. Előbb vagy utóbb (jobb, ha előbb) létre fog jönni a Föld Egyesült Uniója, amely minden, a bolygón létező nemzetet magába fog tömöríteni. Eltűnnek az országhatárok, eltűnnek a nemzetek, csak ember és emberi közösség lesz a végén, amely egy, az emberiség által létrehozott "gigaunióban" fog élni. Nem lesz különbség arab, perzsa, európai, amerikai, filippínó, maláj és egyéb más között, nem lesz néger, vörös, sárga és fehér közötti különbség, nem lesznek etnikai és vallási hovatartozások, megosztottságok, mindenki egyetlen nagy csoport része lesz. Legalábbis ezek a törekvések világszerte, még ha némely csoportok ez alól ki is akarnak lógni.


De ennek realizálásához még sokat kell fejlődnie az emberiségnek, sok gátat és akadályt kell elgyőznie, sok apróbb és nagyobb ellenállást kell megtörnie.


Hogy ez jobb lesz-e, mint a jelenlegi felosztottság és megosztottság? Az emberiség szempontjából egészen biztosan. Csak így tudunk majd az egymás ellen harcolás és ellenállás nélkül együttműködni, és igazi közösségként dolgozni, a jövőnket biztosítani. Legalábbis én így hiszem, de cáfolja meg valaki, és az észérveknek megadom magam. Ha tud ilyet hozni bárki is.

2014. dec. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Szép eszme, kedves utolsó, csak éppen megvalósíthatatlan. Az ember békétlen teremtés. Ha megnézed a történelmet, nem volt egyetlen olyan nap sem ezen a sárgolyón, amikor valakik éppen ne háborúztak volna.
2014. dec. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Vannak sajnos kibékíthetetlen ellentétek (pl. zsidó-muzulmán). De vannak pl. ökumenikus szervezetek, rendezvények. Az egyes vallások nincsenek általában egymás ellen, persze mindenki igyekszik a saját hagyományait őrizni.

A történelemből úgy látszik, az emberi közösségek egy bizonyos létszám fölött egy idő után nem tudnak egyben maradni, és több részre bomlanak. Az egyes részek pedig különbözőek lesznek.

2014. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Mulder614 ***** válasza:
0%

a legtöbb vallásnak nem sok értelme van, sajnos a biblia félcmű kivágták a lényeget.

bosszúálló Isten soha nem létezett.

2014. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
A vallást nem kell érteni. Nem az eszével hisz az ember.
jan. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!