Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná nekem mondani...

Valaki el tudná nekem mondani (NORMÁLISAN! ), hogy konkrétan kik is a Jehova Tanúi? Hihetünk e nekik? Vagy félre akarnak vezetni minket?

Figyelt kérdés

Lécci nem kérek beszólogatós válaszokat, hanem érvekkel feltüntetett dolgokat ellenük mellettük Stb...

Én láttam egy szórólapjukat, elolvastam...Nem tudom...Voltak olyan részek amikor ezt gondoltam, hogy nem igazi hívők...

És itt is szinte csak rossz véleménnyel van róluk mindenki.

Most már igazán kíváncsi vagyok az igazságra


2010. febr. 1. 18:28
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

A hagyományos zsidó betűsor mássalhangzóit meg lehet feleltetni magánhangzóknak.


Így:


Y = I

H = A/E

V = U/O

H = A/E


Ez pedig Jézus nevének héber/arameus magánhangzóit adja ki. A "láthatatlan Isten" így vált láthatóvá Jézusban. Az isteni Logos megtestesült.


A "kimondásról". Az arameus fordítású Ószövetség (Targúm) szövegromlása okozta állítólag ezt a kegyes hagyományt, ui. a szamaritánusok máig kiejtik a nevét (persze nem agyra főre, de gyakrabban mint a klasszikus - későtemplomi - zsidóságban), innét is rekonstruálták az eredeti ejtésmódot ("Jahveh").


Az eredeti héberben ui. ez áll, hogy "aki káromolja az Isten nevét, az írtassék ki a nép közül". Az arameus Targúm meg ezt hozza: "Aki kiejti az Isten nevét, az írtassék ki a nép közül."


Ez persze nem jelenti azt, hogy agyra-főre ki kéne ejteni, mert a Név valóban valami misztikus dolog, ami túlmutat a pusztán filológiailag szétboncolható valóságon, létbe hozza a megnevezettett a Név kimondása.


Ezért használtos valóban az ÚR (ADON) szó Istenre, ha nevén szólítjuk Őt. Jézus is ezért ÚR, mikor ezt mondják róla, elismerik valóságos és teljes istenségét.


Jézus neve azonban kimondható lett, amire meghajlik minden térd a mennyben, a földön s az alvilágban.


"Áldott legyen Jézus szentséges neve! Ámen!"

2010. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
16%

Egy kis Jehova tanúi humor


Mikor pedig látták Péternek és Jánosnak a szólásban való bátorságukat, és megértették, hogy írástudatlan és közönséges emberek, csodálkoznak vala; meg is ismerék őket, hogy Jézussal voltak.

- Apostolok Cselekedetei 4:13


Mikor a Jehova Tanúkról hallok, annyi ige jön az eszembe, hogy alig bírom magam lefogni, ne írjam fel mindet. :o) Ez a fenti pl. most azért, hogy valakik, akik magukénak tudják be az igazságot, és nem is akármilyet, hanem magától az ISTENTŐl jövőt, akkor arra búzdítják egymást, hogy ne beszéljenek az igazságról, arról ne folytassanak párbeszédet, hanem boruljanak egymás válára, és ríjjanak, hogy annyira emelkedett állapotban vannak, hogy őket senki nem érti meg. :o)))) Akárcsak Pál apostol és JÉzus:

MOndá Atyám, hogyan tűröd ezt Fiam? Ezekért adnád életed, akik beszélgetni akarnak, meg kérdezni? Fiam, ne tedd, hiszen csalódásomra leend akkor te nékem. Vonulj sértettségbe, és ne szóld amit parancsoltam neked.

-Igen Atyám-megkönnyebbüle Jézus, és szemberöhögé az embereket. -Haha-kacarászott, közben féllábon ugrándozzá, és mondá:

-Itt a vége, emberek! Az én igazságom ugyan világosság a világnak, de ti semmit nem tudtok meg ebből! -kárörvendett.


Pál apostol járá a világot, hírdetvén az igét. Szembe jövének emberek, és Pál ideges leend.

-Jaj, ezek még beszélni kezdenek, én meg hogyan folyamodjak velük párbeszédbe? Vajon jó társaság? Kiiskolázott a lelkiismeretük? Vannak rossz szokásaik? Talán hitehagyottak? Esetleg többet tudnak nálámnál, és még nekem kell tanulni tőlük? Ó Uram, miért hagyand engem ilyen kétségek között? LÁtod, irástudatlan vagyok, nincs nálam sem Őrtorony, sem egyébb kiadvány....és mikor jelenik már meg az Új Világ fordítás? Tiszta ideg vagyok, hogyan jelentem ki a nevedet? Hiszen legalább 237-szer lekell legyen írva, hogy ezek a pogányok meg tudjanak szólítani Téged! És csak jönnek....-megremeg Pál apostol ina, szemgolyója felcsusszand pillája alá.....

-Idegenek! -szól hirtelen vezérelve a Szentlélektől- nem beszélek veletek! Megjött az utasítás ama nemes Bruklinból, hogy mind pogányok vagytok, és csak az mehet az Atyához, aki előbb válaszol 360 kérdésre, áttanulmányozza az ismeret című könyvet, és álmából felébredve is tudja: a hű és bölcs rabszolga mehet csak a mennybe, nektek nem készített helyet Jézus! De reménykedjetek, talán megmenekedtek, de csak ha prédikáltok havi legalább 25 órát, és mindennap elmondjátok az embereknek, hogy Isten neve Jehova. A rosta jár emberek, aki meg akar térni, az előbb a hű és értelmes szolgával tárgyaljon, majd az ad belépőt az Atyához. Én nem mondhatok ennél többet, mert nem kaptam erre felhatalmazást. MÁris eltértem mára előirányzott Mi Királyság szolgálatunkban megadott bevezető beszédtől....


Aki már hallott engem erről beszélni, és nem tért meg, annak Isten sem kegyelmez. Kecske az, és nem juh. HÁt vegyétek be az evangéliumot, amit Isten üzent általam! -dörgedezett Pál, és szétosztott néhány tucat őrtornyot, amiben azt sem tudta, hogy mi van, mertnem tudott olvasni, de vakon hitt a hű és értelmes osztálynak. Átnyújtotta a meghívókat a legközelebbi kerület kongresszusra, aki kérdezni mert valamit, esetleg kételkedett, azoknak a nevét felírta, és megküldte Bruklinba, jelezve, hogy elburjánzott a hitehagyás a hívek közt.

Szomorúan tovább ment, és így szólt az Atyához:

Atyám, nem értelek téged! A jó híred hordom az emberek közé, hallhattad, a hívek átlagosan havi 300 órát prédikálnak havonta, és mégis oly kevesen veszik be a beszéded....nem Atyám, arra gondolni sem tudok, hogy valamit rosszul teszek. A hibás csak Te lehetsz, hiszen Te osztod az eledelt.... pedig milyen jó hírt viszek. Armageddon, pusztulás, remény, de csak a 144 ezernek, újjá tehetik majd a földet térdig vérben járva, ha a családtagjuk nem tér meg Bruklinba, az elpusztul. Ó Atyám! Mennyien megszabadulhatnának pedg emígyen anyósuktól. De ezeknek semmi sem Szent. Meghalt Krisztus, nem engedjük őket Úrvacsorázni sem, még ettől is megkíméljük őket, de ők nem akarnak HOzzád menni. Ne is bocsáss meg nekik, hiszen megátalkodott pogányok. Én is elmegyek inkább börtönbe. Kérlek majd ne szed le a láncokat.Én ezeknek nem prédikálok tovább!


Hú....

2010. febr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
22%

Maradjunk akkor annyiban, hogy majd Jézus Krisztus, amikor eljön ítéletet tartani, majd akkor őneki meg lehet ezeket magyarázni, hogy miért így meg miért úgy. A kereszténység közel 38000 különböző felekezetéből meg majd marad EGY. Ez ilyen egyszerű.


Máté 7:21-23 Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők. (Károli)

2010. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

21:58

Látom ismét bebizonyítod, hogy csak éppen a lényeg marad ki nálatok.

Az hogy ki kerül a mennybe nem attól függ, hogy ki melyik felekezehez tartozik, hanem hogy van e személyes kapcsolata Jézus Krisztussal, hogy elfogadta-e az Ő kegyelmét. Enélkül tartozhat valaki akármilyen felekezethez is de nem jut be a mennybe.(Azért azt tisztázzuk, hogy a JT nem tekinthető keresztény felekezetnek, hiszen a Biblia alapvető tanításaiból megtagadnak egy néhányat)

2010. febr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
0%

23:51

Pontosan a lényeget mondta el az előtted szóló!

Ha elolvastad volna rendesen azt amit írt akkor abból ki lehet venni,hogy ki részesülhet majd megmentésben amikor eljön az ideje.

A mennybe amúgy sem juthat mindenki,de most ebbe nem megyek bele mert elég hosszú lenne.

Tehát akinek van személyes kapcsolata,elfogadta Jézust akkor az ő akaratát is cselekszi a mindennapi életben.

Az összes vallás ,vagy ha úgy tetszik felekezetből a Tanúk azok akik a legjobban visszatükrözik azt amit Jézus tanított és kért az emberektől!

Csak úgy tudja bárki is kimnutatni,hogy elfogadta Jézust,ha a mindennapi életét is arra építi fel és aszerint is él.

Akkor miről is beszélünk??

2010. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

visszatükrözik, persze

csak nem cselekszik, és nem úgy élnek, és nem tanítják

2010. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
0%

Újra én vagyok!

Ez az akármilyen felekezet nem felel meg Jézusnak sem és Istennek sem,mert a Biblia világosan a tudtunkra adja,hogy csak egyféleképpen lehet az Istent szolgálni.

Tehát egyszerre csak egy Úrat szolgálhatunk,és nem többet!

2010. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
mmint a jehovások
2010. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Na arra lennék majd még kíváncsi, amikor a jehovások megpróbálják majd Krisztusnak bebizonyítani, hogy Ő valójában nem is Isten hanem csak egy teremtmény...
2010. febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

:D


ezek még az Ő hasába is lyukat beszélnének

2010. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!