Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná nekem mondani...

Valaki el tudná nekem mondani (NORMÁLISAN! ), hogy konkrétan kik is a Jehova Tanúi? Hihetünk e nekik? Vagy félre akarnak vezetni minket?

Figyelt kérdés

Lécci nem kérek beszólogatós válaszokat, hanem érvekkel feltüntetett dolgokat ellenük mellettük Stb...

Én láttam egy szórólapjukat, elolvastam...Nem tudom...Voltak olyan részek amikor ezt gondoltam, hogy nem igazi hívők...

És itt is szinte csak rossz véleménnyel van róluk mindenki.

Most már igazán kíváncsi vagyok az igazságra


2010. febr. 1. 18:28
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:

helló

Én nem is neveznék meg "hitgyülekezetet", mert sajnos mindegyik sötétségbe lett burkolva (direkt használom a műveltetőt), az kikre a kérdező gondolhat, két szóval jellemezném, Igazi Hívők. Ezeknek az embereknek lehet hinni, el lehet fogadni útba igazításukat, de ha rábeszélni akarnak, nem pedig csak megmutatni, akkor gyanússá vált a dolog, ugyanis egy igazi hívő teljesen mentes a negatív tulajdonságoktól, tudja mi az igazság, mi az élet valódi célja, és ezért feladatának érzi, hogy mások tudomására hozza, de nem akaratosan és nem ráerőszakolva a többire, nem önzően, hogy saját maga kielégüljön, hanem pont a másik érdekében, önzetlenül.


Láttam sokan szóba hozták Jézus nevét.

Mit szólnátok, ha azt mondanám, hogy Jézus a valódi, igazi önmagunk, a tiszta és tökéletes lélek. És a "Biblia" szerint azért jelent meg, hogy megmutassa mindenkinek, milyen lehet igazából, példát mutatva, nem nem statuálva. Az egyes emberek célja tehát megtalálni önmagukat, az "Önvalójukat", visszatalálni a kezdeti kiindulási pontra, a tökéletesre, így eggyé válva "Istennel" és a világegyetemmel. De ehhez be kell tartani a szabályokat és "gyakorolni", először persze megerőltetés, de mint minden más dolog, szokássá és "ösztönössé" válik az emberben "x" idő elmúltával.

üdv

25/F

2010. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!