Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus barátaim megvetnek...

A katolikus barátaim megvetnek a nézeteimért. Tudnátok tanácsot adni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Eddigi életemben mindig egyházi suliba jártam és az utóbbi egy évben elkezdtem gondolkozni a vallásomról. Az egyházi iskolák megutáltatták velem az egészet. Hiszek Istenben, hiszem, hogy van valamilyen felsőbb hatalom, de az Egyházat utálom és megvetem, és ezt az osztály társaim tudják. Amióta ezt tudják mintha leprás lennék. Ők eléggé gyerekesek és egy rózsaszín buborékban élnek. Ezt onnan tudom, mert édesapám meghalt 10 éve és eléggé átértékelődött minden és másképp látom a világot, mint az elkényesztetett társaim. Szabad gondolkodó vagyok (nem liberális!) és nem ítélem el a melegeket és az eutanáziát választókat, ezekért is sok támadás ér. A hit megélését én teljesen másképp képzelem el, mint ahogy az Egyház állítja. Szinte az összes barátom megért, csak ezek az egyházfanatikus oszt. társaim nem. Cikiznek mert iszom, mert eljárok otthonról és másképp gondolkodok a házasságról és a párkapcsolatokról is. Rengetegszer megpróbáltam elmondani a véleményem, de mintha süket fülekre találnék és csak nyomják az egyházi sablon szövegeket.

Mit tudnék tenni? Van tanácsotok? Ti hogy látjátok a dolgokat? Van még olyan, aki így érez? Nektek mi a véleményetek az Egyházról? Szerintetek értelmes dolgokat írtam? Nyugodtan mond el a véleményed, hiszen arra vagyok kíváncsi ;) (Térítők kíméljenek!) :D



2015. jan. 2. 17:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem értelmes dolgokat írtál. Nem kell magadat idegesíteni a bigott emberek miatt. Vannak normálisak is, akikkel lehet berátkozni.
2015. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
A melegeket stb ne is ítéld el, de amit csinálnak, azt igen.
2015. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha leírnád a többit is, jobban látnánk a helyzetet.

Fanatikusokkal viszont ne foglalkozz, felesleges.

Egyház kis betű, mondd 2 "d".

2015. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Hoffman József ***** válasza:
4%

Kedves kérdező!


Azt írod: "Hiszek Istenben, hiszem, hogy van valamilyen felsőbb hatalom"

Nem, nem hiszed. Aki hisz Istenben, az nem nevezi Őt "valamilyen felsőbb hatalom"-nak. Valójában csak igazolást keresel rá, hogy miért lázadsz Isten ellen.

A Biblia elmondja, Istennek mi a véleménye az ivásról, otthonról eljárásról, a "melegekről", a párkapcsolatról és egyebekről. Naná, hogy a világi barátaid helyeslik, amit teszel. Te döntöd el, kikre hallgatsz: a világi haverokra, akiknek édesmindegy, mi lesz veled, hogyan alakul a sorsod, vagy az "egyházfanatikus" osztálytársaidra, akik valószínűleg a Biblia alapján alkotnak véleményt. Legalábbis remélem. Nem egyházi sablon szövegekre kellene hallgatnod egyébként is, hanem a Bibliára. Ha olvasnád, mint ahogyan valószínűleg nem teszed.

Egyszóval, ha biztatásra vágysz, biztosan megkapod olyanoktól, mint Lucifer-666 és hasonlók. Ha majd tönkrement az életed, keresd őt! Nehéz lesz, hiszen még a valódi nevét sem tudod. Így könnyű ugyanis tanácsokat osztogatni. Nincs semmi felelősség.

Vagy keresd Istent! Ő mindig megtalálható!

A te életed, a te döntésed!

2015. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz más barátokat. De amúgy, ha azért cikiznek, mert iszol az jogos szerintem.
2015. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 János114 ***** válasza:
100%

Udv

Ertelmesnek ertelmes amit irsz :)

Ha sok elnyomas kozt is eredeti maradsz az mindig eredmenyes .

En azt vallom h a szandek a fontos Isten szemeben . Ha az osztalytarsaid azert intenek mert aggodnak es segiteni akarnak akkor a maguk foldhozragadt modjan joszandekuak,

de ha csak azert teszik hogy teged kirekesztve vedjek a dogmatikus hiedelemrendszeruket akkor az gonoszsag.

A cel nem szentesiti az eszkozt !

Viszont te sem itelkezhetsz senki felett.

Azt irtad h ők elkenyeztetettek meg szuklatokoruek.

Mások lealacsonyítása az önmagunk felemelése.

Kerlek legy veluk kedves , mosolyogj rajuk szeretettel es mutass nekik peldat, hidd el egy ido utan mar keptelenek lesznek elitenli.


Amugy is talan ők bűntelenek vagy mi?

Ha legkozelebb beszol vagy kerdore von valamelyik akkor nezz a szemebe es kerdezd....

Neked nincsen bunod es minden tetted onzetlen volt?

halgatni fog es pislog majd nagyokat :)


Amivel nem tudok egyeterteni az talan az ivas , mivel ha azt allitod Istent keresed ...

Nos akarhonnan kozelited a pia az tavol tart tole

elobb utobb fuggoseget okoz ami a szabadsag ellenkezője

A szabad valasztas es szabad gondolkodas viszont nem feltetelezi h barmit megtehetsz ami jo erzest okoz. :)

Amugy azt irod neked a hit es Isten mas mint a keresztenyeknek.

Leirnad a nezeteidet ?

2015. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Úúú nézzétek azt a gyereket, nem ítél el más embereket anélkül, hogy tudna róluk bármit is, csak mert melegek!"

Valahogy így "cikiznek" téged az osztálytársaid kérdező? Az ilyenekkel nem kell foglalkozni.

Teljesen normális felfogásod van a világról, ne hagy, hogy ezt rossz irányba megváltoztassák. Ebből látszik, hogy vannak saját gondolataid is, nem támaszkodsz teljes mértékben egy 2000 éves könyvre.


Hoffman József, biztosíthatlak afelől, hogy már jó pár éve ateista vagyok, de az életem nem ment tönkre. Nem a vallástól függ, hogy milyen életet élsz/életed lesz, hanem magadtól, ezt az évek alatt megtanultam.


"Te döntöd el, kikre hallgatsz: a világi haverokra, akiknek édesmindegy, mi lesz veled, hogyan alakul a sorsod"

Inkább foglalkozzon a "világi haverjaival". Elvégre is, a jelen a biztos, az, hogy mi lesz vele halála után, nem.

2015. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 János114 ***** válasza:
60%

Tisztelt

Hoffman József

Ne ilyeszgesd szegeny gyereket ! :)

pont ez elől menekül

2015. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy a szeretet jegyében nem ítélkeznek.
2015. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Bennem is hasonló érzések kavarognak! Én nem értem, miért nagy baj az ivászat, attól, hogy néha berúgsz még nem leszel alkesz. Amúgy én a házasság előtti szex kérdésén gondolkozom nagyon. Hogyha azzal az illetővel fogsz összeházasodni miért baj? Jó persze, egyik ágyból a másikba keveredni, tényleg nem helyes, de azzal amit előbb mondtam nem értem mi a baj?? A melegek kérdése meg: amíg nem mennek el arra az undorító felvonulásra, normálisan öltözködnek, és nem lehet róluk első pillantásra észrevenni, hogy b*zik, otthon a négy fal közt élik a szerelmi életüket, nekem nincs bajom velük.
2015. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!