Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus barátaim megvetnek...

A katolikus barátaim megvetnek a nézeteimért. Tudnátok tanácsot adni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Eddigi életemben mindig egyházi suliba jártam és az utóbbi egy évben elkezdtem gondolkozni a vallásomról. Az egyházi iskolák megutáltatták velem az egészet. Hiszek Istenben, hiszem, hogy van valamilyen felsőbb hatalom, de az Egyházat utálom és megvetem, és ezt az osztály társaim tudják. Amióta ezt tudják mintha leprás lennék. Ők eléggé gyerekesek és egy rózsaszín buborékban élnek. Ezt onnan tudom, mert édesapám meghalt 10 éve és eléggé átértékelődött minden és másképp látom a világot, mint az elkényesztetett társaim. Szabad gondolkodó vagyok (nem liberális!) és nem ítélem el a melegeket és az eutanáziát választókat, ezekért is sok támadás ér. A hit megélését én teljesen másképp képzelem el, mint ahogy az Egyház állítja. Szinte az összes barátom megért, csak ezek az egyházfanatikus oszt. társaim nem. Cikiznek mert iszom, mert eljárok otthonról és másképp gondolkodok a házasságról és a párkapcsolatokról is. Rengetegszer megpróbáltam elmondani a véleményem, de mintha süket fülekre találnék és csak nyomják az egyházi sablon szövegeket.

Mit tudnék tenni? Van tanácsotok? Ti hogy látjátok a dolgokat? Van még olyan, aki így érez? Nektek mi a véleményetek az Egyházról? Szerintetek értelmes dolgokat írtam? Nyugodtan mond el a véleményed, hiszen arra vagyok kíváncsi ;) (Térítők kíméljenek!) :D



2015. jan. 2. 17:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"néha berúgsz még nem leszel alkesz"

Nem biztos. Ha már "berúgsz" - akkor elindulsz lefelé egy lejtőn. Hogy milyen gyorsan mész, és meg tudsz-e állni - vagy egyáltalán meg akarsz-e állni - az jó kérdés.


A homoszexuálisok pedig jogokat követelnek (pl. házasság), erre reagálj - ne arra, hogy mi van, ha elrejtőznek.

2015. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Na igen, ne akarjanak házasodni, és ne fogadjanak gyereket örökbe.


Ezt kifelejtettem az előbb! :)

2015. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

"Ők eléggé gyerekesek és egy rózsaszín buborékban élnek. "


Ez általában igaz a legtöbb vallásos emberre. A nem vallásosak egy jó részére is, de a vallásosakra főleg.

2015. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 KZitus ***** válasza:
30%

Szervusz


"Mit tudnék tenni? Van tanácsotok? Ti hogy látjátok a dolgokat? " = ha azt akarod, hogy tiszteletben tartsák a véleményedet, tartsd te is tiszteletben az ő nézetüket. Ezt akár el is mondhatod az osztálytársaidnak.

Egyszerűen arról van szó, hogy nem egyforma a gondolkodásmódotok bizonyos dolgokról. De az írásodból az is kiderül, hogy TE sem tudod elfogadni az övéket. Másoknak a gondolkodását te nem tudod irányítani, vagy befolyásokni, mint ahogyan ők sem a tiédet.

Viszont a SAJÁT gondolkodásodon igazíthatsz.

Ha elfogadod, hogy ők "másak", gondolkodásban, viselkedésben, beszédben...., akkor nem okoznak neked ezek a dolgok gondot. Hiszen végül is te is ezt várnád tőlük:-)

Én is hiszek Istenben, mert alaposan megismertem Őt a Bibliából. De csupa olyan emberrel vagyok körülvéve, akik nem így gondolkodnak. A felebarátaim iránti szeretet arra ösztönöz, hogy kedves legyek velük, és a "jóval legyőzzem a rosszat"


Lényegében mindenki eldöntheti miben hisz, illetve milyen életvitelt folytat. Maga ratja le amit vet. Akár jó, akár rossz.

2015. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Kamu az egész.

Túlságosan idilli ez a kis történet a meg nem értett istenkeresőről... szánalmas


Tapasztalataim alapján az ilyen iskolákba nagyobbrészt ugyanolyan gyerekek járnak mint a többibe, az Úr dolgairól való tanulás meg egyeseket megérint, másokat nem, de fanatikusokról nem lehet beszélni.

Majd ha több mecset lesz Európában merjed az iszlámot befeketíteni barátom, ahhoz lesz merszed?

2015. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is katolikus vagyok, nem vetlek meg a nézeteidért, viszont ha alaptalanul és minden háttértudás nélkül olyan dolgokat állítasz akár Istenről vagy akár az Egyházról, amik szerintem megalapozatlanok, akkor én is el fogom mondani a véleményemet és az érveimet. Ha te ezt támadásnak, cikizésnek és megvetésnek gondolod, akkor sajnállak.
2015. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem ismered Istent, ezért inkább sajnállak. Az Egyház pedig a Biblia szerint Krisztus teste és a hívekből áll felekezettől függetlenül, nem pedig egy emberek által kitalált szervezet. Nem sokat tudsz te a hitről. Világi ember vagy és kész. De ha megtérsz, akkor üdvözülsz.
2015. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

jános1:12

Milyen egyház, milyen krisztus teste? Aki elmegy a templomba vagy gyülekeztebe ájtatoskodni, otthol meg terrozizálja a családját, meg vedeli a piát? A papok szolgáltatnak ehhez jó példát. Szégyelje magát az összes gusztustalan álkeresztény ! Vannak talán igazi Krisztust követők? Hát persze, hogy nincsenek.

2015. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Prókátor ***** válasza:

Szépen, emberien gondolkodsz, nagyon is érthető, amit írtál. De javasolnám, olvasd el Platóntól a Bölcsesség szeretetét, az "állam" kifelyezést pedig helyettesítsed be az "egyház" szóval.

Választanod kell. Senki sem tiltja, hogy szabadkeresztény legyél. De ha csatlakozol egy szervezett csoporthoz, akkor be kell tartanod az ottani szabályokat. Még akkor is, ha nem értesz velük egyet; akkor meg pláne, ha nem ismered a szabály/döntés/direktíva alapját!

2015. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
János egy-tizenkettő, te nem az a bigott fanatikus Torba gyerek vagy, aki itt erőlködött sokáig? Mostanában nem látom, te viszont kábé azóta vagy porondon, hogy az a nick eltűnt.
2015. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!