Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Keresztény egyház szerint a...

A Keresztény egyház szerint a maszturbáció bűnnek számít?

Figyelt kérdés
A házasság előtti sex tudom hogy annak számít,de ez?

2015. jan. 12. 23:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%

Marhára örvedetes az az "izenet" ami felsorolja, hogy miket nem szabad csinálni, különben Pokol!


Ilyen logika mentén Rákosi beszédei is "evangyéliumok".

2015. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Szeressük egymást ***** válasza:
45%
Ezek szerint számodra inkább az lenne örvendetes izenet, amely buzdítana, hogy nyugodtan maszturbáljatok, nyugodtan paráználkodjatok, törjetek házasságot, nyugodtan lopjatok, nyugodtan öljetek, nyugodtan részegeskedjetek, nyugodtan gyűlöljétek egymást és engem (Istent) is.
2015. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Azért a házasság törés és a lopás nem összehasonlítható a maszturbálás vétkével
2015. jan. 13. 14:25
 14/28 anonim ***** válasza:
78%
Én azt nem értem, hogy a keresztény vallás miért tesz különbséget a maszturbáció, és mondjuk egy finom ital megivása vagy a videójátékozás között. Mindegyik egyenértékű örömszerzés saját magadnak, a maszti mégse kóser.
2015. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Szeressük egymást ***** válasza:
63%
Az utóbbival csak Isten ellen vétkeznek. Kivéve ha valaki házasságon belül sem tud leállni, mert az a házasélet rovására is mehet.
2015. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Szeressük egymást ***** válasza:
73%

Ezt könnyebb úgy megérteni ha úgy csoportosîtjuk a cselekedeteket, hogy sötétség cselekedetei, és világosság cselekedetei.

A világosság cselekedeteit, pl. egy videojátékozás, egy jó ital megivása, nem szégyenli az ember mások előtt sem megtenni.

De a sötétség cselekedeteit, amelyeket titokban csinálnak, azt nem szokták családtagok sem egymás előtt csinálni, hanem rejtegetik, szégyellik. Azért mert az ember lelkiismeretébe van kódolva, hogy tisztátalan dolog.

2015. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

9.

Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.

10.

Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az idvességre.

11.

Mert azt mondja az írás: Valaki hisz ő benne, meg nem szégyenül.

2015. jan. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
60%

"De a sötétség cselekedeteit, amelyeket titokban csinálnak, azt nem szokták családtagok sem egymás előtt csinálni, hanem rejtegetik, szégyellik. Azért mert az ember lelkiismeretébe van kódolva, hogy tisztátalan dolog."


Kakálni sem szoktam más előtt,és nem fingok más orra alá a boltban sorban állás közben,mégsem érzem magam bűnös embernek,hogy magányosan,a "sötétség leple alatt" csinálom eme gaztetteket...

A maszturbáció nem bűn,az egyház kódolta bele az emberekbe,hogy az,nem pedig a teremtő.A teremtő senkiben nem kelt indokolatlanul lelkiismeret furdalást.

2015. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Azt, hogy azt írtad le, hogy "sex", az is bűn. A magyar nyelv meggyalázásának bűne. Nem is tudom miért mersz még élni...
2015. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Maszturbálj nyugodt szívvel, bűntudat nélkül. Hidd el jól fog esni. Nem leszel gusztustalan, vagy mocskos, amiért orgazmust okozol magadnak. Nem tudom, hogy pontosan a Biblia hol említi, hogy aki maszturbál azon nyomban szörnyethal és a pokolra kerül, de ha van is ilyen rész... Ugyan kérlek mond már meg, mi bűnös dolog van abban? Kinek ártasz vele? Magadnak? A szüleidnek? Nem is kell, hogy megtudják. A pap bácsinak? Miért fájna neki, ha te gyorsan fürdés előtt vagy közben kielégítenéd magad? Gondold át logikusan. És ne félj az egyháztól. Ők mondanak mindenfélét, de már rég nem Istenről szól amit csinálnak. Higgy az Istenedben és bízz benne. De nem érdemes olyan Istenre alapozni a hited, és a lelki békéd, aki egy ilyen apróságért, hogy maszturbálsz, vagy megeszed a csokis pudingot, egy örök életre elítél és a pokolra küld.

2015. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!