Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Németh...

W_Gyuri kérdése:

Mi a véleményetek Németh Sándorról és az ő igehirdetéséről? Érdemes hallgatni, esetleg nézni a TV-ben?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 11:54
1 2 3 4
 11/40 Körmendi Mátyás ***** válasza:
33%

Kellemes hangja van.

Ha vasárnap ledőlnék nap közben, akkor benyomom az ATV-t és jót tudok aludni a hangján.

Olyan télapós vagy bölcs mágusos a hanglejtése.

2015. jan. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
21%
Visszaél a helyzetével.Nem tartom hitelesnek.
2015. jan. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 Szeressük egymást ***** válasza:
96%

Mi dolog, hogy magadtol nem tudod ezt megitelni?

A legtobb valaszolo csak a rosszindulatanak adott hangot, hogy mimodon vesse le ot a meltosagabol. De egyik sem tudott konkretumot felmutatni, csak a karizmatikus mozgalmat leszolni. Csak annyit errol, hogy ha valakinek nincs karizmatikus ajandeka akkor udvossege sincs. A karizma ajandekot jelent. A kegyelem is ajandek, a Jezus Krisztusrol szolo kijelentes is ajandek, es Isten Szelleme is ajandek. Ezek nelkul csak belyeg, egy kituzo a keresztenyseg, de nem valodi eletmod. Ilyen emberekkel akarsz tanacskozni?

2015. jan. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
28%
Ha német sándor tanította azt, hogy ha valakinek nincs karizmatikus ajándéka, akkor üdvössége sincs, akkor az hazugság, te pedig nem tudod értelmezni Pál apostol szavait. Na ezért nem szabad hallgatni, mert hazugságot tanít.
2015. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező!


1992 óta hallgatom Németh Sándor tanításait. Isten előtt állítom, hogy nem hazudok, úgyhogy Isten legyen a Bíró Németh Sándor vádlói és közöttem.Ez alatt az idő alatt sokszáz prédikációját meghallgattam, és a Bibliával egybevetettem, és lényegi ellentmondást nem találtam. Sok időt töltöttem azzal, hogy az interneten különféle fórumokon a meggyőződésem szerinti igazságról beszéljek, és több ezer hozzászólást írtam, és exhitesekkel, ateistákkal, okkult emberekkel, pogány vallásokba merültekkel, más felekezetekhez tartozókkal, még náci érzelműekkel is volt alkalmam beszélni. A témám elsősorban nem a Hit Gyülekezetéről szólt, hanem arról, amit a Bibliából megértettem. Kevés - nagyon-nagyon kevés - kivételtől eltekintve, bárkivel szót tudtam érteni, amíg meg nem tudták, hogy hites vagyok. Amikor a Hit Gyülekezete szóba került, akkor függetlenül attól, hogy a fentebb felsorolt csoportok melyikébe tartozott az illető, vérmérsékletének megfelelő módon kezdte el besározni a Hit gyülekezetét, illetve Németh Sándor személyét. Ez az a pont, ami mentén össztársadalmi konszenzus jött létre, méghozzá úgy, hogy ezek a csoportok függetlenek egymástól. Ez az a pont, ahol kommunista, náci, ateista, a történelmi egyházakkal karöltve, a buddhisták, muszlimok és az afrikai tohunga megegyeznek egymással, és létrehozták az egyetemes ökumenét: közösen gyűlölik a Hit Gyülekezetét és Izraelt.


Te két dolgot tehetsz ezzel kapcsolatban: beállsz a Hit Gyülekezetét pocskondiázó, de tapasztalattal nem, vagy alig rendelkezők táborába, vagy te magad győződsz meg arról, hogy mi a helyzet a Hit Gyülekezetével. Hála Istennek, én soha nem engedtem meg másoknak, hogy helyettem hozzanak döntést a saját életemmel kapcsolatban. Ha ezt megengedném, de a hajó, amire felszállok elsüllyedne, akkor senki mást nem okolhatnék ezért, csak önmagamat, amiért másokra hagytam a gondolkodás felelősségét. A Hit Gyülekezete azonban nem fog elsüllyedni. Úgyhogy dönts! A Hit gyülekezete nincs rászorulva, hogy te meglátogasd, te vagy szükségben. Ha az itteni kritikusok tudnak rajtad segíteni, akkor menj hozzájuk.

2015. jan. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
3%

@Asperrimus


Te pünkösdi-karizmatikus vagy, tehát a Bibliát is úgy értelmezed, mint Németh Sándor. Így valahol érthető, hogy nem találsz ellentmondást.


Azonban az a helyzet, hogy az sem az első századokban, sem a reformáció idején nem úgy értelmezték a Bibliát, ahogyan azt ti csináljátok. Aki tehát jól ismeri a történelmi kereszténység Szentírás-magyarázatát, az nagyon jól tudja, hogy egy 20. században létrejött neportestáns - úgy is mondhatnám, hogy álprotestáns, mivel semmi köze nincs Lutherhez - vallási közösség értelmezése nem mérvadó, és elég könnyen cáfolható.

2015. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
0%

[ 16 -nem 15-ös már menthetetlen szekta tag - és elengedi a füle mellett azt az apró tényt, hogy a liberálbolsik alapították, a keresztényellenes szadesz - hogy hisztérikus tömegpszichózissal elvonják a valódi erős kereszténység felől a tömeget. 15-ös, ugye a szadeszre kellett szavaznotok? :D]

Ha valamit ajánlhatok(itt a kérdezőnek, ha még érdekli): soha senki semmilyen szektába NE lépjen be, mert az egyirányú: kilépni nem lehet, ez a lényege, ezt tudati ráhatással megoldják.

2015. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
58%
Rendben barátom, ahogy mondtam, Isten, Jézus Krisztus Atyja és maga Jézus Krisztus a Bíró közted és köztem, legyen meg az ő akarata, meg is lesz!
2015. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
24%
Igazi kapzsi szélhámos.Maffia.
2015. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
73%
Nálad minden esetre hitelesebb, ha másért nem is lenne az, de a nevét adja a véleményéhez, te pedig a nick nevedet sem mered bevállalni. Mondjuk nem is csodálkozom, ha nem mered a képedet adni a véleményed mellé, nem lehet ekkorákat mondani sebészi bemetszés nélkül úgy, hogy az ember arcbőre meg ne ereszkedjen és egy másik testnyíláshoz ne tegye hasonlatossá a száját.
2015. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!