Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti hogy tudtok...

Keresztények, ti hogy tudtok hinni Istenben, amikor még nem is találkoztatok vele, nem is láttátok, nem is hallottátok?

Figyelt kérdés
Hogy hihettek benne?
2015. jan. 28. 22:39
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Kedves Kérdező (és bárki akit érdekel a válaszom)!

Ezt a kérdést én is nagyon sokszor feltettem magamnak még magamat hívőnek vallóként is. És ez egy nehéz kérdés. Említetted hogy van több vallás is miért pont nem Allah vagy a többiek az "igaziak". Úgy gondolom hogy az emberek,, hiába a tudomány valahogy nem békülnek ki azzal hogy egyszer csak két molekula egymásra talált és kialakult az élet. Mindenki vágyik valama magyarázatra valami istenire. Szerintem ezért is van ilyen sok vallás. Viszont ajánlom hogy mielőtt döntesz(bár ez nem túl jó kifejezés) inkább mielőtt véleményt alkotsz járj utána a dolgoknak. Ha jól tudom a Koránban az iszlám vallás könyvében olyan dolgok állnak hogy imádkozz minden nap ötször, meg ehhez hasonló dolgok szóval leginkább mindenféle parancs. A buddhizmus szerint meg az a jó ha nem érzel semmit. Ha én bele gondolok ezekbe nem tűnik tűl igazságosnak vagy fairnek. Valahogy nem helyes. A Biblia egy nagyon nehéz olvasmány, nagyon nehéz megérteni, viszont sosem áll benne olyan hogy higgy mert azt mondtam! inkább tele van lehetőséggel. Visszatérve az eredeti kérdésre. Igen soha nem találkoztam élőben Istennel, nem is hallottam úgy mint egy embert, viszont hiszem hogy egyszer láthatom és hallhatom. Számomra az a hit hogy van valaki (és nem a sors, szerintem az is csak egy Isten utáni vágy szüleménye) aki vigyáz rám és gondoskodik rólam és én bízom benne.

Nem tudom segít-e a válasz és látom hogy már 3 éve írtad a kérdést, de hátha másoknak majd segít.

2018. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!